Перелік прийнятих рішень сесій міської ради в 2017 році

Перелік прийнятих рішень сесій міської ради в 2017 році

1 СЕСІЯ ТАЛЬНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 8 СКЛИКАННЯ

(1-е пленарне засідання)

 

м.Тальне                                                     12.01.2017

 


ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ (2-е пленарнезасідання)

                                                Р І Ш Е Н Н Я

 

від17.01.2017                                № 1/8-1

м.Тальне

 

Про обрання секретаря

Тальнівськоїміської ради

 

Зміст рішення буде опублікований пізніше, згідно Розпорядження міського голови

ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

Від 12.01.2017№ 1/8-1

м.Тальне

 

Про початок повноважень

депутатів Тальнівської міської ради

 Заслухавши інформацію голови Тальнівської міської територіальної виборчої комісії Солошенка М.І. про результати виборів депутатів Тальнівської міської ради 8 скликання 18 грудня 2016 року, керуючись ст.45, ч.2 ст.46, ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.9 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст.85 Закону України «Про місцеві вибори» Тальнівська міська рада

в и р і ш и л а :

1. Прийняти до відома факт початку повноважень депутатів Тальнівської міської ради 8 скликання:

1.      Геращенкова Тетяна Валеріанівна

2.      Гижко Олександр Миколайович

3.      Гурбич Микола Теофанович

4.      Дімітрова Лариса Іванівна

5.      Жоломко Тетяна Петрівна

6.      Івченко Раїса Василівна

7.      Карпенко Ігор Анатолійович

8.      Кулик Анна Олегівна

9.      Мамалига Ольга Василівна

10.  Маринченко Олександр Васильович

11.  Михальченко Алла Василівна

12.  Міщенко Володимир Васильович

13.  Накопюк Віталій Іванович

14.  Неділько Олексій Васильович

15.  Пономаренко Олег Анатолійович

16.  Ребрина Володимир Олександрович

17.  Ряба Вікторія Іванівна

18.  Сідько Василь Петрович

19.  Сноз Олег Андрійович

20.  Соколюк Олександр Андрійович

21.  Соловей Леся Володимирівна

22.  Солошенко Тарас Васильович

23.  Топтун Ірина Олександрівна

24.  Швець Володимир Григорович

25.  Шкода Тетяна Іванівна

26.  Шуляк Віталій Олександрович

Міський голова                                              О.В. Юрченко    

      ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 12.01.2017                                  № 1/8-2

м.Тальне

 

Про початок повноважень

Тальнівського міського голови

Заслухавши оголошення голови Тальнівської міської територіальної виборчої комісії Солошенка М.І. про обрання Тальнівським міським головою Юрченка Олексія Віталійовича, на підставі ч. 1 ст..42, ч. 3 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 85 Закону України «Про місцеві вибори», ст. ст. 14,15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Тальнівська міська рада

в и р і ш и л а :

1. Оголошення голови Тальнівської міської територіальної виборчої комісії Солошенка М.І. про обрання Тальнівським міським головою Юрченка Олексія Віталійовича взяти до відома.

2. Взяти до відома факт складення Тальнівським міським головою Юрченком Олексієм Віталійовичем Присяги посадової особи місцевого самоврядування

3. Присвоїти Тальнівському міському голові Юрченку Олексію Віталійовичу 7 ранг  посадової особи місцевого самоврядування 4 категорії посад.

Міський голова                                       О.В. Юрченко  

    ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від12.01.2017                     № 1/8-5

м.Тальне

Про утворення постійних комісій

Тальнівської міської ради

 

Відповідно доп. 2 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а :

1. Утворити постійні комісії Тальнівської міської ради:

1)  з питань прав людини, законності і правопорядку, депутатськоїдіяльності та етики, регламенту та регуляторноїдіяльності;

2) з питаньпланування, фінансів, бюджету та соціально-економічногорозвитку;

3) з питаньагропромислового комплексу, земельнихвідносин, будівництва, перспективного розвитку та охоронинавколишньогосередовища, екології;

4) з питаньосвіти, культури, охорониздоров’я, фізкультури, спорту, молоді, сім’ї та соціальногозахистунаселення;

5)  з питаньжитлово-комунальногогосподарства, транспорту, зв’язку, комунальноївласності, промисловості, підприємництва та сферипослуг.

Міський голова                                           О.В.Юрченко  

   ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від12.01.2017                     №1/8-6

м.Тальне

 

Про обрання постійних комісій

Тальнівської міської ради

 

Врахувавши пропозиції міського голови, депутатів Тальнівської міської ради щодо затвердження складу постійних комісій та обрання голів постійних комісій, керуючись ч. 2 ст. 47, п. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а :

 

1. Затвердити склад постійних комісій Тальнівської міської ради та обрати голів постійних комісій:

1)з питань прав людини, законності і правопорядку, депутатської діяльності та етики, регламенту та регуляторної діяльності:

1. Неділько Олексій Васильович – голова комісії

2. Соколюк Олександр Андрійович

3. Ряба Вікторія Іванівна

4. Пономаренко Олег Анатолійович

2) з питань планування, фінансів,бюджету та соціально-економічного розвитку:

1. Михальченко Алла Василівна – голова комісії

2. Геращенкова Тетяна Валеріанівна

3. Гурбич Микола Теофанович

4. Дімітрова Лариса Іванівна

5. Соловей Леся Володимирівна

6. Шкода Тетяна Іванівна

7. Шуляк Віталій Олександрович

3) з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, будівництва, перспективного розвитку та охорони навколишнього середовища, екології:

1. Гижко Олександр Миколайович – голова комісії

2. Жоломко Тетяна Петрівна

3. Кулик Анна Олегівна

4. Ребрина Володимир Олександрович

5. Мамалига Ольга Василівна

4) з питань освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури, спорту, молоді, сім’ї та соціального захисту населення:

1. Солошенко Тарас Васильович – голова комісії

2. Карпенко Ігор Анатолійович

3. Сноз Олег Андрійович

4. Топтун Ірина Олександрівна

5)з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг:

1. НакопюкВіталій Іванович– голова комісії

2. Маринченко Олександр Васильович

3. Івченко Раїса Василівна

4. Міщенко Володимир Васильович

5. Сідько Василь Петрович

6. Швець Володимир Григорович

Міський голова                                                      О.В.Юрченко  

    ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

                                               Р І Ш Е Н Н Я

 

від 12.01.2017№ 1/8-7

м.Тальне

Про Положення про постійні комісії

Тальнівської міської ради

Керуючись п. 14 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в  Україні», міська рада

в и р і ш и л а :

1. Затвердити Положення про постійні комісії Тальнівської міської ради (додається).

 Міський голова                                                                 О.В.Юрченко

 

      ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

                                               Р І Ш Е Н Н Я

 

від 12.01.2017№ 1/8-8

м.Тальне

Про покладання обов’язків старости

На виконання вимог п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та з урахуванням норм ч. 2, 3 ст. 141Закону України «Про місцеве самоврядування в  Україні», Тальнівськаміська рада

в и р і ш и л а :

1. До проведення перших виборів старост на території юрисдикції Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади обов’язки старости покласти на:

1.1. Щербатюка Володимира Володимировича, який здійснював повноваження Соколівоцького сільського голови до об’єднання;

1.1.1.визначити, що староста Щербатюк Володимир Володимирович здійснює свої повноваження на території  села Соколівочка, села Червоне, селища Степне;

1.2. Капця Остапа Івановича, який здійснював повноваження Здобутківського сільського голови до об’єднання;

1.2.1.визначити, що староста Капець Остап Іванович здійснює свої повноваження на території  селища Здобуток, селища Тарасівка;

1.3.Царенка Петра Павловича, який здійснював повноваження Гордашівського сільського голови до об’єднання;

1.3.1. визначити, що староста Царенко Петро Павлович здійснює свої повноваження на території  села Гордашівка.

2. Постійній комісії міської ради з питань прав людини, законності і правопорядку, депутатської діяльності та етики, регламенту та регуляторної діяльності (голова комісії Неділько О.В.) розробити та подати до 17.01.2017 року на засідання сесії Тимчасову посадову інструкцію старости.

 Міський голова                                                            О.В.Юрченко  

      ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

                                               Р І Ш Е Н Н Я

 

від 12.01.2017№ 1/8-9

м.Тальне

Про покладання обов’язків із вчинення нотаріальних дій

та проведення державної реєстрації актів цивільного стану

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в  Україні», Закону України «Про нотаріат» та Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» Тальнівськаміська рада

 

в и р і ш и л а :

1. Уповноважити особу, яка виконує обов’язки старости (до обрання на перших виборах старости), як посадову особу органу місцевого самоврядування та члена виконавчого комітету Тальнівської міської ради:

1.1. вчиняти нотаріальні дії, передбачені частиною першою статті 37 Закону України «Про нотаріат» (у обсягах, що відповідає вимогам чинного законодавства);

1.2. проводити державну реєстрацію актів цивільного стану, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» (пункт 3 частини першої статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

2. Дії, перелічені у п.п. 1.1.-1.2. п. 1 цього рішення, можуть вчинятися лише на території відповідного села, селища, у яких особа повноважна виконувати обов’язки старости відповідно до рішення Тальнівської міської ради № 1/8-8від 12.01.2017 року.

3. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

Міський голова                                     О.В.Юрченко  

 ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

                                               Р І Ш Е Н Н Я

 

від 12.01.2017№ 1/8-10

м.Тальне

Про реорганізаціюГордашівської сільської ради

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в  Україні», ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», відповідно до Цивільного кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», на підставі рішення Тальнівської міської ради від 12.01.2017 року № 1/8-1 «Про початок повноважень депутатів Тальнівської міської ради»,Тальнівськаміська рада

в и р і ш и л а :

1. Розпочати процедуру реорганізації юридичної особи – Гордашівської сільської ради (ЄДРПОУ 26490208), розташованої за адресою: вулиця Івана Богуна, 131, село ГордашівкаТальнівського району Черкаської області, шляхом приєднання до Тальнівської міської ради (ЄДРПОУ 36566327), розташованої за адресою: вулиця Соборна, 30б, місто Тальне Тальнівського району Черкаської області.

2. Тальнівська міська рада є  правонаступникомправ та обов’язків Гордашівської сільської ради з дня набуття повноважень Тальнівською міською радою, обраною Тальнівською міською об’єднаною територіальною громадою.

3. Утворити комісію з реорганізації Гордашівської сільської ради у складі :

Голова комісії :

Юрченко Олексій Віталійович  -  Тальнівський міський голова

  (посада)

Заступник голови комісії :

_______________________  -  заступник міського голови (за посадою)

 (посада)

Члени комісії :

Соловей Леся Володимирівна   - депутат Тальнівської міської ради

  (посада)

Царенко Петро Павлович  -  в.о. старости села Гордашівка

   (посада)

Гресько Катерина Андріївна  - бухгалтер Гордашівської сільської ради

 (посада)

Прилипко Віта Вікторівна-   бухгалтер групи по централізованому

                                                                                                                         господарському обслуговуванню ДНЗ міста та об’єктів комунальної власності (за посадою)

Дідковська Валентина Миколаївна – старший інспектор по кадрах групи по бухгалтерському обліку та фінансовій звітності міської ради.

                                                                                                                         (посада)

4. Затвердити план заходів з реорганізації Гордашівської сільської ради згідно з додатком.

5. Комісії з реорганізації Гордашівськоїсільської ради у термін до «31» березня 2017 року провести процедури інвентаризації активів та зобов’язань Гордашівської сільської ради та підготувати передавальний акт для прийняття на баланс Тальнівської міської ради та її виконавчих органів майна та зобов’язань Гордашівської сільської ради.

6. Голові утвореної за цим рішенням комісії з реорганізації забезпечити своєчасне здійснення заходів, передбачених планом, та про результати проведеної роботи інформувати Тальнівську міську раду.

7. Призначити особою, уповноваженою на вчинення дій, необхідних для державної реєстрації реорганізації Гордашівської сільської ради та внесення змін у відомості про Тальнівську міську раду в ЄДР, Юрченка Олексія Віталійовича, Тальнівського міського голову,паспорт НС 231933, 05.03.1997 року, виданийТальнівським РВ УМВС України в Черкаській області,  ІПН 2937722134, вул. Київська, 16, с. ЗеленьківТальнівського району Черкаської області, телефон 096-902-58-67.

8. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

Міський голова                                                                   О.В. Юрченко

   

ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

                                               Р І Ш Е Н Н Я

 

від 12.01.2017№ 1/8-11

м.Тальне

Про реорганізаціюЗдобутківської сільської ради

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в  Україні», ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», відповідно до Цивільного кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», на підставі рішення Тальнівської міської ради від 12.01.2017 року № 1/8-1 «Про початок повноважень депутатів Тальнівської міської ради»Тальнівськаміська рада

в и р і ш и л а :

1. Розпочати процедуру реорганізації  юридичної особи – Здобутківськоїсільської ради (ЄДРПОУ  26490272), розташованої за адресою: вулиця Дубковецького, 36, селище ЗдобутокТальнівського району Черкаської області, шляхом приєднання до Тальнівської міської ради (ЄДРПОУ 36566327), розташованої за адресою: вулиця Соборна, 30б, місто Тальне Тальнівського району Черкаської області.

2. Тальнівська міська рада є  правонаступникомправ та обов’язків Здобутківської сільської ради з дня набуття повноважень Тальнівською міською радою, обраною Тальнівською міською об’єднаною територіальною громадою.

3. Утворити комісію з реорганізації Здобутківської сільської ради у складі:

Юрченко Олексій Віталійович   -    Тальнівський міський голова

                                                                                                                             (посада)

Заступник голови комісії :

_______________________  -  заступник міського голови (за посадою)

                                                                                                                                (посада)

Члени комісії :

Жоломко Тетяна Петрівна   - депутат Тальнівської міської ради

                                                                                                                                             (посада)

 

Капець Остап Іванович-в.о. старости селищ Здобуток, Тарасівка

                                                                                                                   (посада)

 

 

Кушенко Наталія Валеріївна   - бухгалтер Здобутківськоїселищної ради

                                                                                                                                       (посада)

БелінськаАльона Петрівна   -   бухгалтер групи по централізованому господарському обслуговуванню ДНЗ міста та об’єктів комунальної власності (за посадою)

Дідковська Валентина Миколаївна – старший інспектор по кадрах групи по бухгалтерському обліку та фінансовій звітності міської ради.

                                                                                                                                      (посада)

4. Затвердити план заходів з реорганізації Здобутківської сільської ради згідно з додатком.

5. Комісії з реорганізації Здобутківської сільської ради у термін до «31» березня 2017 року провести процедури інвентаризації активів та зобов’язань Здобутківської сільської ради та підготувати передавальний акт для прийняття на баланс Тальнівської міської ради та її виконавчих органів майна та зобов’язань Здобутківськоїсільської ради.

6. Голові утвореної за цим рішенням комісії з реорганізації забезпечити своєчасне здійснення заходів, передбачених планом, та про результати проведеної роботи інформувати Тальнівську міську раду.

7.  Призначити особою, уповноваженою на вчинення дій, необхідних для державної реєстрації реорганізації Здобутківської сільської ради та внесення змін у відомості про Тальнівську міську раду в ЄДР, Юрченка Олексія Віталійовича, Тальнівського міського голову, паспорт НС 231933, 05.03.1997 року, виданийТальнівським РВ УМВС України в Черкаській області,  ІПН 2937722134, вул. Київська, 16, с. ЗеленьківТальнівського району Черкаської області, телефон 096-902-58-67.

8. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

Міський голова                                           О.В.Юрченко

Додаток

до рішення Тальнівської міської ради

12.01.2017 року № 1/8-11

 

План  заходів з реорганізації

Здобутківської сільської ради

 

№ з/п

Заходи

термін

виконавець

1.

Персональне (під розписку) попередження працівників Здобутківської сільської ради, які будуть працевлаштовані у Тальнівській міській раді, про зміну істотних умов праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП України)

 

Не пізніше ніж за 2 місяці

(голова комісії)

2.

Персональне (під розписку) попередження працівників Здобутківської сільської ради, яких планується вивільнити у зв’язку із скороченням штату, про скорочення чисельності (штату) працівників та наступне вивільнення (п. 1 ст. 40 КЗпП України, ст. 492 КЗпП)

 

Не пізніше ніж за 2 місяці до дати фактичного вивільнення

(голова комісії)

3.

Здійснення заходів щодо інвентаризації всього майна, активів, зобов’язань Здобутківської сільської ради

З моменту утворення комісії з реорганізації до складання передавального акту

(визначені члени комісії)

4.

 Здійснення розрахунків з працівниками та їх вивільнення (працевлаштування)

Не раніше ніж через 2 місяці від дати попередження про вивільненя

(визначені члени комісії)

5.

Звернення до Пенсійного фонду України та органу ДФС з метою одержання відповідних довідок про відсутність заборгованостей

До складання передавального акта

(визначені члени комісії)

6.

 Закриття казначейського рахунку

-

(визначені члени комісії)

7.

Передача документації :

-         до архівних установ (документації, яка передбачає архівне зберігання);

-         Тальнівській міській раді (документації, яка має значення в подальшій роботі Тальновіської міської ради)

 

Під час складання передавального акта

(визначені члени комісії)

8.

Складання передавального акта та передача майна Здобутківської сільської ради Тальнівській міській раді

Під час складання передавального акта

після проведення інвентаризації

(члени комісії)

9.

Звернення до державного реєстратора про проведення державної реєстрації реоганізації Здобутківської сільської ради шляхом приєднання

Після закінчення процедури реорганізації, передбаченої законом

(голова комісії)

 

За секретаря міської ради                                                        Т.В.Геращенкова

ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

                                               Р І Ш Е Н Н Я

 

від 12.01.2017                   № 1/8-12

м.Тальне

 

Про реорганізацію Соколівоцької сільської ради

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в  Україні», ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», відповідно до Цивільного кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», на підставі рішення Тальнівської міської ради від 12.01.2017 року № 1/8-1 «Про початок повноважень депутатів Тальнівської міської ради»Тальнівськаміська рада

в и р і ш и л а :

1. Розпочати процедуру реорганізації  юридичної особи – Соколівоцької сільської ради (ЄДРПОУ  26490243), розташованої за адресою: вулиця Коцюбинського, 24, село СоколівочкаТальнівського району Черкаської області, шляхом приєднання до Тальнівської міської ради (ЄДРПОУ 36566327), розташованої за адресою : вулиця Соборна, 30б, місто Тальне Тальнівського району Черкаської області.

2. Тальнівська міська рада є  правонаступником прав та обов’язків Соколівоцької сільської ради з дня набуття повноважень Тальнівською міською радою, обраною Тальнівською міською об’єднаною територіальною громадою.

3. Утворити комісію з реорганізації Соколівоцької сільської ради у складі :

Голова комісії :

Юрченко Олексій Віталійович  -     Тальнівський міський голова

 (посада)

Заступник голови комісії :

_______________________  -  заступник міського голови (за посадою)

 (посада)

Члени комісії :

Мамалига Ольга Василівна    -  депутат Тальнівської міської ради

(посада)

Щербатюк Володимир Володимировичв.о. старости сіл

Соколівочка, Червоне, селища Степне

 (посада)

 

 

Попрієнко Сергій Вікторович  -  бухгалтер Соколівоцької сільської ради

 (посада)

Дзюба Вікторія Юріївна  -  бухгалтер групи по централізованому господарському обслуговуванню ДНЗ міста та об’єктів комунальної власності (за посадою)

                                                                                                                          Дідковська Валентина Миколаївна – старший інспектор по кадрах групи по бухгалтерському обліку та фінансовій звітності міської ради.

                                                                                                                                      (посада)

4. Затвердити план заходів з реорганізації Соколівоцької сільської ради згідно з додатком.

5. Комісії з реорганізації Соколівоцької сільської ради у термін до «31» березня 2017 року провести процедури інвентаризації активів та зобов’язань Соколівоцької сільської ради та підготувати передавальний акт для прийняття на баланс Тальнівської міської ради та її виконавчих органів майна та зобов’язань Соколівоцької сільської ради.

6. Голові утвореної за цим рішенням комісії з реорганізації забезпечити своєчасне здійснення заходів, передбачених планом, та про результати проведеної роботи інформувати Тальнівського міську раду.

7. Призначити особою, уповноваженою на вчинення дій, необхідних для державної реєстрації реорганізації Соколівоцької сільської ради та внесення змін у відомості про Тальнівську міську раду в ЄДР, Юрченка Олексія Віталійовича, Тальнівського міського голову, паспорт НС 231933, 05.03.1997 року, виданийТальнівським РВ УМВС України в Черкаській області,  ІПН 2937722134, вул. Київська, 16, с. ЗеленьківТальнівського району Черкаської області, телефон 096-902-58-67.

8. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

Міський голова                                      О.В.Юрченко

 

Додаток

до рішення Тальнівської міської ради

12.01.2017 року № 1/8-12

 

План  заходів з реорганізації

Соколівоцької сільської ради

 

№ з/п

Заходи

термін

виконавець

1.

Персональне (під розписку) попередження працівників Соколівоцької сільської ради, які будуть працевлаштовані у Тальнівській міській раді, про зміну істотних умов праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП України)

 

Не пізніше ніж за 2 місяці

(голова комісії)

2.

Персональне (під розписку) попередження працівників Соколівоцької сільської ради, яких планується вивільнити у зв’язку із скороченням штату, про скорочення чисельності (штату) працівників та наступне вивільнення (п. 1 ст. 40 КЗпП України, ст. 492 КЗпП)

Не пізніше ніж за 2 місяці до дати фактичного вивільнення

(голова комісії)

3.

Здійснення заходів щодо інвентаризації всього майна, активів, зобов’язань Соколівоцької сільської ради

З моменту утворення комісії з реорганізації до складання передавального акту

(визначені члени комісії)

4.

 Здійснення розрахунків з працівниками та їх вивільнення (працевлаштування)

Не раніше ніж через 2 місяці від дати попередження про вивільненя

 

(визначені члени комісії)

5.

Звернення до Пенсійного фонду України та органу ДФС з метою одержання відповідних довідок про відсутність заборгованостей

До складання передавального акта

(визначені члени комісії)

6.

 Закриття казначейського рахунку

-

(визначені члени комісії)

7.

Передача документації :

-         до архівних установ (документації, яка передбачає архівне зберігання);

-         Тальнівській міській раді (документації, яка має значення в подальшій роботі Тальновіської міської ради)

Під час складання передавального акта

(визначені члени комісії)

8.

Складання передавального акта та передача майна Соколівоцької сільської ради Тальнівській міській раді

Під час складання передавального акта

після проведення інвентаризації

(члени комісії)

9.

Звернення до державного реєстратора про проведення державної реєстрації реорганізаціїСоколівоцької сільської ради шляхом приєднання

Після закінчення процедури реорганізації, передбаченої законом

(голова комісії)

 

За секретаря міської ради                                                 Т.В. Геращенкова

 

2-е пленарне засідання

1 СЕСІЇ ТАЛЬНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 8 СКЛИКАННЯ

 

м.Тальне                                                     17.01.2017

 

ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ(2-е пленарне засідання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 17.01.2017                                   № 1/8-3

м.Тальне

 

Про утворення виконавчого комітету

Тальнівської міської ради

та визначення його кількісного складу

Керуючись ст..ст. 26, 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а :

1. Утворити виконавчий комітет Тальнівської міської ради 8 скликання, обраної 18.12.2016 року, у кількості 19 осіб.

Міський голова                                                  О.В. Юрченко  

                                               

ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ(2-е пленарне засідання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 17.01.2017                                    № 1/8-4

м.Тальне

 

Про затвердження складу

виконавчого комітету

Тальнівської міської ради

 

Керуючись ст..ст. 26, 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тальнівська міська рада

в и р і ш и л а :

 

1. Затвердити персональний склад виконавчого комітету Тальнівської міської ради:

Юрченко Олексій Віталійович – міський голова, голова виконавчого комітету,

____________________________ – заступник міського голови, член виконкому,

____________________________ – заступник міського голови, член виконкому,

____________________________ – заступник міського голови, член виконкому,

____________________________– керуючий справами виконавчого комітету, Тальнівської міської  ради, член виконкому, ____________________________ – секретар Тальнівської міської ради, член виконкому,

Царенко Петро Павлович – в.о. старости на території с. Гордашівка, член виконкому,

Капець Остап Іванович – в.о. старости на території с. Здобуток, с-ще Тарасівка, член виконкому,

Щербатюк Володимир Володимирович, в. о. старости на території с. Соколівочка, с. Червоне, с-ще Степне, член виконкому,

Водяніцька Зінаїда Андріївна, приватний підприємець, член виконкому,

Гресько Катерина Андріївна, бухгалтер Гордашівської сільської ради, член виконкому,

Данилюк Василь Миколайович, член виконкому,

Маляр Володимир Анатолійович, механізатор СТОВ «Агрофірма Корсунь»,

Маринченко Тетяна Іванівна, начальник управління соціального захисту населення Тальнівської РДА, член виконкому,

Мовчан Леся Юріївна, завідуюча клубом і бібліотекою с. Червоне, член виконкому,

Назарук Олександра Михайлівна, завідуюча дитячим відділенням Тальнівської ЦРЛ, член виконкому,

                                          

Пантелей Юрій Олександрович, тренер-викладач Тальнівської ДЮСШ, член виконкому,

Рогова Ірина Михайлівна, редактор газети «Колос», член виконкому,

Скіченко Анатолій Петрович, депутат Черкаської обласної ради, член виконкому.

Міський голова                                           О.В. Юрченко                                   

ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

Тальнівського району Черкаської області

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ (2-е пленарне засідання)

        Р І Ш Е Н Н Я

 

від 17.01.2017 № 1/8-5

м.Тальне

 

Про створення робочих комісій для забезпечення

виконання Тальнівським міським головою повноважень

з управління справами юридичних осіб, що реорганізуються

у зв’язку із приєднанням до Тальнівської міської ради

Керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в  Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Кодексом законів про працю України, Цивільним кодексом України,Тальнівськаміська рада

в и р і ш и л а :

1. З метою розробки Статуту Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади створити тимчасову робочу комісію з розробки Статуту Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади в складі :

Дімітрова Лариса Іванівна – секретар Тальнівської міської ради,

ЦвікІринаВолодимирівна – спеціаліст з юридичних питаньТальнівської міської ради,

Гижко Олександр Миколайович – депутат Тальнівської міської ради,

Неділько Олексій Васильович – депутат Тальнівської міської ради,

Шуляк Віталій Олександрович – депутат Тальнівської міської ради.

2. З метою переведення та вивільнення працівників створити тимчасову робочу комісію з питань вивільнення працівників у складі :

Юрченко Олексій Віталійович – Тальнівський міський голова,

Дімітрова Лариса Іванівна – секретар Тальнівської міської ради,

Заступник міського голови (за посадою),

Соловей Леся Володимирівна – депутат Тальнівської міської ради,

Цвік Ірина Володимирівна – спеціаліст з юридичних питаньТальнівської міської ради,

Дідковська Валентина Миколаївна, старший інспектор по кадрах групи по бухгалтерському обліку та фінансовій звітності Тальнівської міської ради.

3. З метою розроблення проекту бюджету Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік створити тимчасову робочу комісію з питань розробки міського бюджету у складі :

Заступник міського голови (за посадою),

Михальченко Алла Василівна – голова постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку Тальнівської міської ради, та члени комісії :

ГеращенковаТетяна Валеріанівна – депутат Тальнівської міської ради,

ГурбичМикола Теофанович – депутат Тальнівської міської ради,

Соловей Леся Володимирівна – депутат Тальнівської міської ради,

Шкода Тетяна Іванівна– депутат Тальнівської міської ради,

Шуляк Віталій Олександрович– депутат Тальнівської міської ради,

Шевченко Юлія Вікторівна – спеціаліст 1 категорії з питань бюджетної політики фінансового відділу міської ради,

Шпичак Наталія Вікторівна - представник  Тальнівської РДА,

Дімітров Олександр Степанович–голова постійної комісії з питань бюджету та економічного розхвиткуТальнівської районної ради,

Попрієнко Сергій Вікторович - бухгалтер Соколівоцької сільської ради,

Гресько Катерина Андріївна - бухгалтер Гордашівської  сільської ради,

Кушенко Наталія Валеріївна - бухгалтер Здобутківської  сільської ради,

Коваль Лариса Вікторівна - начальник відділу освіти Тальнівської РДА (за посадою),

Качур АльонаІсамутдінівна - начальник відділу культури Тальнівської РДА.

4. З метою розроблення Положення про старост створити тимчасову робочу комісію з питань забезпечення діяльності у складі :

Юрченко Олексій Віталійович – Тальнівський міський голова,

заступник міського голови (за посадою),

Топтун Ірина Олександрівна – депутат Тальнівської міської ради,

Цвік Ірина Володимирівна – спеціаліст з юридичних питань Тальнівської міської ради,

Царенко Петро Павлович – виконуючий обов’язки старости на території села Гордашівка,

Капець Остап Іванович – виконуючий обов’язки старости на території села Здобуток, селища Тарасівка,

Щербатюк Володимир Володимирович – виконуючий обов’язки старости на території села Соколівочка, села Червоне, селища Степне.

5. З метою внесення змін до установчих документів (статутів, положень тощо) підприємств, установ (закладів), організацій, що знаходяться у комунальній власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади, та внесення змін у реєстраційні дані щодо цих юридичних осіб у ЄДР створити тимчасову робочу комісію з питань забезпечення діяльності юридичних осіб публічного права, що знаходяться у комунальній власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади у складі :

Юрченко Олексій Віталійович  – Тальнівський міський голова,

заступник міського голови (за посадою),

Накопюк Віталій Іванович – голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг Тальнівської міської ради,

Івченко Раїса Василівна – депутат Тальнівської міської ради,

Маринченко Олександр Васильович – депутат Тальнівської міської ради,

Міщенко Володимир Васильович  – депутат Тальнівської міської ради,

Сідько Василь Петрович– депутат Тальнівської міської ради,

Швець Володимир Григорович– депутат Тальнівської міської ради,

Цвік Ірина Володимирівна – спеціаліст з юридичних питань Тальнівської міської ради.

6. Створеним тимчасовим робочим комісіям :

6.1. згідно п.п. 1, 4, 5 :

- не пізніше 31січня 2017 року розробити та подати Тальнівськомуміському голові плани заходів із визначенням строків виконання кожного етапу своєї діяльності;

- надавати профільним постійним депутатським комісіямвсю інформацію, необхідну для підготовки проектів відповідних рішень;

- на наступній сесії Тальнівської міської ради прозвітувати про свою діяльність;

6.2. згідно п.п. 2, 3 :

- не пізніше 20 січня  2017 року розробити та подати Тальнівському міському голові плани заходів із визначенням строків виконання кожного етапу своєї діяльності;

- надавати профільним постійним депутатським комісіямвсю інформацію, необхідну для підготовки проектів відповідних рішень;

- на наступній сесії Тальнівської міської ради прозвітувати про свою діяльність.

7. Висновки тимчасових робочих комісій носять рекомендаційний характер та приймаються у роботу виключно за рішеннями уповноважених посадових осіб або членів представницького органу Тальнівської міської ради.

8. Профільним постійним депутатським комісіям підготувати для розгляду на наступній сесії Тальнівської міської ради усі необхідні проекти рішень.

9. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

Міський голова                                                 О.В.Юрченко

 

ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ (2-е пленарне засідання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від 17.01.2017№ 1/8-6

м. Тальне

 

Про надання згоди  на прийняття до комунальної

власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної

громади об’єктів спільної власності територіальних

громад сіл і міста Тальнівського району

 

Розглянувши звернення комісії з вивчення питання передачі об’єктів громад сіл і міста Тальнівського району до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», керуючись ст.ст. 25, 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

в и р і ш и л а:

1. Надати згоду на прийняття до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади об’єктів спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району згідно додатку.

2. Делегувати в склад комісії по прийому-передачі представників від Тальнівської міської ради:

1. Голова комісії Юрченко Олексій Віталійович, міський голова

      члени комісії

2. Накопюк Віталій Іванович, голова постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг

3. Маринченко Олександр Васильович, депутат міської ради

4. Івченко Раїса Василівна, депутат міської ради

5. Міщенко Володимир Васильович, депутат міської ради

6. Солошенко Тарас Васильович, депутат міської ради

7. Гурбич Микола Теофанович, депутат міської ради

8. Кибаленко Лариса Іванівна, спеціаліст 1 категорії, головний бухгалтер

9. Дзюба Вікторія Юріївна, бухгалтер групи по централізованому господарському обслуговуванню ДНЗ міста та об’єктів комунальної власності

10. Прилипко Віта Вікторівна, бухгалтер групи по централізованому господарському обслуговуванню ДНЗ міста та об’єктів комунальної власності

11. Белінська Альона Петрівна, бухгалтер групи по централізованому господарському обслуговуванню ДНЗ міста та об’єктів комунальної власності

12.  Цвік Ірина Володимирівна, юрист апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету

13. Щербатюк Володимир Володимирович, в. о. старости сіл Соколівочка, Червоне,  Степне

14. Царенко Петро Павлович, в.о. старости села Гордашівка

15. Капець Остап Іванович, в.о. старости сіл  Здобуток, Тарасівка

3.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг.

Міський голова                                                                 О.В.Юрченко

 

 

Додаток

до рішення міської ради

№ 1/8-6 від 17.01.2017

 

Перелік майна,

яке пропонується для передачі в комунальну власність

Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади

 

№ п/п

Назва майнового комплексу

Адреса

Балансоутримувач

1

Гордашівськийнавчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Тальнівської районної ради

с.Гордашівка, вул.Івана Богуна, 125

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

2

Соколівоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів тальнівської районної ради

с.Соколівочка, вул.Коцюбинсьткого. 26

3

Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія» Тальнівської районної ради

м.Тальне, вул.Небесної Сотні, 15

4

Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Тальнівської районної ради

м.Тальне, вул.Майданецька, 1

 

5

Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 3 Тальнівської районної ради

м.Тальне, провул.Робітничий, 1

 

6

Тальнівський районний будинок дітей та юнацтва Тальнівської районної ради

м.Тальне, вул.Соборна, 120

 

7

Тальнівська дитячо-юнацька спортивна школа тальнівської районної ради

 

м.Тальне, вул.Соборна, 120

8

Тальнівський економіко-математичний ліцей Тальніської районної ради

м.Тальне, вул.Замкова, 93

 

9

Шкільні автобуси

2

 

10

Тальнівська центральна районна бібліотека

м.Тальне, вул.Соборна, 49

 

 

 

Відділ культури Тальнівської райдержадміністрації

11

Тальнівська дитяча музична школа

м.Тальне, вул.Гагаріна, 10

 

12

Тальнівський районний музей історії хліборобства

 

м.Тальне, вул.Замкова, 83

За секретаря міської ради                                     Т.В. Геращенкова

 

ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

Від 17.01.2017№ 1/8-7(1)

м.Тальне

 

Про реєстрацію депутатської групи

«За добробут Тальнівщини»

Розглянувши подання депутатів міської ради, відповідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту роботи Тальнівської міської ради, затвердженого рішенням міської ради № 2/7-2 від 10.12.2015 року, керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тальнівська міська рада

в и р і ш и л а :

 

1. Зареєструвати депутатську групу «За добробут Тальнівщини» в складі:

1.      Дімітрова Лариса Іванівна – партія «Громадянська позиція»

2.      Мамалига Ольга Василівна – партія «Громадянська позиція»

3.      Топтун Ірина Олександрівна– партія «Громадянська позиція»

4.      Івченко Раїса Василівна – партія «Громадянська позиція»

5.      Солошенко Тарас Васильович – партія «Громадсько-політичний рух В.Наливайченка «Справедливість»

6.      Міщенко Володимир Васильович – партія «Громадсько-політичний рух В.Наливайченка «Справедливість»

7.      Шкода Тетяна Іванівна – партія «Громадсько-політичний рух В.Наливайченка «Справедливість»

8.      Ряба Вікторія Іванівна – партія «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість»

9.      Гижко Олександр Миколайович – партія ВО «Черкащани»

10.Соловей Леся Володимирівна – партія ВО «Черкащани»

11.Сідько Василь Петрович – партія ВО «Черкащани»

12.Кулик Анна Олегівна – партія ВО «Черкащани»

13.Неділько Олексій Васильович – партія Ветеранів Афганістану

14.Маринченко Олександр Васильович – партія Ветеранів Афганістану

15.Михальченко Алла Василівна Радикальна партія Олега Ляшка

16.Швець Володимир Григорович – партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»

на строк повноважень Тальнівської міської ради;

1.1. взяти до відома, що головою депутатської групи «За добробут Тальнівщини», який уповноважений представляти групу, є Гижко Олександр Миколайович.

Міський голова                                                  О.В. Юрченко                                                                         

 

3-є пленарне засідання

1 СЕСІЯ ТАЛЬНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 8 СКЛИКАННЯ

 

м.Тальне                                                     20.01.2017

 

ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ (3-є пленарне засідання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 20.01.2017                                № 1/8-4

м.Тальне

 

Про комплексну Програму з благоустрою території

та утримання об’єктів комунальній власності

Тальнівської міської об’єднаної територіальної

громади на 2017-2020 роки

Відповідно законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Бюджетного кодексу України, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а:

1. Затвердити комплексну Програму з благоустрою території та утримання об’єктів комунальній власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки.

2. Фінансування комплексної Програми благоустрою населених пунктів Тальнівської міської об’єднаної територіальною громади проводи за рахунок коштів, запланованих у бюджеті об’єднаної територіальною громади.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку,комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг (голова В.І.Накопюк)

Міський голова                                               О.В.Юрченко

Додаток до

рішення  міської ради

№ 1/8-4 від 20.01.2017

 

Комплексна програма

з благоустрою території та утримання об’єктів комунальній власності

Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки

     Загальні положення

Комплексна програма з благоустрою території та утримання об’єктів комунальній власності   Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки розроблена відповідно до Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Виконання заходів Програми сприятиме покращення благоустрою міста Тальне, сіл Гордашівка, Соколівочка, Червоне, селищ Степне, Здобуток, Тарасівка.

Приймаючи дану програму, Тальнівська міська об’єднана територіальна громадаусвідомлює важливість виконання даної програми не лише на вказаний період, а й для подальшого розвитку матеріально-технічної бази громади та збереження соціально-економічної інфраструктури.

При складанні даної Програми були враховані всі звернення, що надійшли від  Тальнівської міської ради та сільських рад, що ввійшли до складу громади.

  Дія  цієї  Програми  поширюється  на  всю  територію  громади і є обов’язковою  для  виконання на весь період з 2017 по 2020 роки.

Мета та основні завдання Програми

Метою Програми є реалізація комплексу заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно-технічному стані території громади та покращення її естетичного вигляду, ефективне утримання об’єктів комунальної власності громади, що має важливе значення для забезпечення соціально-культурних потреб територіальної громади і створює оптимальні умови праці, побуту та відпочинку мешканців та гостей нашої громади, створення належних умов руху транспортних засобів, значне підвищення безпеки руху автотранспорту та пішоходів, зниження аварійності на дорогах, збереження існуючої мережі доріг, забезпечення санітарного благополуччя населення та належного екологічного стану, пошук додаткових джерел на виконання робіт, пов’язаних з відновленням та поліпшення покриття доріг та вулиць на території громади, утримання в належному стані кладовищ та місць захоронення.

Основні завдання Програми

Програмоюпередбачаєтьсяпроведення робіту наступнихнапрямках:

- задоволення потреб всіхспоживачів у доступнихжитлово-комунальнихпослугахналежногорівня та якості;

- утриманняпам’ятних та в’їзнихзнаків, впорядкуваннязовнішньоїреклами, встановленнявказівниківвулиць, озелененнятощо;

- проведення ремонту доріг та вулиць на території громади з відновленням дорожніх знаків, розмітки, тротуарів, огорожі, систем зливової каналізації, утримання зупинок;

- забезпечення належного утримання місць поховань померлих (впорядкування існуючих кладовищ та будівництва нового, інших місць захоронення);

- окультурення зелених насаджень та формуванням крон існуючих дерев, утримання клумб, газонів, смуг зелених насаджень;

- з метою забезпечення охорони життя і здоров’я людей, збереження транспортних засобів, ліній електропередач, будівель та споруд проводити невідкладне видалення аварійних дерев, що перебувають у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності у дерев гнилої серцевини стовбура, а також дерев, кущів, вражених омелою;

- забезпечення якісного освітлення території громади (поточне утримання, продовження робіт з відновлення  зовнішнього освітлення);

- вжиття заходів по забезпеченню ефективності утримання об’єктів комунальної власності міста;

- покращення зовнішнього вигляду та санітарного стану (організація прибирання території громади, забезпечення своєчасного і повного видалення твердих і рідких побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, покіс зелених зон, облаштування майданчиків для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів, паркування транспортних засобів тощо);

- розширення вулично-дорожньої мережі території громади (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт доріг);

- очистка річки Гірський Тікич;

- забезпечення умов безпечного дорожнього руху;

- вжиття відповідних заходів для забезпечення захисту навколишнього природного середовища, зменшення шуму та загазованості завдяки контрольованому руху важковагового транспорту через центр та вулицями міста;

- залучення інших коштів у на виконання робіт, пов’язаних із відновленням покриття доріг та вулиць;

- забезпечення умов безпечного дорожнього руху;

- залучення інших коштів  на виконання робіт, пов’язаних із відновленням покриття доріг та вулиць.

Комплексні заходи по утриманню об’єктів благоустрою

та комунальної власності

     Заходи комплексного благоустрою території та комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади розглядаються як повний спектр надання послуг, що забезпечують комфортні умови життя кожного мешканця на території громади.

     В Програмі передбачено заходи (додаток 1 до Програми), спрямовані на покращення санітарного стану територій громади.

Фінансове забезпечення реалізації Програми

          Програма фінансується в межах асигнувань, передбачених бюджетомоб’єднаної територіальної громади, шляхом спрямування коштів відповідним виконавцям та з інших джерел, не заборонених законодавством (додаток 2 до Програми).

            В ході реалізації Програми можливі коригування, пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію Програми, уточненням обсягів робіт, виходячи з реальних можливостей бюджету.

 Очікуванні результати від виконання Програми

Виконання Програми забезпечить утримання міста Тальне, сіл Гордашівка, Соколівочка, Червоне, селищ Здобуток, Степне, Тарасівка в належному стані, їх санітарне очищення, збереження об’єктів загального користування, належне утримання та раціональне використання територій, інженерних споруд та об’єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення.

 За секретаря міської ради                                  Т.В. Геращенкова

 

 Додаток № 1

до Комплексної програми

з благоустрою території та утримання об’єктів

комунальній власності

Тальнівської міської об’єднаної

територіальної громади

 

Заходи комплексної програми

з благоустрою території та утримання об’єктів комунальній власності

Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік

 

п/п

 

Зміст заходу

КФК, відповідно якого буде проводитися фінансування

Виконавець робіт

1.

Утримання території громади

0316060

 ДП «Світло» ПрАТ «Комунальник», ДП «Благоустрій» ПрАТ «Комунальник»

1.1

Розгортання снігу, придбання, навантаження та завезення посипочного матеріалу на місце зберігання, посипка доріг

1.2

Поливання доріг, тротуарів та клумб

1.3

Прибирання вулиць двірниками

1.4

Очищення доріг та тротуарів, вивезення дорожнього змету

1.5

Встановлення дорожніх знаків

1.6

Поточний ремонт автобусних зупинок

1.7

Поточний ремонт місць загального користування

1.8

Очистка водостічних зливів

1.10

Встановлення та заміна урн і контейнерів 

1.11

Поточний ремонт огорож (фарбування)

1.12

Ліквідація стихійних сміттєзвалищ

2.

Зелене господарство

2.1.

Викіс в’їздів до населених пунктів громади

2.2.

Обрізка кущів та дерев

2.3.

Стрижка газонів

2.4.

Висадження квітів з розсади та насіння на Пагорбі Слави, в центрі та біля пам’ятників

2.5.

Побілка дерев і бордюр та очищення їх від бруду

2.6.

Кропіння бур’янів в парках та скверах.

2.7.

Інші роботи по листах Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади та зверненнях громадян в межах програми благоустрою

 

 

3.

Вуличне освітлення

0316060

ДП «Світло» ПрАТ «Комунальник», ДП «Благоустрій» ПрАТ «Комунальник»

3.1.

Відновлення, утримання та розширення мережі вуличного освітлення

 

4.

Забезпечення належного утримання кладовищ на території громади (заробітна плата, матеріальні витрати, інші поточні витрати).

Облаштування та благоустрій нового кладовища

0316060

КП «Ритуал» Тальнівської міської ради

Міська рада

5.

Поточні витрати з утримання міського сектору з питань функціонування житлово – комунального та внутрішнього господарства міста

0316060

 

 

Міська рада

Вивезення ТПВ з місць загального користування

Інші роботи з благоустрою

6.

Роботи з благоустрою житлового фонду громади, в т.ч. з/п та відрахування

 

0316060

КП «Наш Дім» Тальнівської міської ради

8.

Часткове фінансування робіт по поточних ремонтах житлового фонду ОСББ

 

0316010

 

 

ОСББ Тальнівської міської ОТГ

9.

 

 

Поточний ремонт водопровідно – каналізаційного господарства, зокрема придбання основних засобів та матеріалів.

Інші роботи пов’язані з водопровідно – каналізаційним  господарством

0316052

КП «Водоканал» Тальнівської міської ради

Міська рада

10.

Очищення річки Гірський Тікич

0319110

Міська рада

11.

Проведення робіт з інвентаризації джерел забруднення навколишнього природного середовища (сміттєзвалища), придбання каналізаційного обладнання для очисних споруд, інші роботи

0319110

ЗАТ «Комунальник», КП «Водоканал» Тальнівської міської ради

Міська рада

12.

Проведення експертних оцінок об’єктів комунальної власності міської громади,  проведення поточної інвентаризації та оформлення прав власності на об’єкти комунальної власності, проведення капітальних ремонтів об’єктів комунальної власності міста, оплата інших видатків, оплата за енергоносії по об’єктах комунальної власності громади

0319140

Міська рада

13.

Очистка води

0316052

Міська рада

14.

Будівництво та ремонт об’єктів благоустрою

0316060

Міська рада

15.

Організація та фінансування громадських робіт на території громади

0316060

Міська рада

16.

Облаштування зон для купання на території громади

0316060

Міська рада

17.

Невідкладне видалення аварійних дерев, що перебувають у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності у дерев гнилої серцевини стовбура, а також дерев, кущів, вражених омелою на території громади

0316060

Міська рада

ДП «Світло» ПрАТ «Комунальник»

18.

Виготовлення документації із землеустрою на земельні ділянки, які будуть надаватися шляхом проведення аукціону.

Інші роботи, що будуть виконуватися по потребі

0317310

Міська рада

 За секретаря міської ради                                      Т.В. Геращенкова

 

     Додаток № 2

 до Комплексної програми

з благоустрою території та утримання об’єктів

комунальній власності

Тальнівської міської об’єднаної

територіальної громади

Фінансування комплексної програми

з благоустрою території та утримання об’єктів комунальній власності

Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік

                                                                                                                                        

№ п/п

КФК, відповідно якого буде проводитися фінансування

Сума на 2017 рік, тис. грн.

1

0316052 «Водопровідно – каналізаційне господарство»

650,0

2

0316060 «Благоустрій міст, сіл та селищ»

в т.ч. організація та фінансування громадських робіт на території громади

5,45

3,835

3

0316080 «Готельне господарство»

60,0

4

0316650 «Видатки на проведення робіт, пов’язаних із будівництвом реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг»

2,225,6

5

0319110 « Охорони та раціональне використання природних ресурсів»

13,2

6

0319140 «Інші видатки»

150,2

7

0317310 «Землеустрій»

50,0

 

ВСЬОГО

8, 602, 835

 

 

   За секретаря міської ради                               Т.В. Геращенкова  

                                                                   

Додаток до

рішення  міської ради

№ 1/8-4 від 20.01.2017

 

Комплексна програма

з благоустрою території та утримання об’єктів комунальній власності

  Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки

 

1.      Загальні положення

Комплексна програма з благоустрою території та утримання об’єктів комунальній власності   Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки розроблена відповідно до Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Виконання заходів Програми сприятиме покращення благоустрою міста Тальне, сіл Гордашівка, Соколівочка, Червоне, селищ Степне, Здобуток, Тарасівка.

Приймаючи дану програму, Тальнівська міська об’єднана територіальна громадаусвідомлює важливість виконання даної програми не лише на вказаний період, а й для подальшого розвитку матеріально-технічної бази громади та збереження соціально-економічної інфраструктури.

      При складанні даної Програми були враховані всі звернення, що надійшли від  

Тальнівської міської ради та сільських рад, що ввійшли до складу громади.

  Дія  цієї  Програми  поширюється  на  всю  територію  громади і єобов’язковою  для  виконанняна весь період з 2017 по 2020 роки.

 

  1. Мета та основні завдання Програми

Метою Програми єреалізація комплексу заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно-технічному стані території громади та покращення її естетичного вигляду, ефективне утримання об’єктів комунальної власності громади, що має важливе значення для забезпечення соціально-культурних потреб територіальної громади і створює оптимальні умови праці, побуту та відпочинку мешканців та гостей нашої громади, створення належних умов руху транспортних засобів, значне підвищення безпеки руху автотранспорту та пішоходів, зниження аварійності на дорогах, збереження існуючої мережі доріг, забезпечення санітарного благополуччя населення та належного екологічного стану, пошук додаткових джерел на виконання робіт, пов’язаних з відновленням та поліпшення покриття доріг та вулиць на території громади, утримання в належному стані кладовищ та місць захоронення.

Основні завдання Програми.

Програмою передбачається проведення робіту наступних напрямках:

- задоволення потреб всіх споживачів у доступних житлово-комунальних послугах належного рівня та якості;

- утримання пам’ятних та в’їзних знаків, впорядкування зовнішньої реклами, встановлення вказівників вулиць, озеленення тощо;

- проведення ремонту доріг та вулиць на території громади з відновленням дорожніх знаків, розмітки, тротуарів, огорожі, систем зливової каналізації, утримання зупинок;

- забезпечення належного утримання місць поховань померлих (впорядкування існуючих кладовищ та будівництва нового, інших місць захоронення);

- окультурення зелених насаджень та формуванням крон існуючих дерев, утримання клумб, газонів, смуг зелених насаджень;

- з метою забезпечення охорони життя і здоров’я людей, збереження транспортних засобів, ліній електропередач, будівель та споруд проводити невідкладне видалення аварійних дерев, що перебувають у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності у дерев гнилої серцевини стовбура, а також дерев, кущів, вражених омелою;

- забезпечення якісного освітлення території громади (поточне утримання, продовження робіт з відновлення  зовнішнього освітлення);

- вжиття заходів по забезпеченню ефективності утримання об’єктів комунальної власності міста;

- покращення зовнішнього вигляду та санітарного стану (організація прибирання території громади, забезпечення своєчасного і повного видалення твердих і рідких побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, покіс зелених зон, облаштування майданчиків для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів, паркування транспортних засобів тощо);

- розширення вулично-дорожньої мережі території громади (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт доріг);

- очистка річки Гірський Тікич;

- забезпечення умов безпечного дорожнього руху;

- вжиття відповідних заходів для забезпечення захисту навколишнього природного середовища, зменшення шуму та загазованості завдяки контрольованому руху важковагового транспорту через центр та вулицями міста;

- залучення інших коштів у на виконання робіт, пов’язаних із відновленням покриття доріг та вулиць;

- забезпечення умов безпечного дорожнього руху;

- залучення інших коштів  на виконання робіт, пов’язаних із відновленням покриття доріг та вулиць.

 

  1. Комплексні заходи по утриманню об’єктів благоустрою

та комунальної власності.

     Заходи комплексного благоустрою території та комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади розглядаються як повний спектр надання послуг, що забезпечують комфортні умови життя кожного мешканця на території громади.

     В Програмі передбачено заходи (додаток 1 до Програми), спрямовані на покращення санітарного стану територій громади.

 

  1. Фінансове забезпечення реалізації Програми

          Програма фінансується в межах асигнувань, передбачених бюджетомоб’єднаної територіальної громади, шляхом спрямування коштів відповідним виконавцям та з інших джерел, не заборонених законодавством (додаток 2 до Програми).

            В ході реалізації Програми можливі коригування, пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію Програми, уточненням обсягів робіт, виходячи з реальних можливостей бюджету.

 

4.Очікуванні результати від виконання Програми

Виконання Програми забезпечить утримання міста Тальне, сіл Гордашівка, Соколівочка, Червоне, селищ Здобуток, Степне, Тарасівка в належному стані, їх санітарне очищення, збереження об’єктів загального користування, належне утримання та раціональне використання територій, інженерних споруд та об’єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення.

 За секретаря міської ради                                          Т.В. Геращенкова  

        ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від 20.01.2017                                  № 1/8-7

 

Про бюджет Тальнівської міської об’єднаної
територіальної громади на 2017 рік

 

Відповідно до статей 76, 77 Бюджетного кодексу України, керуючись п. 23 ч. 1 ст. 26 та ч. 1 ст. 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а:

1. Визначити на 2017 рік:

-доходи бюджету Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади у сумі 85 423,090 тис. грн., в тому числі доходи загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади - 84 475,890 тис.грн., доходи спеціального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади - 947,200 тис.грн. згідно з додатком № 1 цього рішення;

- видаткибюджету об’єднаної територіальної громади у сумі 85 423,090 тис. грн., в тому числі видатки загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади - 84 475,890 тис. грн., видатки спеціального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади -  947,200 тис.грн.;

- збалансованийрайонний бюджет згідно з додатком 2 до цього рішення.

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету об’єднаної територіальної громади на 2017 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами, у тому числі по загальному фонду 84 475,890 тис.грн. та спеціальному фонду 947,200 тис.грн. згідно з додатком № 3 до цього рішення.

3.Визначити оборотний касовий залишок бюджетних коштів бюджету об’єднаної територіальної громади у сумі 500,000 тис. грн.

4.Затвердити на 2017 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком № 4 до цього рішення.

5.Затвердити на 2017 рік резервний фонд бюджету об’єднаної територіальної громади у сумі 100,000 тис. грн.

6.Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади на 2017 рік за їх економічною структурою:

оплата праці працівників бюджетних установ;

нарахування на заробітну плату;

придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;

забезпечення продуктами харчування;

оплату комунальних послуг та енергоносіїв;

поточні трансферти населенню;

поточні трансферти місцевим бюджетам;

забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування;

оплата послуг з охорони комунальних закладів культури;

оплата енергосервісу.

7.Затвердити в складі видатків бюджету міської об’єднаної територіальної громади кошти на реалізацію регіональних програм у сумі 1717,400 тис. грн. згідно з додатком № 5 до цього рішення.

8. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право виконавчому комітету Тальнівської міської ради отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів бюджетуоб’єднаної територіальної громади, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

9. Розпорядникам коштів бюджету об’єднаної територіальної громади забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.

10. Установити, що у загальному фонді бюджету об’єднаної територіальної громади на 2017 рік:

до доходів належать надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України, а також міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів;

джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені статтями 15, 72 та 73 Бюджетного кодексу України щодо бюджету об’єднаної територіальної громади.

11. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади України на 2017 рік у частині доходів є надходження, визначені статтею 691 Бюджетного кодексу, а також міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів.

12. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади на 2017 рік у частині фінансування є надходження, визначені статтями 15 та 72 Бюджетного кодексу України.

13. У межах загального обсягу бюджетних призначень за програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету об’єднаної територіальної громади фінансовий відділ апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету, за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів здійснює перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі, в розрізі економічної класифікації видатків бюджету, а також в розрізі класифікації кредитування бюджету – щодо надання кредитів з бюджету.

У межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів перерозподіл видатків бюджету і надання кредитів з бюджету за бюджетними програмами, включаючи резервний фонд бюджету, додаткові дотації та субвенції, а також збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків (окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету) здійснюються за рішенням виконавчого комітету Тальнівської міської ради, погодженим постійною комісією міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Забороняється без внесення змін до рішення про бюджет об’єднаної територіальної громади збільшення бюджетних призначень за загальним та спеціальним фондами обласного бюджету на:

оплату праці працівників бюджетних установ за рахунок зменшення інших видатків;

видатки, пов'язані з функціонуванням органів місцевого самоврядування, за рахунок зменшення видатків за іншими бюджетними програмами.

14. Делегувати виконавчому комітету Тальнівської міської ради у період між сесіями міської ради повноваження приймати розпорядження щодо розподілу та перерозподілу обсягів трансфертів з державного та місцевих бюджетів з наступним внесенням змін до рішення про бюджет об’єднаної територіальної громади.

15. Доручити фінансовому відділу виконавчого комітету Тальнівської міської ради  здійснювати у 2017 році на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету об’єднаної територіальної громади на депозитах в банківських установах у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

16. Передати Тальнівській районній раді повноваження, що стосуються:

здійснення соціальних виплат, пільг, субсидій та допомог, визначених підпунктом б) пункту 4 частини першої статті 89, підпунктом а) пункту 4 частини першої статті 90 Бюджетного кодексу України, обласними програмами соціального захисту, що здійснюються за рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів;

надання медичних послуг первинної (до створення в дію Міського центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги) та вторинної медицини жителям об’єднаної територіальної громади за рахунок міжбюджетних трансфертів з бюджету міської об’єднаної територіальної громади.

17. Відповідно до статей 26 та 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 35 статті 64 Бюджетного кодексу України встановити нормативи відрахування частини прибутку за наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності підприємствами комунальної власності, або у статутних фондах яких є частка комунальної власності, у розмірі 15 відсотків чистого прибутку від розміру комунальної частки (акцій, паїв) у їх статутних фондах, розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Частина чистого прибутку сплачується за результатами фінансово-господарської діяльності 2016 року та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2017 році, у строки, встановлені для сплати податку на прибуток і зараховується на відповідний рахунок з обліку надходжень до загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади.

18.Відповідно пункту 18 розділу VI«Прикінцеві положення» Бюджетного кодексу України установити, що програмно-цільовий метод у бюджетному процесі бюджетуміської об’єднаної територіальної громади, який має взаємовідносини з державним бюджетом, застосовується, починаючи із складання проекту бюджету міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік.

19. Тальнівській міській раді забезпечити публікацію інформації про бюджетміської об’єднаної територіальної громади, в тому числі рішення про бюджет міської об’єднаної територіальної громади, річних та квартальних звітів про бюджет міської об’єднаної територіальної громади у газеті «Колос» у визначений законодавством термін.

20. Дане рішення набуває чинності з 01 січня 2017 року.

21. Додатки № 1-5 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

22.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

Міський голова                                О.В. Юрченко  

 

          Пояснювальна записка до  рішення міської ради

,,Про бюджет Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік

В основу бюджету Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади (далі ОТГ) на 2017 рік закладено прогноз економічного і соціального розвитку України на 2017 рік та основні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2018-2019 роки, схвалені  постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2016 № 399, вимоги урядової Постанови від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів», враховано положення Законів України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України.

Згідно з вимогами пункту 18 розділу IY «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України у бюджетному процесі Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади застосовано програмно-цільовий метод бюджетування.

При формуванні показників бюджету ОТГ враховані наступні особливості:

 надіслані Міністерством фінансів України відповідно до статті 75 Бюджетного кодексу України це:

рішення Уряду щодо встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року у розмірі 3200 грн. на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС - 1600 грн.;

встановлення прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року - 1544 грн., з 1 травня -1624 грн., з 1 грудня -1700 грн.;

вимоги пункту 39 розділу IY «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України пункту 18 розділу IY «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу Українищодо передачі із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом.

 

Соціально-економічний стан  Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади  за 10 місяців 2016 року (останні звітні дані) та прогноз на 2017 рік

  У 2016 році для міста був характерний дещо стриманий ріст реального сектору економіки.

      На території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади  функціонує 5  промислових  підприємств  основного  кола (ТОВ «Тальнівський  щебеневий  завод», ТОВ «Тальнівський  завод «Мінводи», ТОВ «КХП «Талне», філія ДП «Укрветсанзавод», ДП ТРК «Влад»).

      Крім  даних  підприємств,  виробництвом  займаються і підприємці. Це  такі  як: ФОП Лавріненко  (хліб  та  хлібобулочні  вироби), ФОП  Назаренко (олія  соняшникова ТМ «Трипільський  скарб»), ФОП  Горбач (виробництво тирси  гранульованої, меблів)  та  інші.   

      Згідно статистичних даних в цілому обсяг реалізованої продукції промисловими підприємствами у фактичних цінах за січень-серпень 2016 року  склав  194,3 млн. грн.  проти 505,1 млн. грн. аналогічного періоду 2015 року, що на 38,4% менше 2015  року. Значне зменшення  обсягу реалізації продукції відбулося в  зв’язку  з  відсутністю  залишків  продукції  на  ТОВ «Панда»,  яке  в  минулому  році  реалізовувало  залишки  цукру.

    Стабільно  здійснює  свою  виробничу  діяльність ТОВ «КХП «Талне».     

    Сезонність  виробництва  має  Тальнівський  завод «Мінводи». В  березні  2016  року  відновлено  виробничу  діяльність ДП філії «Укрветсанзавод». З  червня 2016 року ТОВ «Тальнівський  щебеневий  завод» виробляє  продукцію  (всіх  видів фракцій) для  забезпечення  потреб  населення  та  організацій. Проблемним  питанням  на  даному  підприємстві  залишається  збут  продукції.

   З  березня  2017  року  планує  свою  виробничу  діяльність   цукровий  завод  ТОВ «Панда».

Середньомісячна заробітна плата за даними статистики в III кварталі 2016 року складала 3244 грн., у порівнянні з відповідним періодом 2015 року вона зросла на 24,8%. Заробітна плата зростає, але разом з тим становить 81 % середньообласної (4006).

За 9 місяців 2016 року працевлаштовані 1068 осіб, включаючи самостійне  працевлаштування та за договорами ЦПХ; в 2015 році  - 1046 осіб, що на 22 особи більше,  з них безробітних  2015 р. - 847 осіб, 2016 р. - 756 осіб, що становить 89,3% до минулого року.

       Рівень працевлаштування: 2015р.- 49,5%,  2016р.- 49,0%,  менше на 0,5%.

Роздрібний  товарообіг підприємств, що  здійснюють   діяльність із роздрібної  торгівлі,  за січень-червень 2016 року склав 70,9 млн. грн., який зріс на 10% в порівнянні до аналогічного періоду минулого року. В розрахунку  на  одну  особу  населення  роздрібний  товарообіг склав 2072,5 грн.

Обсяг реалізованих послуг за II квартал  2016 року становить  7930,4 тис. грн., що складає 91% до аналогічного періоду минулого року. В розрахунку на одну особу  становить   232 грн.

Загальна кількість суб’єктів малого бізнесу  станом  на 01.10.2016 року по району складає 1200, в тому числі підприємців-фізичних осіб 928 та 272 малих підприємств. Від діяльності суб’єктів малого бізнесу за січень-вересень 2016 року  надійшло до державного бюджету 21867,7 тис. грн., що складає 70%  від загальної суми надходжень по району та 48484,4 тис. грн  або 62,2% до місцевого бюджету. Надходження від фізичних осіб-підприємців склали – 1077,1 тис. грн. або 3,4 % та до державного бюджету – 9484,3 тис. грн. або 12,2% - до місцевого бюджету.

       У громаді функціонує 9 дошкільних навчальних закладів.  Гордашівський навчально-виховний комплекс з 01.09.2016 р. призупинив діяльність у зв'язку з відсутністю дітей. Дошкільною  освітою охоплено  873  дитини  дошкільного віку. Діє 5 загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчається 1620 учнів, у тому числі 3 загальноосвітніх школи, 2 – заклади нового типу: Тальнівський економіко-математичний ліцей і Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 – гімназія».

Основною метою програми соціально-економічного та культурного розвитку громади  на 2017 рікє створення умов для розвитку виробництва, підвищення ефективності використання фінансового ресурсу, направленого на відновлення та подальший розвиток інфраструктури, підвищення якості послуг (медичних, освітніх, культурних тощо), що надаються населенню, зростання реального життєвого рівня населення, забезпечення його оптимальної зайнятості на основі стабілізації обсягів виробництва.

Очікувані результати у 2017  році:

- підвищення рівня середньомісячної заробітної  плати  у галузях економіки по громаді;

- забезпечення  повноти надходжень до бюджету від податку  з доходів фізичних осіб, до  фондів  соціального страхування та Пенсійного фонду;

- своєчасна  виплата  заробітної  плати на  підприємствах;

- створення в усіх  сферах економічної діяльності нових  робочих  місць із залученням інвестицій.

Розвиток інвестиційної  діяльності та інвестиційної  привабливості громади, її основні цілі на 2017 рік:

 - пошук та залучення інвестицій у високотехнологічні, наукомісткі, енергозберігаючі виробництва;

- залучення інвестицій в аграрний сектор економіки для будівництва сучасних елеваторів зберігання зернових, фруктових та інших сільськогосподарських культур,  відгодівлі молодняку ВРХ та свиней;

-  залучення інвестицій в туристичний сектор;

- презентація економічного та інвестиційного потенціалу громади на щорічному інвестиційного форумі «Черкащина інвестиційна»;

-  надання технічної допомоги інвесторам, проведення консультацій з інвестиційних питань.

                            ДОХОДИ    БЮДЖЕТУ

До складу джерел доходів бюджетуОТГ у 2017 році будуть зараховуватися податки і збори,  передбачені статтями 64 та 69-1  Бюджетного кодексу України (із змінами).

Дохідна частина бюджету ОТГ на 2017 рік розроблена на основі реформованого податкового законодавства, відповідно до норм  Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів.

Прогнозні обсяги надходжень по кожному із визначених доходних джерел розраховані із їх реальної оцінки за попередні базові періоди на підставі розрахунків, підтверджених Тальнівським відділенням Звенигородської ДПІ та прогнозних показників економічного і соціального розвитку Тальнівської міської ОТГ на 2017 рік.

   Обсяг доходів бюджету ОТГ на 2017 рік обраховано в сумі 85423,090тис. грн., у тому числі сума доходів:

             загального фонду – 84475,89тис.грн;

             спеціального фонду -  947,2тис.грн.

Зокрема, прогнозний показник за власними надходженнями обраховано в сумі 49495,89 тис.грн., з них:

            доходи загального фонду – 48548,69 тис. грн.;

             спеціального – 947,2 тис. грн.

Динаміка надходжень до  бюджету ОТГ у 2016-2017 роках

(без урахування міжбюджетних трансфертів)

                                                  (тис.грн.) 

 

Фактичні надходження у 2016 році

Прогноз надходжень на 2017 рік

 

 

Відхилення прогнозу

на 2017 рік від фактичних надходжень у 2016 році

 

Всього доходи,

в тому числі:

28992,489

49495,89

+ 20503,401

Загальний фонд

25483,389

48548,69

+ 23065,301

Спеціальний фонд

3509,1

 

947,2

- 2561,9

Доходи загального фонду

                            (без урахування міжбюджетних трансфертів)

                                                                                                                   (тис.грн.)                          

 

2016 рік (факт)

2017 рік (прогноз)

Відхилення 2017/2016

+/-

%

ВСЬОГО, у тому числі

25483,389

48548,69

23065,301

190,5

Податок на прибуток підприємств районної комунальної власності

13,508

13,6

0,1

100,7

Акцизний податок

3606,3

6161,2

2554,9

170,8

Податок на нерухоме майно

457,6

561,9

104,3

122,8

Плата за землю

8111,46

9999,45

1888

123,3

Єдиний податок

5334,1

7162,2

1828,1

134,3

Надходження орендної плати за оренду майна (приміщень) комунальної власності району

127,47

147,0

19,53

115,31

інші

7832,95

24503,34

16670,39

312,80

 

 

 

 

 

На 2017 рік обсяг власних доходів загального фонду  бюджету ОТГ визначено у сумі 48548,69 тис. грн., що на 23605,3 тис. грн. або на  190% більше фактичних надходжень  у 2016 році.

.

                                  До  доходів загального фонду відносяться :

Податок та збір на доходи фізичних осіб очікується отримати в сумі 23837,4 тис. грн.Розрахунок прогнозу надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2017 рік проведено із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці по ОТГ, рівня середньої заробітної плати, а також бази та ставок оподаткування доходів фізичних осіб відповідно до чинного законодавства. Даний прогноз підтверджено Тальнівським відділенням Звенигородської ОДПІ.

Основні чинники, які вплинуть на надходження податку на доходи фізичних осіб:

місячний розмір місячної мінімальної заробітної плати: 3200 грн.;

збереження на 2017 рік діючого порядку визначення стандартної податкової соціальної пільги у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму.

Враховуючи очікувані фінансові результати діяльності підприємств  комунальної власності ОТГ, у 2017 році передбачається отримати 13,6 тис.грн.податку на прибуток та 4,7 тис.грн.частини чистого прибутку (доходу).Розрахунок прогнозу надходжень податку на прибуток здійснено на підставі динаміки надходжень за попередні роки, враховуючи фінансові результати діяльності підприємств до оподаткування за 2016 рік та очікувані фінансові результати у 2017 році, за ставкою у розмірі 15 відсотків.

Показник по рентній платі за спеціальне використання лісових ресурсів заплановано відповідно до прогнозних показників надходжень Тальнівського відділення Звенигородської ОДПІ на 2017 рік у обсязі 7,15 тис.грн., що відповідає динаміці надходжень за попередні роки, надходжень поточного року та тенденції платного відпуску деревини.

Плановий показник надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до місцевого бюджету у 2017 році визначений з врахуванням прогнозних показників індексу споживчих цін, темпів росту курсу гривні до долара США та євро та темпів реалізації оподатковуваних товарів на 2017 рік  у обсязі6161,2 тис.грн., що у порівнянні з очікуваними надходженнями 2016 року більше на 1,7 %.

           Надходження податку на нерухомість (податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) визначено з урахуванням податкової реформи у розрізі об’єктів житлової та комерційної нерухомості, юридичних та фізичних осіб, збільшення розміру мінімальної заробітної плати, від якої розраховується ставка податку,  а також з урахуванням площі об’єктів, в сумі 561,9 тис.грн.

Плановий показник плати за землю на 2017рік залишився на рівні надходжень 2016 року так, як нормативна грошова оцінка землі відбулася ще у 2015 році. І хоча застосовується індекс інфляції, але враховано, що у 2016р. змінено для ТОВ «Тальнівський щебеневий завод» цільове призначення деяких земельних ділянок і подання уточнюючої декларації "ТОВ "Панди", сума плати за землю зменшилась більше ніж на 1 млн. гривень. Запланована сума плати за землю становить 9999,45 тис. грн., у т.ч.:

            земельний податок – 611,75  тис. грн., що сплачується:

-юридичними особами 484,0тис..грн., фізичними особами 127,75тис.грн.;

           орендна плата – 9387,7тис. грн., що сплачується:

-юридичними особами7022,2тис.грн., фізичними особами 2365,5 тис. грн.

         Транспортний податок очікується отриматив розмірі 150,0 тис. грн.

         Туристичний збірпланується в сумі 5,5тис. гривень (на рівні 2016року).

По єдиному податкуу2017 році збережено спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку І-ІVгруп, що діє у 2017році.Внаслідок встановлення з 1 січня  2017 року мінімальної заробітної плати у розмірі 3 200 гривень та  збільшення кількості платників податку  у порівнянні з початком  2016 року. Плановий показник визначено у обсязі 7162,2 тис.грн., що на 21,1% більше очікуваних у 2017 році, у тому числі:

- єдиний податок з юридичних осіб680тис.грн.

- єдиний податок з фізичнихосіб4727,2тис. грн.

- єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників 1755,0 грн.

Адміністративні штрафи та інші санкціїочікуються в розмірі – 2,05 тис. гривень.

Плата за надання інших адміністративних послуг запланованав сумі450,3тис.гривень (на рівні минулого року).

Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншім майном, що перебуває у комунальної власності громади, прогнозується в розмірі 147,0 тис. гривень відповідно до прогнозних показників наданих підприємством, що контролює надходження.

Державне митоочікується отримати в розмірі 33,13 тис. гривень, що на рівні з фактичними надходженнями у  2016 році.

Доходи спеціального фонду

Доходи спеціального фонду  бюджету ОТГ на 2017 рік  обраховані у сумі  947,2 тис. грн.  Основнимиплатежами спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ. Бюджет розвитку планується затвердити і сформувати при розподілі вільного залишку, що утворився станом на 01.01.2017 року.

Доходи спеціального фонду сформовані за рахунок таких надходжень :

- власні надходження бюджетних установ в сумі –  914тис. гривень. (в тому числі: 40,0  тис. гривень за рахунок наданих послуг по галузі культура та 734,0 гривень по галузі освіта; 140 тис. грн.. – по водопостачанню);

- цільових фондів, утворених органами місцевого самоврядування в сумі – 20,0 тис. гривень ;

- екологічного податку 13,2 тис. грн.

                           Міжбюджетні трансферти

 Надходження  базової дотації, додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, освітньої та медичної субвенцій  враховано в обсягах, які визначені у законі про Державний бюджет України на 2017 рік.

 У складі трансфертів:

582,1 тис.грн. базова дотація;

1937,2 тис.грн. додаткова дотація з державного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

У 2017 році планується надходження cубвенцій з державного бюджету у сумі 33407,9 тис. грн., в тому числі: освітня субвенція - 20864,7 тис. грн., медична субвенція  - 12543,2 тис. грн. 

Видатки  бюджету ОТГ

У зв’язку із впровадженням розмежування сфери відповідальності державних та місцевих органів влади щодо утримання загальноосвітніх навчальних закладів та медичних закладів передбачено передачу на фінансування з бюджету ОТГ:

 • усіх видатків (крім видатків на оплату праці педагогічних працівників) по загальноосвітніх закладах;

• видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів охорони здоров’я.

Розрахунок обсягів видатків загального фонду бюджету Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади здійснено, виходячи з обрахованого обсягу доходів бюджету ОТГ,  базової дотації, додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, що передаються  бюджету ОТГ з державного, обсягу освітньої та медичної  субвенцій.

При визначенні обсягу видатків бюджету ОТГ на 2017рік враховано:

·підвищення розміру прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки;

·зміни в ціновій політиці щодо енергоносіїв;

·встановлення розміру єдиного соціального внеску на рівні 22%;

·збільшення розмірів мінімальної заробітної плати;

·проведення заходів з оптимізації мережі бюджетних закладів, упорядкування штатної чисельності та кількості адміністративного і обслуговуючого персоналу в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах тощо.

Сформований проект  бюджету ОТГ на 2017року ґрунтується на виваженому підході до використання обмежених бюджетних ресурсів. Перш за все, це раціональне використання бюджетних коштів, підвищення ефективності видатків та концентрація їх на пріоритетних напрямках.

Основний акцент при розрахунку прогнозної потреби в коштах на фінансування органів місцевого самоврядування та закладів соціально-культурної сфери громади на 2017 рік зроблено на необхідності  забезпечення потреби в асигнуваннях на оплату праці з нарахуваннями, енергоносії та комунальні послуги, медикаменти та перев’язувальні матеріали, продукти харчування, інші захищені статті бюджету та першочергові поточні видатки, без яких неможливе стабільне функціонування бюджетних установ.

Бюджетні показники загального фонду бюджетів ОТГ за 2016-2017

 

бюджетні періоди в розрізі класифікації видатків бюджету

 

 

Код тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів

Найменування коду тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів

Бюджети органів місцевого самоврядування до обєднання за 2016 рік (тис.грн.)

Бюджет ОТГ на 2017 рік (тис. грн.)

Соколіво

цька с/рада

Здобутків

ська с/рада

Гордашів

ська с/рада

Тальнівська міська рада

РАЗОМ

010000

Державне управління

516,6

381,9

572,7

1489,9

2961,1

6430,8

070000

Освіта

605,1

 

 

12014,6

12619,7

47688,5

080000

Охорона здоров'я

 

 

 

 

 

3114,2

090000

Соціальний захист

110,0

 

73,3

399,4

582,7

1287,2

110000

Культура і мистецтво

347,2

74,8

93,7

1270,6

1786,3

6553,3

100000

Житлово-комунальне господарство

329,2

136,8

779,8

5140,2

6386,0

6163,8

130000

Фізична культура і спорт

19,8

 

 

2,4

22,2

1127,8

160000

Землеустрій

 

 

184,9

17,0

201,9

50

170000

Транспорт, дорожнє господарство

474,9

78,4

99,9

1512,8

2166,0

2225,6

120100

ЗМІ

 

 

 

50,0

50,0

50,0

250000

Інші видатки

 

 

 

180,1

180,1

150,2

 

Міжбюджетні трансферти

660,9

140,6

155,2

511,0

1467,7

9534,5

Резервний фонд

 

 

 

 

100,0

100,0

100,0

 

Всього видатків

3063,7

812,5

1959,5

22688,0

28523,7

84475,9

 

 

 

 

 

 

           

Загальний обсяг видатків бюджету ОТГ на 2017 рік визначено у сумі 85423,09  тис. грн., з яких  84475,89тис. грн. - видатки загального фонду та 947,2тис. грн. -  видатки спеціального  фонду.

         Обсяг видатків за економічною ознакою наступний:

 на оплату праці з нарахуваннями на неї працівникам бюджетної сфери визначений в сумі 52253,9 тис. грн., що становить 61,7 відсотка загального обсягу планових призначень ОТГ.

Відповідно до частини 4 ст. 77 Бюджетного кодексу України  повністю враховано потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ з урахуванням встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати. Через відсутність чітких роз’яснень щодо методики обрахунку мінімальної заробітної плати  у разі необхідності протягом року видатки на заробітну плату будуть коригуватися;

видатки на проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та інші енергоносії, які споживаються бюджетними установами становлять 5604,1 тис. грн.Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв розраховано, виходячи з цін і тарифів на них, що діють на даний час, з врахуванням обсягів їх споживання у натуральних показниках за минулий рік, особливо у осінньо-зимовий період, а також прогнозний індекс їх росту  на 2017 рік та з урахуванням рекомендованих Міністерством фінансів коефіцієнтів зростання вартості послуг за кожним видом енергоносіїв, потреба бюджетних установ у цих видатках в діючих умовах забезпечена у повному обсязі.

  Потреба в коштах на продукти харчування розрахована, виходячи з діючих натуральних та, в окремих випадках, грошових нормзабезпечення одиниці контингенту, що обслуговується у закладах соціально-культурної сфери, запланована вона в сумі 1295,0 тис. грн., в тому числі: на харчування дітей у дошкільних навчальних закладах в сумі 795,0 тис. грн., ріст проти минулого року становить 26,6 % (627,7 тис. грн.); на харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів в сумі 500,0 тис. грн.  

Видатки по галузях визначалися на підставі обрахованої потреби з урахуванням фінансових можливостей бюджету ОТГ. 

ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ

Асигнування на організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності міської ради по загальному фонду передбачені у сумі 6430,8 тис. грн.,  відповідно до обрахованої потреби в коштах яка необхідна для формування нової структури апарату міської ради.

На виплату заробітної плати з нарахуваннями буде спрямовано  5902,8 тис. грн.Розрахунок кошторисних призначень для фінансування даних витрат проведено на штатні одиниці по типових (орієнтовних) штатах апарату виконавчого комітету міської ради. По мірі того як буде формуватись структура апарату відкриті асигнування протягом року будуть корегуватись.

Для оплати комунальних послуг та енергоносіїв передбачаються асигнування у сумі 125,0 тис. грн.. Розрахунок витрат здійснено з урахуванням діючих тарифів та очікуваного їх використання у поточному році.

Інші поточні видатки, такі як витрати на зв”язок, придбання канцтоварів, оплати послуг передбачені у бюджеті на 2017 рік  в сумі 403,0 тис. грн.

                                                    ОСВІТА

Загальний обсяг видатків на утримання установ, фінансування програм та заходів по галузі ,,Освіта” по загальному фонду на 2017 рік становить 47688,5 тис. грн. У структурі видатків загального фонду об’єднаної громади видатки освітньої галузі займають 56,5 відсотків зального обсягу.

До загального обсягу видатків включено:

-         освітню субвенцію з державного бюджету в сумі 20864,7 тис. грн.;

-         додаткову дотацію з державного бюджету на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в сумі 1937,2 тис. грн.;

-         кошти бюджету ОТГ (власні надходження) в сумі 24886,6 тис. грн.

Видатки на заробітну плату з нарахуваннями по освітянській галузі становитимуть 39689,3 тис. грн. або  83,2 відсотки від загального обсягу видатків.

  На оплату енергоносіїв заплановано використати  4802,6 тис. грн., що дасть змогу повністю забезпечити фінансування фактично спожитих енергоносіїв поточного року.

По кодах програмної класифікації  видатки поділяються на:

     на дошкільну освіту заплановані витрати в обсязі 16762,5 тис. грн., що більше проти призначень 2016 року на 4142,8 тис. грн. або на 32,8 відс.,  в тому числі заробітна плата з нарахуваннями – 12797,8 тис. грн., яка більша  проти минулого року на 4236,2 тис. грн., ріст становить 49,2 відс.;

 надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами, ліцеєм, гімназією, заплановані витрати в обсязі 27810,6 тис. грн., в тому числі заробітна плата з нарахуваннями – 24335,6 тис. грн.;

  надання позашкiльної освіти позашкільними закладами освiти, заходи iз позашкiльної роботи з дітьми, в бюджеті передбачені кошти в сумі 954,7 тис. грн., що на 48,9 тис. грн., менше проти планових призначень 2016 року, в тому числі заробітна плата з нарахуваннями – 854,8 тис. грн.;

  централiзоване ведення бухгалтерського обліку заплановано 1079,3 тис. грн.,  в тому числі заробітна плата з нарахуваннями – 1042,3 тис. грн.;

  здійснення централiзованого господарського обслуговування планується використати 801,4 тис. грн., в тому числі заробітна плата з нарахуваннями – 658,8 тис. грн.;

на виконання районної програми ,,Освіта Тальнівщини” в частині фінансування підвезення учнів до місця навчання і додому передбачено 280,0 тис. грн.

Надходження до спеціального фонду  передбачається у сумі 734,0 тис. грн..

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Загальний обсяг медичної субвенції з державного бюджету, яка розрахована Кабінетом Міністрів України і доведена Тальнівській міській ОТГ, становить 12543,2 тис. грн.

 Керуючись Постановою КМУ №11   від 23.01.2015 року,  60 відсотків загального обсягу медичної субвенції в сумі 7525,9 тис. грн. передається районному бюджету для надання послуг населенню, що проживає на території громади, вторинною ланкою ЦРЛ та для надання послуг лікарями загальної практики сімейної медицини по первинній ланці в сумі 2008,6 тис. грн. протягом січня-червня поточного року до створення власного Центру.

Видатки на утримання установ, фінансування програм та заходів по галузі ,,Охорона здоров’я” по загальному фонду бюджету ОТГ на 2017 рік становитимуть 3114,2 тис. грн., в тому числі медична субвенція з державного бюджету в сумі 3008,7 тис. грн., кошти бюджету ОТГ (власні надходження) в сумі 105,5 тис. грн.

Видатки галузі «Охорони здоров'я» заплановані на виконання програм:

-  «Амбулаторно-поліклінічна допомога населенню» - 2527,8 тис. грн., починаючи з липня 2017 року;

- «Первинна медико-санітарна допомога» утримання 4 ФАПів протягом року - 586,4 тис. грн.

Видатки на заробітну плату з нарахуваннями по галузі ,,Охорона здоров'я” становитимуть 4822,7 тис. грн. Доведені асигнування покривають потребу в коштах на фінансування видатків на заробітну плату в розрахунку на нині діючу штатну чисельність.

На оплату енергоносіїв та комунальних послуг планується спрямувати 100,0 тис. грн.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

У  бюджеті ОТГ видатки по програмі «соціальний захист та соціальне забезпечення» визначені в сумі 1287,2 тис. грн.

         За рахунок даних коштів будуть проводитись видатки на:

   надання різного виду допомог відповідно комплексної програми соціального захисту населення Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік в сумі 500,0 тис. грн.

 надання фінансової підтримки громадським організаціям інвалідів і ветеранів, діяльність яких має соціальну спрямованість, на здійснення статутної діяльності в сумі 100,0 тис. грн.;

  фінансування  програми ,,Призивна дільниця” на 2017 рік виділено кошти в сумі 62,2тис. грн.;

            компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремих категорій громадян в сумі 625,0 тис. грн.

КУЛЬТУРА І МИСТЕЦТВО

Видатки на утримання установ культури ОТГ заплановані за загальним фондом у сумі 6553,3 тис. грн.

Загальні призначення 2017 року будуть спрямовані :

- на заробітну плату з нарахуваннями – 5605,9 тис. грн., що становить 85,5 відс. загального обсягу видатків галузі;

на енергоносії - в сумі  532,3 тис. грн..

За функціональною структурою видатків по галузі „Культури” видатки поділяються на:

утримання бібліотек – передбачено 1039,4  тис. грн.,  в тому числі заробітна плата з нарахуваннями – 985,8 тис. грн.;

утримання клубних закладів культури – 2285,6 тис. грн.,  в тому числі заробітна плата з нарахуваннями – 1830,6 тис. грн.;

утримання музичної школи – 2706,3 тис. грн., що на 854,2 тис. грн., більше проти планових призначень 2016 року, в тому числі заробітна плата з нарахуваннями – 2597,6 тис. грн.;

 видатки на інші культурно-освітні заклади та заходи – 272,0 тис. грн., в тому числі заробітна плата з нарахуваннями – 142,0 тис. грн. На фінансування заходів передбачено 130,0 тис. грн.;

видатки на музей передбачені в обсязі  250,0 тис. грн.

         Надходження до спеціального фонду  плануються в обсязі 40,0 тис. грн. за рахунок надання платних послуг.

                                     Житлово-комунальне господарство

Видатки бюджету ОТГ на „Житлово-комунальне господарство” на 2017 рік становлять 6163,8 тис. грн., що  майже на рівні видатків 2016 року.

 Видатки на водопровідно-каналізаційне господарство становлять 790,0 тис. грн., в тому числі по загальному фонді – 650,0 тис. грн., по спеціальному фонді – 140,0 тис. грн.

  Видатки загального фонду із бюджету ОТГ будуть спрямовані на  поточні трансферти для КП ,,Водоканал” на виконання міської програми реформування і розвитку ЖКГ на 2017 рік в сумі 500,0 тис. грн. та по 50,0 тис. грн. для потреб по водопостачанню сільських водогонів.

Видатки спеціального будуть використані в сумі 140,0 тис. грн. в основній частині на оплату електроенергії.

На благоустрій міст, сіл, селищ  планується використати кошти в сумі 5453,8 тис. грн.

У структурі видатків загального фонду за економічною класифікацією:

- на заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 178 тис. грн.,  це видатки на оплату праці міського секторуз питань функціонування  житлово-комунального та внутрішнього господарства міста та на виконання інших робіт, робітникам, які зайняті  по благоустрою територій населених пунктів, прибиранні кладовищ, обслуговуванні вуличного освітлення тощо;

- на придбання предметів, матеріалів, тротуарної плитки, труб, турнікетів, краски, кутників для благоустрою територій, поточного ремонту огорож, поточного ремонту та відновлення вуличного освітлення  - 431,9 тис. грн.;

- на оплату послуг по виготовленню технічної документації та поточний ремонт та відновлення вуличного освітлення, послуг по поточному ремонту тротуарів, по благоустрою території біля пам’ятників, розмітки дороги – 1335,8 тис.грн.;

- на комунальні послуги заплановані видатки в сумі 1 тис. грн.;

- оплата податків та зборів – 7,2 тис. грн.;

- на поточні трансферти підприємствам, які визначені виконавцями міської програми благоустрою, з бюджету ОТГ заплановано профінансувати – 3500,0 тис. грн., в тому числі:  ПрАТ «Комунальник», ДП «Світло», КП «Ритуал»  кошти спрямовано на прибирання вулиць, ремонт автобусних зупинок, обрізання кущів, проведення очищення доріг і тротуарів, побілка дерев, очистка водостічних зливів, озеленення міста та  проведення поточних ремонтних робіт, на утримання в належному стані прибудинкових територій в районі багатоповерхових будинків та систематичне прибирання парків, проведення поточних ремонтних робіт по вулицях, для утримання кладовища.

            Видатки на готельне господарство  будутьвикористані в сумі 60,0 тис. грн., фінансування КП «Гірський Тікич» Тальнівської міської ради.

                                      Засоби масової інформації

За рахунок коштів бюджету ОТГ на сприяння діяльності телебачення, а саме телецентру ,,Альфа,, заплановано 50,0 тис. грн. 

Фізична культура і спорт

Видатки загального фонду на фінансування галузі “Фізична культура і спорт” передбачені в сумі 1127,8 тис. грн.,в тому числі:

утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл затверджено 1077,8 тис. грн., де заробітна плата з нарахуваннями становить 877,8 тис. грн., оплата енергоносіїв – 50,0 тис. грн., покращення матеріально-технічної бази та проведення заходів – 150,0 тис. грн.;

 на проведення заходів з фізичної культури в сумі 50,0 тис. грн..

            Проведення заходів із землеустрою

 Видатки загального фонду планується використати на оплату послуг з виготовлення технічної документації із землеустрою в сумі 50,0 тис. грн..

Утримання та розвиток інфраструктури доріг

Загальний обсяг видатків загального фонду бюджету ОТГ на 2017 рік склав 2225,6 тис.грн.

           На проведення робіт, пов’язаних з поточним ремонтом та утриманням доріг.

Фонд охорони навколишнього природного середовища

На охорону та раціональне використання природних ресурсів буде спрямовано  13,2 тис. грн., коштів спеціального фонду, це поточні видатки спрямовані на озеленення міста.

Цільові фонди, утворені органами місцевого   самоврядування і місцевим органами виконавчої влади

Видатки по цільових фондах, утворених органами місцевого самоврядування і місцевими органами виконавчої влади, заплановані в сумі 20,0 тис. грн. Кошти будуть використані міською радою на придбання паперу,  заправку картриджа та інші поточні видатки.

 

ВИДАТКИ, не віднесені до основних груп

По КПКВ 250404 "Інші видатки" передбачено 150,2 тис. грн. на виконання:

 ► Комплексної  програми з благоустрою території та утримання об’єктів комунальної власності Тальнівської міської ОТГ, в тому числі на оплату енергоносіїв 93,2 тис. грн.

 

На 2017 рік розмір оборотного касового залишку бюджетних коштів бюджету об’єднаної територіальної громади  встановлено в сумі 500,0 тис. грн. 

Для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету, в складі бюджету об’єднаної територіальної громади передбачається резервний фонд в сумі 100,0 тис. грн.

Міський голова                                                                                О.Юрченко                                                            

 

ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ(3-е пленарне засідання)

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

Від20.01.2017№ 1/8-10

м.Тальне

 

Про затвердження зразків договору

оренди землі

З метою приведення у відповідність до чинного законодавства договору оренди землі у зв’язку із внесенням зміндо Податкового кодексу України, відповідно постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового договору оренди землі», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а :

1. Затвердитизразок договору оренди землі, яка передається в користування на умовах оренди юридичній чи фізичній особі на строк до одного року (додаток № 1).

2. Затвердити зразок договору оренди землі, яка передається в користування на умовах оренди юридичній чи фізичній особі, на яку виготовлена документація із землеустрою (додаток № 2).

3. Вважати таким, що втратило силу,рішенняТальнівськоїміської ради № 12/7-3(7) від 29.07.2016«Про затвердження зразків договору оренди землі та кошторису матеріальних витрат, необхідних для укладання одного договору оренди землі»в частині затвердження зразків договорів оренди землі.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, будівництва, перспективного розвитку та охорони навколишнього середовища, екології ( голова комісії Гижко О.М.).

Міський голова                                                                           О.В. Юрченко

 

однорічний                                                                                                                    Додаток № 1

до рішення міської ради

№ 1/8-10 від20.01.2017

Договір оренди землі  №____________

 

 м. Тальне Черкаської області                                                                          «___»  __________ 20___ року

 

Тальнівська міська рада(далі – Орендодавець),в особі міського голови Юрченка Олексія Віталійовича, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з одного боку, та ____________________________ (далі – Орендар), з другого, (далі разом – сторони) уклали цей договір про таке:

 

Предмет договору

1.Орендодавець надає, а Орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку (земельні ділянки) _________________________________________________________,

(цільове призначення)

яка розташована (які розташовані) __________________________________________________.

(місцезнаходження)

2. Земельна ділянка (земельні ділянки) передається (передаються) в оренду 
на підставі рішення Тальнівської міської радивід «__» __________ 20__ року
 №______ «Про земельні питання».
 

Об’єкт оренди

3. В оренду передається (передаються) земельна ділянка (земельні ділянки) загальною площею _______________________________________________________________________,

(гектарів)

у тому числі _____________________________________________________________________

(площа та якісні характеристики

________________________________________________________________________________

земель, зокрема меліорованих,

________________________________________________________________________________

за їх складом та видами угідь - рілля,

________________________________________________________________________________

сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)

________________________________________________________________________________

 

4. На земельній ділянці (земельних ділянках) розміщені об'єкти нерухомого майна ________________________________________________________________________________

(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________, а також інші об'єкти інфраструктури

________________________________________________________________________________

(перелік, характеристика і стан лінійних споруд, інших об'єктів інфраструктури, у тому числі доріг,

________________________________________________________________________________

майданчиків з твердим покриттям, меліоративних систем тощо)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

5. Земельна ділянка (земельні ділянки) передається (передаються) в оренду разом з ____________

________________________________________________________________________________

(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших

________________________________________________________________________________

об'єктів)

6. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (земельних ділянок) на дату укладення договору становить:

____________________________________ ______ гривень;

____________________________________ ______ гривень.

7. Земельнаділянка (земельні ділянки), яка передається (які передаються)в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її (їх) ефективному використанню: відсутні.

8. Інші особливості об’єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини: відсутні.

 

Строк дії договору

9. Договір укладено наперіод з _____________ по _____________.

Після закінчення строку дії договору Орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.

 

Орендна плата

 10.Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі, що становить:_____% від нормативної грошової оцінки і складає ______________  грн (__________гривень _______копійок) в рік.

11.Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.

12.Орендна плата вноситься щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця на розрахунковий рахунок Тальнівської міської ради (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).

Орендна плата вноситься протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення на розрахунковий рахунок Тальнівської міської ради (для фізичних осіб).

13.Розмір грошової оцінки не є сталим і змінюється у зв’язку з проведенням 
її щорічної індексації та на підставі інших вимог чинного законодавства. У
 зв’язку з проведенням нормативної грошової оцінки земельної ділянки (земе
льних ділянок), розмір грошової оцінки земельної ділянки (земельних ділянок)
 змінюватиметься без внесення змін та доповнень до цього договору.
Орендар бере на себе обов’язок уточнення зміни орендної плати у разі зміни 
коефіцієнтів індексації, отримувача орендної плати та його банківських рек
візитів.

14.Без внесення змін та доповнень до цього договору розмір орендної плати переглядається у разі:  

- зміни умов господарювання, передбачених договором; 

- зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України, підвищення цін, тарифів,

- зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) не з вини Орендаря, що підтверджено документами;

- зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки (земельних ділянок) державної та комунальної власності;

- в інших випадках, передбачених законом.

15.У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі ___________ несплаченої суми за кожний день прострочення.

(відсотків)

 

Умови використання земельної ділянки

16.Земельна ділянка (земельні ділянки) передається (передаються) в оренду для ________________________________________________________________________________

(мета використання)

________________________________________________________________________________

17.Цільове призначення земельної ділянки (земельних ділянок):___________________________.

18. Умови збереження стану об’єкта оренди: використання земельної ділянки за призначенням.

 

 

Умови повернення земельної ділянки (земельних ділянок)

19. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку (земельні ділянки) у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.

Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), пов’язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв’язується у судовому порядку.

20.Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.

21.Поліпшення стану земельної ділянки (земельних ділянок), проведені Орендарем без письмової згоди з Орендодавцем землі, не підлягають відшкодуванню.

22.Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов’язань, передбачених цим договором.

Збитками вважаються:

- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору Орендодавцем, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;

- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов  договору.

23.Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.

 

Обмеження (обтяження) щодо використання

земельної ділянки (земельних ділянок)

24.На орендовану земельну ділянку (орендовані земельні ділянки) не встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб.

25.Передача в оренду земельної ділянки (земельних ділянок) не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.

 

Інші права та обов’язки сторін

26. Права Орендодавця
Орендодавець має право вимагати від Орендаря: 
- використання земельної ділянки (земельних ділянок) за цільовим призначен
ням згідно з договором оренди;
- дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості
 ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі міс
цевих правил забудови населених пунктів; 
- дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон сані
тарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання
 земель та територій, які особливо охороняються; 
- своєчасного внесення орендної плати;
- вільного доступу до переданої в оренду земельної ділянки (земельних діля
нок) для контролю за додержанням Орендарем договору.
Орендодавець має право в односторонньому порядку збільшити розмір орендної 
плати у разі збільшення відповідно до законодавства розміру земельного пода
тку. 
27. Обов’язки Орендодавця
Орендодавець зобов’язаний: 
- передати в користування земельну ділянку (земельні ділянки) у стані, що 
відповідає умовам договору оренди; 
- при передачі земельної ділянки (земельних ділянок) в оренду забезпечувати
 відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної
 ділянки (орендованих земельних ділянок);
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися орендованою 
земельною ділянкою (орендованими земельними ділянками); 
- відшкодувати Орендарю капітальні витрати, пов’язані з поліпшенням стану 
об’єкта оренди, яке проводилося Орендарем за згодою Орендодавця.

28. Права Орендаря

Орендар земельної ділянки (земельних ділянок) має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;

- отримувати продукцію і доходи;

- здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою Орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.

29. Обов’язки Орендаря

Орендар земельної ділянки (земельних ділянок) зобов’язаний:             

- приступати до використання земельної ділянки (земельних ділянок) в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим  в установленому законом порядку;

- виконувати встановлені щодо об’єкта  оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;

 - дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;

 - у п’ятиденний строкпісля державної реєстраціїдоговору оренди земельної ділянки (земельних ділянок) державної або комунальної власності надати копію договору відповідному органу доходів і зборів.

 

Ризик випадкового знищення або пошкодження

об’єкта оренди чи його частини

30.Ризиквипадкового знищення або пошкодження об’єкта оренди чи його частини несе Орендар.

 

Страхування об’єкта оренди

31.Згідно з цим договором об’єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.

 

Зміна умов договору і припинення його дії

32. Зміна умов  договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв’язується у судовому порядку.

33.Дія договору припиняється у разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;                                      

- придбання Орендарем земельної ділянки (земельних ділянок) у власність;

- викупу земельної ділянки (земельних ділянок) для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки (земельних ділянок) з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

- ліквідації юридичної особи-орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

34. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за: 

- взаємною згодою сторін; 

- рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов’язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), яке істотно перешкоджає її (їх) використанню, а також з інших підстав, визначених законом.

35.Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається.

Умовами розірвання договору в односторонньому порядку є: невиконання умов договору, вилучення земельної ділянки для суспільних потреб та інше.

36.Перехід права власності на орендовану земельну ділянку (орендовані земельні ділянки) до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря є підставою для зміни умов або розірвання договору.

Право на орендовану земельну ділянку (орендовані земельні ділянки) у разі смерті фізичної особи-орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду не переходить до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю земельну ділянку (ці земельні ділянки) разом з Орендарем.

 

Відповідальністьсторін за невиконання або
неналежне виконання договору 
37.За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відпові
дальність відповідно до закону та цього договору.
38.Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності,
 якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
 

Прикінцеві положення

39. Цей договір набирає чинності з моменту його підписаннясторонами.

Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в Орендодавця, другий – в Орендаря.

Невід’ємними частинами договору є:

- витяг з рішення Тальнівської міської ради№_________від _____________.

 

Реквізити   сторін

                Орендодавець

Тальнівська міська рада

в особі міського голови

Юрченка Олексія Віталійовича

Код ЄДРПОУ 36566327

одержувач УДКСУ в Тальнівськомур-ні

банк ГУДКСУ в Черкаській області

код одержувача 36780083

р/р 33213812700615 (для юридичних осіб)

р/р 33210815700615 (для фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців)

МФО 854018

 

Місцезнаходження юридичної особи:

20400, Черкаська область

м. Тальне, вул. Соборна, 30б

 

Орендар

______________________________________

(прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи,

______________________________________

паспортні дані (серія, номер, ким і коли виданий),

______________________________________

найменування юридичної особи, що діє

______________________________________

на підставі установчого документа (назва, ким і коли

______________________________________

затверджений), відомості про державну реєстрацію та

______________________________________

банківські реквізити)

 

Ідентифікаційний номер

______________________________________

(фізичної особи)

Ідентифікаційний код

______________________________________

(юридичної особи)

 

Місце проживання фізичної особи,

Місцезнаходження юридичної особи

______________________________________

(індекс, область, район, місто, село, вулиця

______________________________________

номер будинку та квартири)

 

 

Підписи   сторін

Орендодавець Орендар

 

_____________________________

МП (за наявності печатки)                        

_____________________________     

МП (за наявності печатки)                                             

За секретаря міської ради                                           Т.В. Геращенкова

 

  Додаток № 2

     багаторічний                                                                                          до рішення міської ради

№ 1/8-10 від20.01.2017

 

Договір оренди землі  №____________

 

 м. Тальне Черкаської області                                                                          «___»  __________ 20___ року

 

Тальнівська міська рада(далі – Орендодавець),в особі міського голови Юрченка Олексія Віталійовича, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з одного боку, та ____________________________ (далі – Орендар), з другого, (далі разом – сторони) уклали цей договір про таке:

Предмет договору

1.Орендодавець надає, а Орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку (земельні ділянки) _________________________________________________________

(цільове призначення)

з кадастровим номером (кадастровими номерами) _____________________________________,

яка розташована (які розташовані) __________________________________________________.

(місцезнаходження)

2. Земельна ділянка (земельні ділянки) передається (передаються) в оренду на
 підставі рішення Тальнівської міської радивід «__» __________ 20__ року
 №______ «Про земельні питання».
 

Об’єкт оренди

3. В оренду передається (передаються) земельна ділянка (земельні ділянки) загальною площею _______________________________________________________________________,

(гектарів)

у тому числі _____________________________________________________________________

(площа та якісні характеристики

________________________________________________________________________________

земель, зокрема меліорованих,

________________________________________________________________________________

за їх складом та видами угідь - рілля,

________________________________________________________________________________

сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)

________________________________________________________________________________

 

4. На земельній ділянці (земельних ділянках) розміщені об'єкти нерухомого майна ________________________________________________________________________________

(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________, а також інші об'єкти інфраструктури

________________________________________________________________________________

(перелік, характеристика і стан лінійних споруд, інших об'єктів інфраструктури, у тому числі доріг,

________________________________________________________________________________

майданчиків з твердим покриттям, меліоративних систем тощо)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

5. Земельна ділянка (земельні ділянки) передається (передаються) в оренду разом з ____________

________________________________________________________________________________

(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших

________________________________________________________________________________

об'єктів)

6. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (земельних ділянок) на дату укладення договору становить:

____________________________________ ______ гривень;

(кадастровий номер земельної ділянки )

____________________________________ ______ гривень.

(кадастровий номер земельної ділянки)

7. Земельнаділянка (земельні ділянки), яка передається (які передаються)в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її (їх) ефективному використанню: відсутні.

8. Інші особливості об’єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини: відсутні.

 

Строк дії договору

9. Договір укладено на_________________ років.( у разі оренди земельної ділянки (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк оренди не може бути меншим як сім років; у разі створення індустріального парку на землях державної чи комунальної власності земельна ділянка( земельні ділянки) надається (надаються)в оренду на строк не менш як 30 років; у разі передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, строк дії договору оренди землі не може бути меншим як 10 років).

Після закінчення строку дії договору Орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.

 

Орендна плата

 10.Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі, що становить:_____% від нормативної грошової оцінки і складає ______________  грн (__________гривень _______копійок) в рік.

11.Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.

12.Орендна плата вноситься щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця на розрахунковий рахунок Тальнівської міської ради (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).

Орендна плата вноситься протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення на розрахунковий рахунок Тальнівської міської ради (для фізичних осіб).

13.Розмір грошової оцінки не є сталим і змінюється у зв’язку з проведенням 
її щорічної індексації та на підставі інших вимог чинного законодавства. У 
зв’язку з проведенням нормативної грошової оцінки земельної ділянки (земель
них ділянок), розмір грошової оцінки земельної ділянки (земельних ділянок) 
змінюватиметься без внесення змін та доповнень до цього договору.
Орендар бере на себе обов’язок уточнення зміни орендної плати у разі зміни 
коефіцієнтів індексації, отримувача орендної плати та його банківських рек
візитів.

14.Без внесення змін та доповнень до цього договору розмір орендної плати переглядається у разі:  

- зміни умов господарювання, передбачених договором; 

- зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України, підвищення цін, тарифів,

- зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) не з вини Орендаря, що підтверджено документами;

- зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки (земельних ділянок) державної та комунальної власності;

- в інших випадках, передбачених законом.

15.У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі ___________ несплаченої суми за кожний день прострочення.

(відсотків)

Умови використання земельної ділянки

16.Земельна ділянка (земельні ділянки) передається (передаються) в оренду для ________________________________________________________________________________

(мета використання)

________________________________________________________________________________

17.Цільове призначення земельної ділянки (земельних ділянок):___________________________.

18. Умови збереження стану об’єкта оренди: використання земельної ділянки за призначенням.

 

Умови повернення земельної ділянки (земельних ділянок)

19. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку (земельні ділянки) у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.

Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), пов’язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв’язується у судовому порядку.

20.Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.

21.Поліпшення стану земельної ділянки (земельних ділянок), проведені Орендарем без письмової згоди з Орендодавцем землі, не підлягають відшкодуванню.

22.Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов’язань, передбачених цим договором.

Збитками вважаються:

- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору Орендодавцем, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;

- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов  договору.

23.Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.

 

Обмеження (обтяження) щодо використання

земельної ділянки (земельних ділянок)

24.На орендовану земельну ділянку (орендовані земельні ділянки) не встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб.

25.Передача в оренду земельної ділянки (земельних ділянок) не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.

 

Інші права та обов’язки сторін

26. Права Орендодавця
Орендодавець має право вимагати від Орендаря: 
- використання земельної ділянки (земельних ділянок) за цільовим призначен
ням згідно з договором оренди;
- дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості 
ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі місце
вих правил забудови населених пунктів; 
- дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон сані
тарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання 
земель та територій, які особливо охороняються; 
- своєчасного внесення орендної плати;
- вільного доступу до переданої в оренду земельної ділянки (земельних діля
нок) для контролю за додержанням Орендарем договору.
Орендодавець має право в односторонньому порядку збільшити розмір орендної 
плати у разі збільшення відповідно до законодавства розміру земельного подат
ку. 
27. Обов’язки Орендодавця
Орендодавець зобов’язаний: 
- передати в користування земельну ділянку (земельні ділянки) у стані, що 
відповідає умовам договору оренди; 
- при передачі земельної ділянки (земельних ділянок) в оренду забезпечувати
 відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної
 ділянки (орендованих земельних ділянок);
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися орендованою 
земельною ділянкою (орендованими земельними ділянками); 
- відшкодувати Орендарю капітальні витрати, пов’язані з поліпшенням стану 
об’єкта оренди, яке проводилося Орендарем за згодою Орендодавця.

28. Права Орендаря

Орендар земельної ділянки (земельних ділянок) має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;

- отримувати продукцію і доходи;

- здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою Орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.

29. Обов’язки Орендаря

Орендар земельної ділянки (земельних ділянок) зобов’язаний:             

- приступати до використання земельної ділянки (земельних ділянок) в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим  в установленому законом порядку;

- виконувати встановлені щодо об’єкта  оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;

 - дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;

 - у п’ятиденний строкпісля державної реєстраціїдоговору оренди земельної ділянки (земельних ділянок) державної або комунальної власності надати копію договору відповідному органу доходів і зборів.

- здійснювати інвестиції у розвиток та модернізацію відповідних меліоративних систем і об’єктів інженерної інфраструктури та сприяти їх належній експлуатації ( у разі передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація).

 

Ризик випадкового знищення або пошкодження

об’єкта оренди чи його частини

30.Ризиквипадкового знищення або пошкодження об’єкта оренди чи його частини несе Орендар.

 

Страхування об’єкта оренди

31.Згідно з цим договором об’єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.

 

Зміна умов договору і припинення його дії

32. Зміна умов  договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв’язується у судовому порядку.

33.Дія договору припиняється у разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;                                      

- придбання Орендарем земельної ділянки (земельних ділянок) у власність;

- викупу земельної ділянки (земельних ділянок) для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки (земельних ділянок) з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

- ліквідації юридичної особи-орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

34. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за: 

- взаємною згодою сторін; 

- рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов’язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), яке істотно перешкоджає її (їх) використанню, а також з інших підстав, визначених законом.

35.Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається.

Умовами розірвання договору в односторонньому порядку є: невиконання умов договору, вилучення земельної ділянки для суспільних потреб та інше.

36.Перехід права власності на орендовану земельну ділянку (орендовані земельні ділянки) до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря є підставою для зміни умов або розірвання договору.

Право на орендовану земельну ділянку (орендовані земельні ділянки) у разі смерті фізичної особи-орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду не переходить до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю земельну ділянку (ці земельні ділянки) разом з Орендарем.

 

Відповідальністьсторін заневиконанняабо
неналежневиконання договору
37.За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповіда
льність відповідно до закону та цього договору.
38.Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, 
якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
 

Прикінцеві положення

39. Цей договір набирає чинності з моменту його підписаннясторонами та його державної реєстрації.

Якщо сторони домовилися  про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.

Цей договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в Орендодавця, другий – в Орендаря, третій – в органі, який провів його державну реєстрацію .

Невід’ємними частинами договору є:

- кадастровий план земельної ділянки;

- витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №_________ від _____________;

- витяг з рішення Тальнівської міської ради№_________від _____________;

- агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки у разі оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства.

 

Реквізити   сторін

                Орендодавець

Тальнівська міська рада

в особі міського голови

Юрченка Олексія Віталійовича

Код ЄДРПОУ 36566327

одержувач УДКСУ в Тальнівському районі

банк ГУДКСУ в Черкаській області

код одержувача 36780083

р/р 33213812700615 (для юридичних осіб)

р/р 33210815700615 (для фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців)          

МФО 854018

 

Місцезнаходження юридичної особи:

20400, Черкаська область

м. Тальне, вул. Соборна, 30б

 

Орендар

______________________________________

(прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи,

______________________________________

паспортні дані (серія, номер, ким і коли виданий),

______________________________________

найменування юридичної особи, що діє

______________________________________

на підставі установчого документа (назва, ким і коли

______________________________________

затверджений), відомості про державну реєстрацію та

______________________________________

банківські реквізити)

 

Ідентифікаційний номер

______________________________________

(фізичної особи)

Ідентифікаційний код

______________________________________

(юридичної особи)

 

Місце проживання фізичної особи,

Місцезнаходження юридичної особи

______________________________________

(індекс, область, район, місто, село, вулиця

______________________________________

номер будинку та квартири)

 

 

Підписи   сторін

Орендодавець Орендар

 

_____________________________

МП (за наявності печатки)                        

_____________________________     

МП (за наявності печатки)                                             

За секретаря міської ради                                  Т.В. Геращенкова

 

ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ(3-е пленарне засідання)

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

Від 20.01.2017                                     № 1/8-1

м.Тальне

 

Про місцеві податки та збори на 2017 рік

 

З метою забезпечення надходжень до бюджету, враховуючи утворення Тальнівської міської територіальної об’єднаної громади,керуючись п. 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на підставі с.7,10, п.3 ст.12, 265, 266, 267, 268, 2681, 269, 270, 271, 273, 274, 277, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 291, 292, 2921, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI(із змінами і доповненнями), Тальнівська  міська рада

в и р і ш и л а:

 

1. Встановитиз 01 січня 2017 рокуна території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громадиподаток на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 1.1. Визначити об’єкт оподаткування, платників податку,  податковий період та інші обов’язкові елементи податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, згідно зі ст. 266 Податкового кодексу України. 

1.2. Пільги із сплати податку.

1.2.1. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

1.2.2. Звільняються від оподаткування:

а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, утому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської радиабо ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад;

д) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину;

е) об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;

и) об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг;

ї) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

й) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

к) об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та паралімпійської підготовки. Перелік таких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;

л) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей".

1.3. Ставка податку.

1.3.1. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

1.3.2. Ставки податку на 2017 рік викладені вдодатку № 1до даного рішення.

1.3.3. За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума розрахованого податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

1.4. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

1.5. Обчислення суми податку здійснюється відповідно до порядку, визначеному п. 266.7. та п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України.

1.6. Податок сплачується в порядку та в строки,визначені п. 266.9. та п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України.

1.7. Подання звітності відбувається відповідно до норм Податкового кодексу України.

2. Встановити з 1 січня 2017 рокуна території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади  транспортний податок.

2.1. Визначити, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п. 267.2. ст. 267 Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування.

2.2. Визначити, що об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та з урахуванням особливостей визначених п. 267.2. ст. 267 Податкового кодексу України.

2.3. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п. 267.2. ст. 267 Податкового кодексу України.

2.4. Ставки податку встановлюються з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п. 267.2. ст. 267 Податкового кодексу України.

2.5. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

2.6. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

2.7. Обчислення суми податку здійснюється відповідно до порядку, визначеному п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України.

2.8.Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податковогоповідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

3. Встановити з 1 січня 2017 року на території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади податок на землю.

3.1. Визначити, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі з урахуванням особливостей, визначених п. 269.1. ст. 269 Податкового кодексу України.

3.2. Визначити, що об’єктом оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності з урахуванням особливостей, визначених п. 270.1. ст. 270 Податкового кодексу України.

3.3. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих на території м. Тальне, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України, а також площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

3.4. База оподаткування розраховується з урахуванням пільг, передбачених       ст. 281, ст. 282 Податкового кодексу України, та встановлених окремими рішеннями міської ради відповідно до ст. 284 Податкового кодексу України.

3.5. Визначити земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню, з урахуванням особливостей, визначених ст. 283 Податкового кодексу України та особливостей застосування пільгового оподаткування відповідно до ст. 284 Податкового кодексу України.

3.6. Ставки податку на земельні ділянки на 2017 рік викладені вдодатках №№ 2-2.3до даного рішення.

3.7. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

3.8. Обчислення суми податку здійснюється відповідно до порядку, визначеному ст. 286 Податкового кодексу України.

3.9. Надати пільгу по сплаті земельного податку, який зараховується до бюджету Тальнівської міської ОТГ, з 1 січня по 31 грудня 2017 року органам державної влади, органам місцевого самоврядування, закладам, установам та організаціям, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів та розташовані на території громади.

4. Встановити з 1 січня 2017 року орендну плату за землю на території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади.

4.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

4.2. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансовоїполітики.

Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

4.3. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

4.4. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

4.5. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

- не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території;

- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

- може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах;

- для пасовищ у населених пунктах, яким надано статус гірських, не може перевищувати розміру земельного податку;

- для баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України, не може перевищувати 0,1 відсотка нормативної грошової оцінки.

4.6. Розміри річних ставок оредної плати за землю на 2017 рік викладені вдодатках № № 3- 3.3до даного рішення.

4.7. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

4.8.Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 Податкового кодексу України.

4.9. Індексація нормативної грошової оцінки земельпроводити відповідно до статті 289 Податкового кодексу України.

5. Встановити з 1січня 2017 року єдиний податок на території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади.

5.1. Платники податку, база та об’єкт оподаткування, податковий період, порядок нарахування та строки сплати  та інші обов’язкові елементи єдиного податку визначаються згідно із главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України.

5.2. Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цьому пункті – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цьому пункті – мінімальна заробітна плата), третьої групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

5.3. Встановити ставки єдиного податку:

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників єдиного податку – у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

- для другої групи платників єдиного податку – у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

5.4.Ставки єдиного податку на 2017 рік викладені в додатку № 4 до даного рішення.

5.5. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої – третьої групи (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків у випадках, визначених Податковим кодексом України.

5.6. Ставки єдиного податку для суб’єктів господарювання, які не зазначені в п.п. 5.3, 5.4., встановлюються відповідно до п.п. 293.3 – 293.9 ст. 293 Податкового кодексу України.

6. Встановити з 1 січня 2017 року  на території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади туристичний збір.

6.1. Визначити базу та об’єкт оподаткування, податковий період, особливості справляння збору, порядок сплати збору та інші обов’язкові елементи туристичного збору згідно зі ст. 268 Податкового кодексу України.

6.2. Ставка збору встановлюється у розмірі  1 відсотку до бази справляння збору, визначеної пунктом 268.4 статті 268 Податкового кодексу України.

6.3. Згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляння збору може здійснюватися:

6.3.1. Адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами.

6.3.2. Квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

6.3.3. Юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

6.4. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

7. Встановити з 1 січня 2017 року на території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади збір за місця для паркування транспортних засобів.

7.1. Визначити, що платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

7.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення збору.

7.3. Визначити, що об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Визначити в адміністративних межах м. Тальне місця для паркування транспортних засобів без відповідальності за його збереження:

- територію районного ринку по вул. Гагаріна по факту зайняття площі для паркування, а обов’язки по збору за паркування транспортних засобів на районному ринку покласти на адміністрацію ринку;

- впорядковану територію щоденного міського ринку від адміністративного приміщення КП «Водоканал» до головної каналізаційно-насосної станції по факту зайняття площі для паркування, а обов’язки по збору за паркування транспортних засобів на міському ринку покласти на адміністрацію ринку.

7.4. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівлі, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

7.5. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі до 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

7.6. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

8. Всі питання не врегульовані цим рішенням регулюються відповідно до норм Податкового кодексу України та діючих нормативно-правових актів.

9. Відповідальність за правильність обчислення, повноту справляння і своєчасність сплати або перерахування до бюджету Тальнівської міської ОТГ місцевих податків покладається на платників, для місцевих зборів – на органи (організації), уповноважені справляти відповідні платежі.

10. Контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати місцевих податків та зборів здійснюється податковим органом.

11. Рішення набирає чинності з 1січня 2017 року.

12.Виконавчому комітету Тальнівської міської ради забезпечити направлення копії цього рішення Тальнівській ОДПІ  та забезпечити оприлюднення цього рішення в засобах масової інформації.

13. Контроль за виконанням рішенням покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та  соціально-економічного розвитку (голова комісії Михальченко А.В.).

Міський голова                                    О.В. Юрченко    

                                                         

Додаток № 1

                                                                                      до рішення міської  ради

                                                                                 № 1/8-1 від 20.01.2017

 

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб Тальнівської міської територіальної об’єднаної громади  на 2017 рік

 

Типи об’єктів житлової та нежитлової нерухомості

Фізичні особи

( у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 квадратний метр загальної площі об’єкта житлової та нежитлової нерухомості)

 

Юридичні особи

( у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 квадратний метр загальної площі об’єкта житлової та нежитлової нерухомості)

Об’єкти житлової нерухомості,

 з них:

 

 

а) житлові будинки :

- житловий будинок садибного типу

- житловий будинок квартирного типу різної поверховості

 

0,2

 

0,2

 

0,5

 

0,5

б) прибудова до житлового будинку

0,2

0,5

в) квартира

0,2

0,5

г) котедж

0,2

0,5

ґ)кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах

0,2

0,5

д) садовий будинок

0,2

0,5

е) дачний будинок

0,2

0,5

Об’єкти нежитлової нерухомості з них:

 

 

а) будівлі готельні (готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку)

 

0,5

0,5

б) будівлі офісні (будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей)

0,5

0,5

в) будівлі торговельні (торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування) в тому числі:

- площею до 100 кв. м (включно)

- площею більше 100 кв. м

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0,1

0,2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0,5

0,5

г) гаражі (гаражі наземні й підземні та криті автомобільні стоянки)

0,5

0,5

ґ)будівлі промисловості та склади

0,2

0,5

д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки)

 

1

1

е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо) в разі використання цих будівель та приміщень в некомерційних цілях

0

0,5

є) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, майстерні тощо  в разі використання цих будівель та приміщень в комерційних цілях (у підприємницькій діяльності)

0,2

 

0,5

ж) інші будівлі

0,2

0,5

 

За секретаря міської ради                                                                          Т.В.Геращенкова

 

Додаток № 2

                                                                                      до рішення міської  ради

                                                                                 № 1/8-1   від 20.01.2017

 

Ставки земельного податку у м. Тальне  на 2017 рік

 

 

 

Вид земельної ділянки

Ставки земельного податку від нормативно-грошової оцінки

 

1

Земельні ділянки, яким проведено нормативно-грошову оцінку

1%

 

2

Землі громадського призначення

1%

 

3

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

0,03%

 

4

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку

0,5%

 

5

Для будівництва та обслуговування  багатоквартирного будинку, які належать окремим громадянам

0,03%

 

6

Для будівництва індивідуальних гаражів

0,03%

 

7

Для колективного гаражного будівництва

0,03%

 

8

Для індивідуального дачного будівництва

0,03%

 

9

Для індивідуального садівництва

0,3%

 

10

Землі с/г призначення (багаторічні насадження)

0,3%

 

11

Землі сільськогосподарського виробництва

-

 

12

Землі с/г призначення (городництво)

0,3%

 

13

Землі с/г призначення (для ведення особистого селянського господарства)

0,3%

 

14

Землі с/г призначення (пасовища)

0,3%

 

15

Землі с/г призначення (перелоги)

0,3%

 

16

Землі с/г призначення (рілля)

0,3%

 

17

Землі с/г призначення (сіножаті)

0,3%

 

18

Землі с/г призначення (під господарськими дворами, будівлями і спорудами)

0,3%

 

19

Землі водного та лісогосподарського призначення

0,03

 

20

Землі водногопризначення для виробництва рибної продукції

-

 

21

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту

0,25%

 

22

Землі промисловості

1%

 

23

Землі транспорту

0,03%

 

24

Землі звязку та енергетики

1%

 

25

Землі комерційного призначення

1%

 

26

Землі технічної інфраструктури (ГРС)

-

 

27

Земельні ділянки (в межах населених пунктів) на територіях та об’єктах природоохоронного, оздоровчого призначення, використання яких не повязано з функціональним призначенням цих територій та об’єктів

-

 

28

Земельні ділянки які перебувають у постійному користуванні (крім державної та комунальної форми власності)

-

 

 

За межами населених пунктів

 

 

29

Землі залізничного транспорту

-

30

Землі сільськогосподарського призначення (рілля, сіножаті, пасовища)

-

31

Земельні ділянки надані для розміщення обєктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії

-

За межами населених пунктів (НГО яких не проведена)

32

Не сільськогосподарські угідя, зайняті господарськими будівлями (спорудами)

-

33

Земельні ділянки промисловості, транспорту, залізничного транспорту, за винятком земельних ділянок залізничного транспорту, на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди, звязку, енергетики, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електро передач (крім сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення)

-

34

Земельні ділянки водного фонду, лісогосподарського призначення та які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами

-

 

За секретаря міської ради                                                                          Т.В.Геращенкова

 

 

Додаток № 2.1

                                                                                      до рішення міської  ради

                                                                                 № 1/8-1  від 20.06.2017

 

Ставки земельного податку у с. Гордашівка на 2017 рік

 

 

 

Вид земельної ділянки

Ставки земельного податку від нормативно-грошової оцінки

 

1

Земельні ділянки, яким проведено нормативно-грошову оцінку

-

 

2

Землі громадського призначення

0,03%

 

3

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

0,03%

 

4

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку

-

 

5

Для будівництва та обслуговування  багатоквартирного будинку, які належать окремим громадянам

0,03%

 

6

Для будівництва індивідуальних гаражів

-

 

7

Для колективного гаражного будівництва

-

 

8

Для індивідуального дачного будівництва

-

 

9

Для індивідуального садівництва

-

 

10

Землі с/г призначення (багаторічні насадження)

0,3%

 

11

Землі сільськогосподарського виробництва

-

 

12

Землі с/г призначення (городництво)

-

 

13

Землі с/г призначення (для ведення особистого селянського господарства)

-

 

14

Землі с/г призначення (пасовища)

0,3%

 

15

Землі с/г призначення (перелоги)

-

 

16

Землі с/г призначення (рілля)

0,3%

 

17

Землі с/г призначення (сіножаті)

0,3%

 

18

Землі с/г призначення (під господарськими дворами, будівлями і спорудами)

-

 

19

Землі водного та лісогосподарського призначення

0,25%

 

20

Землі водногопризначення для виробництва рибної продукції

-

 

21

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту

-

 

22

Землі промисловості

0,25%

 

23

Землі транспорту

0,25%

 

24

Землі звязку та енергетики

0,25%

 

25

Землі комерційного призначення

1%

 

26

Землі технічної інфраструктури (ГРС)

-

 

27

Земельні ділянки (в межах населених пунктів) на територіях та об’єктах природоохоронного, оздоровчого призначення, використання яких не повязано з функціональним призначенням цих територій та об’єктів

-

 

28

Земельні ділянки які перебувають у постійному користуванні (крім державної та комунальної форми власності)

-

 

 

За межами населених пунктів

 

 

29

Землі залізничного транспорту

0,25%

30

Землі сільськогосподарського призначення (рілля, сіножаті, пасовища)

0,1%

31

Земельні ділянки надані для розміщення обєктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії

-

За межами населених пунктів (НГО яких не проведена)

32

Не сільськогосподарські угідя, зайняті господарськими будівлями (спорудами)

-

33

Земельні ділянки промисловості, транспорту, залізничного транспорту, за винятком земельних ділянок залізничного транспорту, на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди, звязку, енергетики, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електро передач (крім сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення)

-

34

Земельні ділянки водного фонду, лісогосподарського призначення та які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами

-

 

За секретаря міської ради                                                                          Т.В.Геращенкова

 

Додаток № 2.2

                                                                                      до рішення міської  ради

                                                                                 № 1/8-1 від 20.01.2017

 

Ставки земельного податку у селах Соколовочка, Червоне, селищі Степне

на 2017 рік

 

 

 

Вид земельної ділянки

Ставки земельного податку від нормативно-грошової оцінки

 

1

Земельні ділянки, яким проведено нормативно-грошову оцінку

-

 

2

Землі громадського призначення

1%

 

3

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

0,03%

 

4

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку

-

 

5

Для будівництва та обслуговування  багатоквартирного будинку, які належать окремим громадянам

0,03%

 

6

Для будівництва індивідуальних гаражів

-

 

7

Для колективного гаражного будівництва

-

 

8

Для індивідуального дачного будівництва

-

 

9

Для індивідуального садівництва

-

 

10

Землі с/г призначення (багаторічні насадження)

0,3%

 

11

Землі сільськогосподарського виробництва

-

 

12

Землі с/г призначення (городництво)

-

 

13

Землі с/г призначення (для ведення особистого селянського господарства)

-

 

14

Землі с/г призначення (пасовища)

0,3%

 

15

Землі с/г призначення (перелоги)

-

 

16

Землі с/г призначення (рілля)

0,3%

 

17

Землі с/г призначення (сіножаті)

0,3%

 

18

Землі с/г призначення (під господарськими дворами, будівлями і спорудами)

0,3%

 

19

Землі водного та лісогосподарського призначення

1%

 

20

Землі водного призначення для виробництва рибної продукції

-

 

21

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту

-

 

22

Землі промисловості

-

 

23

Землі транспорту

1%

 

24

Землі звязку та енергетики

1%

 

25

Землі комерційного призначення

1%

 

26

Землі технічної інфраструктури (ГРС)

-

 

27

Земельні ділянки (в межах населених пунктів) на територіях та об’єктах природоохоронного, оздоровчого призначення, використання яких не повязано з функціональним призначенням цих територій та об’єктів

0,15%

 

28

Земельні ділянки які перебувають у постійному користуванні (крім державної та комунальної форми власності)

3%

 

 

За межами населених пунктів

 

 

29

Землі залізничного транспорту

-

30

Землі сільськогосподарського призначення (рілля, сіножаті, пасовища)

-

31

Земельні ділянки надані для розміщення обєктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії

1%

За межами населених пунктів (НГО яких не проведена)

32

Не сільськогосподарські угідя, зайняті господарськими будівлями (спорудами)

3% (від нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по області)

33

Земельні ділянки промисловості, транспорту, залізничного транспорту, за винятком земельних ділянок залізничного транспорту, на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди, звязку, енергетики, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електро передач (крім сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення)

3% (від нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по області)

34

Земельні ділянки водного фонду, лісогосподарського призначення та які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами

1% (від нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по області)


За секретаря міської ради                                                                          Т.В.Геращенкова

 

Додаток № 2.3

                                                                                      до рішення міської  ради

                                                                                 № 1/8-1 від 20.01.2017

 

Ставки земельного податку у селищах Здобуток, Тарасівка на 2017 рік

 

 

 

Вид земельної ділянки

Ставки земельного податку від нормативно-грошової оцінки

 

1

Земельні ділянки, яким проведено нормативно-грошову оцінку

-

 

2

Землі громадського призначення

1%

 

3

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

0,03%

 

4

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку

-

 

5

Для будівництва та обслуговування  багатоквартирного будинку, які належать окремим громадянам

0,03%

 

6

Для будівництва індивідуальних гаражів

0,03%

 

7

Для колективного гаражного будівництва

0,03%

 

8

Для індивідуального дачного будівництва

0,03%

 

9

Для індивідуального садівництва

0,03%

 

10

Землі с/г призначення (багаторічні насадження)

0,3%

 

11

Землі сільськогосподарського виробництва

0,3%

 

12

Землі с/г призначення (городництво)

-

 

13

Землі с/г призначення (для ведення особистого селянського господарства)

-

 

14

Землі с/г призначення (пасовища)

0,3%

 

15

Землі с/г призначення (перелоги)

-

 

16

Землі с/г призначення (рілля)

0,3%

 

17

Землі с/г призначення (сіножаті)

-

 

18

Землі с/г призначення (під господарськими дворами, будівлями і спорудами)

0,3%

 

19

Землі водного та лісогосподарського призначення

0,03%

 

20

Землі водногопризначення для виробництва рибної продукції

0,25%

 

21

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту

0,25%

 

22

Землі промисловості

-

 

23

Землі транспорту

1%

 

24

Землі звязку та енергетики

0,25%

 

25

Землі комерційного призначення

1%

 

26

Землі технічної інфраструктури (ГРС)

1%

 

27

Земельні ділянки (в межах населених пунктів) на територіях та об’єктах природоохоронного, оздоровчого призначення, використання яких не повязано з функціональним призначенням цих територій та об’єктів

0,15%

 

28

Земельні ділянки які перебувають у постійному користуванні (крім державної та комунальної форми власності)

3%

 

 

За межами населених пунктів

 

 

29

Землі залізничного транспорту

-

30

Землі сільськогосподарського призначення (рілля, сіножаті, пасовища)

-

31

Земельні ділянки надані для розміщення обєктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії

0,25%

За межами населених пунктів (НГО яких не проведена)

32

Не сільськогосподарські угідя, зайняті господарськими будівлями (спорудами)

3% (від нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по області)

33

Земельні ділянки промисловості, транспорту, залізничного транспорту, за винятком земельних ділянок залізничного транспорту, на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди, звязку, енергетики, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електро передач (крім сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення)

3% (від нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по області)

34

Земельні ділянки водного фонду, лісогосподарського призначення та які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами

3% (від нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по області)

 

 


Додаток № 3

                                                                                      до рішення міської  ради

                                                                                 № 1/8-1 від 20.01.2017

 

РОЗМІР РІЧНИХ СТАВОК ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

 в  м.Тальному (у  відсотках грошової оцінки  земельної  ділянки)

 

 

 

№ пп

 

 

 

Назва цільового призначення

Ставки орендної плати за землю у відсотках від нормативної грошової оцінки

1.

Землі сільськогосподарського призначення

 

1.1

Для городництва

3%

1.2

Для сінокосіння

3%

1.3

Для випасання

3%

1.4

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ведення підсобного сільськогосподарського виробництва (рілля)

5,0 %

1.5

Під господарськими дворами

3%

1.6

Багаторічні насадження

3%

1.7

Для іншого сільськогосподарського призначення

3%

2.

Землі житлової та громадської забудови

 

2.1

Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

0,3%

2.2

 Для будівництва та обслуговування  багатоквартирного будинку, які належать окремим громадянам

0,3%

2.3

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного  будинку

1,2 %

2.4

Для будівництва індивідуальних гаражів

3%

2.5

Для дачного будівництва

3%

2.6

Для іншої житлової забудови

3%

3

Землі громадської забудови

(землі, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (офісних будівель, барів, торгівельних будівель, )

та, інших об’єктів загального користування)

 

3.1

Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

4%

3.2

Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови

4%

3.3

Торгівля виключно хлібобулочними та молочними виробами, дитячим харчуванням, овочевою продукцією

4%

3.4

Роздрібна торгівля в кіосках та павільйонах

9%

3.5

Торгівля в магазинах

4%

3.6

Ринкова інфраструктура

3%

3.7

Оптова торгівля (оптові бази)

4%

3.8

Складське господарство(без права торгівлі)

4%

3.9

Торгівля автомобілями, ювелірними виробами

4%

3.10

Автотехобслуговування (СТО, мийки)

4%

3.11

Пункти прийому лома, чорних та кольорових металів, вторинної сировини

4%

3.12

Банки, фінансові та кредитні установи, ломбарди

12%

3.13

Аптеки, в т.ч. ветеринарні

4%

3.14

нотаріальні контори та інші установи, які здійснюють діяльність у сфері права, аудиту, бух обліку, нерухомості.

4%

3.15

Земельні ділянки організацій, що здійснюють діяльність у сфері інформатики, комп’ютерних ігор

4%

3.16

Земельні ділянки підприємств надання побутових послуг (пошиття та ремонт одягу, взуття, годинників, хімчистки, пральні, перукарні, стоматологічні та косметологічні кабінети, лазні, сауни, фотопослуги, інтернет клуби, кабельне телебачення та ін.)

4%

3.17

Земельні ділянки ресторанів, барів, туристичних агентств та бюро подорожей,салонів краси, нічних  клубів

4%

3.18

Земельні ділянки готелів, баз відпочинку

4%

3.29

Бюро обрядових послуг, ритуальних

4%

3.20

Під розміщення пересувної  торгівлі,торгівельних автоматів морозильної ларі, бочки, тощо 

4%

3.21

Іншого громадського призначення

4%

 

 

 

4.

Землі промисловості

 

4.1

Землі гірничовидобувної промисловості

3%

4.2

Для будівництва та обслуговування інших будівель  промисловості.

3%

4.3

Лісопильні, деревообробні та інші  цехи

3%

4.4

Землі для інших цілей підприємницької діяльності

3%

5.

Землі транспорту, зв’язку:

3%

5.1

Зв’язок (крім поштового) та телекомунікації

3%

5.2

Поштовий зв’язок

3%

5.3

Автостоянки

3%

5.4

Землі транспорту (надані для здійснення господарської діяльності в склад якої включені пасажирські перевезення)

3%

5.5

Для розміщення та експлуатації будівель автовокзалів

3%

5.6

Роздрібна торгівля нафтопродуктами, скрапленим та стисненим газом(АЗС,ГНКС)

12%

 

Інші землі транспорту і зв’язку

 

6.

Землі енергетики

 

6.1

Землі надані для розміщення та експлуатації об’єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об’єктів(виробничі приміщення, бази)

         3%

6.2

Землі надані для розміщення розподільчих пунктів (пристрої), електричних підстанцій, електричних мереж

3%

7.

Землі технічної інфраструктури:

 

7.1

Землі газопостачання, водопостачання

3%

 

Інші землі технічної інфраструктури

3%

8.

Інші землі:

 

8.1

Зайняті поточним будівництвом

3%

8.2

Відведені під майбутнє будівництво

3%

9.

Землі водногота лісового  фонду

3%        

10.

Інші землі, які не ввійшли до переліку

6%

 

За секретаря міської ради                                                                          Т.В.Геращенкова

 

 

Додаток № 3.1

                                                                                      до рішення міської  ради

                                                                                 № 1/8-1   від 20.01.2017

 

РОЗМІР РІЧНИХ СТАВОК ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

 в  селі Гордашівка (у  відсотках грошової оцінки  земельної  ділянки)

 

 

 

№ пп

 

 

 

Назва цільового призначення

Ставки орендної плати за землю у відсотках від нормативної грошової оцінки

1.

Землі сільськогосподарського призначення

 

1.1

Для городництва

-

1.2

Для сінокосіння

3%

1.3

Для випасання

3%

1.4

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ведення підсобного сільськогосподарського виробництва (рілля)

5,0 %

1.5

Під господарськими дворами

-

1.6

Багаторічні насадження

3%

1.7

Для іншого сільськогосподарського призначення

3%

2.

Землі житлової та громадської забудови

 

2.1

Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

3%

2.2

 Для будівництва та обслуговування  багатоквартирного будинку, які належать окремим громадянам

-

2.3

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку

-

2.4

Для будівництва індивідуальних гаражів

-

2.5

Для дачного будівництва

-

2.6

Для іншої житлової забудови

-

3

Землі громадської забудови

(землі, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (офісних будівель, барів, торгівельних будівель, )

та, інших об’єктів загального користування)

 

3.1

Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

4%

3.2

Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови

-

3.3

Роздрібна торгівля нафтопродуктами, скрапленим та стисненим газом (АЗС, ГНКС)

-

3.4

Торгівля виключно хлібобулочними та молочними виробами, дитячим харчуванням, овочевою продукцією

-

3.5

Роздрібна торгівля в кіосках та павільйонах

-

3.6

Торгівля в магазинах

-

3.7

Ринкова інфраструктура

-

3.8

Оптова торгівля (оптові бази)

-

3.9

Складське господарство(без права торгівлі)

-

3.10

Торгівля автомобілями, ювелірними виробами

-

3.11

Автотехобслуговування (СТО, мийки)

-

3.12

Пункти прийому лома, чорних та кольорових металів, вторинної сировини

-

3.13

Банки, фінансові та кредитні установи, ломбарди

-

3.14

Аптеки, в т.ч. ветеринарні

-

3.15

нотаріальні контори та інші установи, які здійснюють діяльність у сфері права, аудиту, бух обліку, нерухомості.

-

3.16

Земельні ділянки організацій, що здійснюють діяльність у сфері інформатики, комп’ютерних ігор

-

3.17

Земельні ділянки підприємств надання побутових послуг (пошиття та ремонт одягу, взуття, годинників, хімчистки, пральні, перукарні, стоматологічні та косметологічні кабінети, лазні, сауни, фотопослуги, інтернет клуби, кабельне телебачення та ін.)

-

3.18

Земельні ділянки ресторанів, барів, туристичних агентств та бюро подорожей,салонів краси, нічних  клубів

-

3.19

Земельні ділянки готелів, баз відпочинку

-

3.20

Бюро обрядових послуг, ритуальних

-

3.21

Під розміщення пересувної  торгівлі,торгівельних автоматів морозильної ларі, бочки, тощо 

-

3.22

Іншого громадського призначення

-

 

 

 

4.

Землі промисловості

3%

4.1

Землі гірничовидобувної промисловості

-

4.2

Для будівництва та обслуговування інших будівель  промисловості.

-

4.3

Лісопильні, деревообробні та інші  цехи

-

4.4

Землі для інших цілей підприємницької діяльності

-

5.

Землі транспорту, зв’язку:

 

5.1

Зв’язок (крім поштового) та телекомунікації

-

5.2

Поштовий зв’язок

-

5.3

Автостоянки

-

5.4

Землі транспорту (надані для здійснення господарської діяльності в склад якої включені пасажирські перевезення)

-

5.5

Для розміщення та експлуатації будівель автовокзалів

-

5.6

Роздрібна торгівля нафтопродуктами, скрапленим та стисненим газом(АЗС,ГНКС)

-

 

Інші землі транспорту і зв’язку

-

6.

Землі енергетики

 

6.1

Землі надані для розміщення та експлуатації об’єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об’єктів(виробничі приміщення, бази)

-

6.2

Землі надані для розміщення розподільчих пунктів (пристрої), електричних підстанцій, електричних мереж

-

7.

Землі технічної інфраструктури:

 

7.1

Землі газопостачання, водопостачання

-

 

Інші землі технічної інфраструктури

-

8.

Інші землі:

 

8.1

Зайняті поточним будівництвом

-

8.2

Відведені під майбутнє будівництво

-

9.

Землі водногота лісового  фонду

12%

10.

Інші землі, які не ввійшли до переліку

-

 

За секретаря міської ради                                                                          Т.В.Геращенкова

 

 

Додаток № 3.2

                                                                                      до рішення міської  ради

                                                                                 № 1/8-1   від 20.01.2017

РОЗМІР РІЧНИХ СТАВОК ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

 в  селищах Здобуток, Тарасівка (у  відсотках грошової оцінки  земельної  ділянки)

 

 

 

№ пп

 

 

 

Назва цільового призначення

Ставки орендної плати за землю у відсотках від нормативної грошової оцінки

1.

Землі сільськогосподарського призначення

 

1.1

Для городництва

-

1.2

Для сінокосіння

3%

1.3

Для випасання

3%

1.4

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ведення підсобного сільськогосподарського виробництва (рілля)

5,0 %

1.5

Під господарськими дворами

-

1.6

Багаторічні насадження

-

1.7

Для іншого сільськогосподарського призначення

3%

2.

Землі житлової та громадської забудови

 

2.1

Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

3%

2.2

 Для будівництва та обслуговування  багатоквартирного будинку, які належать окремим громадянам

-

2.3

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку

-

2.4

Для будівництва індивідуальних гаражів

-

2.5

Для дачного будівництва

-

2.6

Для іншої житлової забудови

-

3

Землі громадської забудови

(землі, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (офісних будівель, барів, торгівельних будівель, )

та, інших об’єктів загального користування)

 

3.1

Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

5%

3.2

Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови

-

3.3

Роздрібна торгівля нафтопродуктами, скрапленим та стисненим газом (АЗС, ГНКС)

-

3.4

Торгівля виключно хлібобулочними та молочними виробами, дитячим харчуванням, овочевою продукцією

-

3.5

Роздрібна торгівля в кіосках та павільйонах

-

3.6

Торгівля в магазинах

-

3.7

Ринкова інфраструктура

5%

3.8

Оптова торгівля (оптові бази)

-

3.9

Складське господарство(без права торгівлі)

-

3.10

Торгівля автомобілями, ювелірними виробами

-

3.11

Автотехобслуговування (СТО, мийки)

-

3.12

Пункти прийому лома, чорних та кольорових металів, вторинної сировини

-           

3.13

Банки, фінансові та кредитні установи, ломбарди

-

3.14

Аптеки, в т.ч. ветеринарні

-

3.15

нотаріальні контори та інші установи, які здійснюють діяльність у сфері права, аудиту, бух обліку, нерухомості.

-

3.16

Земельні ділянки організацій, що здійснюють діяльність у сфері інформатики, комп’ютерних ігор

-

3.17

Земельні ділянки підприємств надання побутових послуг (пошиття та ремонт одягу, взуття, годинників, хімчистки, пральні, перукарні, стоматологічні та косметологічні кабінети, лазні, сауни, фотопослуги, інтернет клуби, кабельне телебачення та ін.)

-

3.18

Земельні ділянки ресторанів, барів, туристичних агентств та бюро подорожей,салонів краси, нічних  клубів

-

3.19

Земельні ділянки готелів, баз відпочинку

-

3.20

Бюро обрядових послуг, ритуальних

-

3.21

Під розміщення пересувної  торгівлі,торгівельних автоматів морозильної ларі, бочки, тощо 

-

3.22

Іншого громадського призначення

-

 

 

 

4.

Землі промисловості

3%

4.1

Землі гірничовидобувної промисловості

-

4.2

Для будівництва та обслуговування інших будівель  промисловості.

-

4.3

Лісопильні, деревообробні та інші  цехи

-

4.4

Землі для інших цілей підприємницької діяльності

-

5.

Землі транспорту, зв’язку:

-

5.1

Зв’язок (крім поштового) та телекомунікації

-

5.2

Поштовий зв’язок

-

5.3

Автостоянки

5%

5.4

Землі транспорту (надані для здійснення господарської діяльності в склад якої включені пасажирські перевезення)

-

5.5

Для розміщення та експлуатації будівель автовокзалів

-

5.6

Роздрібна торгівля нафтопродуктами, скрапленим та стисненим газом(АЗС,ГНКС)

-

 

Інші землі транспорту і зв’язку

-

6.

Землі енергетики

 

6.1

Землі надані для розміщення та експлуатації об’єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об’єктів(виробничі приміщення, бази)

-

6.2

Землі надані для розміщення розподільчих пунктів (пристрої), електричних підстанцій, електричних мереж

-

7.

Землі технічної інфраструктури:

 

7.1

Землі газопостачання, водопостачання

-

 

Інші землі технічної інфраструктури

-

8.

Інші землі:

 

8.1

Зайняті поточним будівництвом

-

8.2

Відведені під майбутнє будівництво

-

9.

Землі водногота лісового  фонду

12%

10.

Інші землі, які не ввійшли до переліку

-

За секретаря міської ради                                                                          Т.В.Геращенкова

 

Додаток № 3.3

                                                                                      до рішення міської  ради

                                                                                 № 1/8-1   від 20.01.2017

РОЗМІР РІЧНИХ СТАВОК ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

 в  селах Соколівочка, Червоне, селищі Степне

 (у  відсотках грошової оцінки  земельної  ділянки)

 

 

 

№ пп

 

 

 

Назва цільового призначення

Ставки орендної плати за землю у відсотках від нормативної грошової оцінки

1.

Землі сільськогосподарського призначення

 

1.1

Для городництва

-

1.2

Для сінокосіння

3%

1.3

Для випасання

3%

1.4

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ведення підсобного сільськогосподарського виробництва (рілля)

5,0 %

1.5

Під господарськими дворами

-

1.6

Багаторічні насадження

-

1.7

Для іншого сільськогосподарського призначення

3%

2.

Землі житлової та громадської забудови

 

2.1

Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

3%

2.2

 Для будівництва та обслуговування  багатоквартирного будинку, які належать окремим громадянам

-

2.3

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку

-

2.4

Для будівництва індивідуальних гаражів

-

2.5

Для дачного будівництва

-

2.6

Для іншої житлової забудови

-

3

Землі громадської забудови

(землі, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (офісних будівель, барів, торгівельних будівель, )

та, інших об’єктів загального користування)

 

3.1

Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

8%

3.2

Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови

-

3.3

Роздрібна торгівля нафтопродуктами, скрапленим та стисненим газом (АЗС, ГНКС)

-

3.4

Торгівля виключно хлібобулочними та молочними виробами, дитячим харчуванням, овочевою продукцією

-

3.5

Роздрібна торгівля в кіосках та павільйонах

-

3.6

Торгівля в магазинах

-

3.7

Ринкова інфраструктура

-

3.8

Оптова торгівля (оптові бази)

-

3.9

Складське господарство(без права торгівлі)

-

3.10

Торгівля автомобілями, ювелірними виробами

-

3.11

Автотехобслуговування (СТО, мийки)

-

3.12

Пункти прийому лома, чорних та кольорових металів, вторинної сировини

-

3.13

Банки, фінансові та кредитні установи, ломбарди

-

3.14

Аптеки, в т.ч. ветеринарні

-

3.15

нотаріальні контори та інші установи, які здійснюють діяльність у сфері права, аудиту, бух обліку, нерухомості.

-

3.16

Земельні ділянки організацій, що здійснюють діяльність у сфері інформатики, комп’ютерних ігор

-

3.17

Земельні ділянки підприємств надання побутових послуг (пошиття та ремонт одягу, взуття, годинників, хімчистки, пральні, перукарні, стоматологічні та косметологічні кабінети, лазні, сауни, фотопослуги, інтернет клуби, кабельне телебачення та ін.)

-

3.18

Земельні ділянки ресторанів, барів, туристичних агентств та бюро подорожей,салонів краси, нічних  клубів

-

3.19

Земельні ділянки готелів, баз відпочинку

-

3.20

Бюро обрядових послуг, ритуальних

-

3.21

Під розміщення пересувної  торгівлі,торгівельних автоматів морозильної ларі, бочки, тощо 

-

3.22

Іншого громадського призначення

-

 

 

 

4.

Землі промисловості

3%

4.1

Землі гірничовидобувної промисловості

-

4.2

Для будівництва та обслуговування інших будівель  промисловості.

-

4.3

Лісопильні, деревообробні та інші  цехи

-

4.4

Землі для інших цілей підприємницької діяльності

-

5.

Землі транспорту, зв’язку:

3%

5.1

Зв’язок (крім поштового) та телекомунікації

-

5.2

Поштовий зв’язок

-

5.3

Автостоянки

-

5.4

Землі транспорту (надані для здійснення господарської діяльності в склад якої включені пасажирські перевезення)

-

5.5

Для розміщення та експлуатації будівель автовокзалів

-

5.6

Роздрібна торгівля нафтопродуктами, скрапленим та стисненим газом(АЗС,ГНКС)

-

 

Інші землі транспорту і зв’язку

-

6.

Землі енергетики

3%

6.1

Землі надані для розміщення та експлуатації об’єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об’єктів(виробничі приміщення, бази)

-

6.2

Землі надані для розміщення розподільчих пунктів (пристрої), електричних підстанцій, електричних мереж

-

7.

Землі технічної інфраструктури:

 

7.1

Землі газопостачання, водопостачання

-

 

Інші землі технічної інфраструктури

-

8.

Інші землі:

 

8.1

Зайняті поточним будівництвом

-

8.2

Відведені під майбутнє будівництво

-

9.

Землі водногота лісового  фонду

12%

10.

Інші землі, які не ввійшли до переліку

-

 

 

За секретаря міської ради                        Т.В. Геращенкова

ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛСТІ

1СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ (3-є пленарне засідання)

                                               Р І Ш Е Н Н Я

 

від 20.01.2017                                № 1/8-2

м.Тальне

 

Про Програму соціально-економічного

розвитку Тальнівської міської

об’єднаної територіальної громадина 2017 рік

 

Відповідно Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Бюджетного кодексу України, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міської ради

 

в и р і ш и л а:

 

1. Затвердити Програму соціально-економічного розвитку Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік згідно додатку.

 

2. Постійній комісії міської ради з питань планування, бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку передбачити в бюджеті міської об’єднаної територіальної громади кошти на реалізацію основних завдань Програми соціально-економічного розвитку на 2017 рік.

3. Контроль за виконанням рішенням покласти на постійні комісії з питаньосвіти, культури, охорониздоров’я, фізкультури, спорту, молоді, сім’ї та соціальногозахистунаселення(голова комісії Т.В.Солошенко) та з питаньпланування, фінансів, бюджету та соціально-економічногорозвитку(голова комісії А.В.Михальченко)

Міський голова                                      О.В.Юрченко

 

Додаток

до рішення міської ради

№ 1/8-2 від 20.01.2017

 

ПРОГРАМА

соціально-економічного розвитку

Тальнівської міської об’єднаної територіальної

громади на 2017 рік

 

Програма соціально-економічного розвитку Тальнівської міської об’єднаної  територіальної  громади розроблена у відповідності до діючого законодавства з метою вироблення та  втілення  Єдиної політики розвитку об’єднаної громади у 2017 році і направлена на забезпечення постійного зростання та підвищення  благополуччя населення громади.

Програма соціально-економічного розвитку Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади побудована на принципах цілісності,  об’єктивності, самостійності, визначених Законом України «Про  державне прогнозування і розробку програм економічного  і соціального розвитку України».

Основою для розроблення  Програми є Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», інші законодавчі акти.

     Приймаючи програму соціально-економічного розвитку, міська рада усвідомлює важливість її виконання не лише на вказаний період, а й для подальшого розвитку громади, збереження соціально-економічної інфраструктури.

І.  Оцінка тенденцій економічного і соціального розвитку міста в

2016  році

Впродовж 2016 року в межах бюджетних призначень виконувалися міські програми соціально-економічного розвитку, благоустрою міста, розвитку культури та масового спорту за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення, соціального захисту населення міста.

У 2016 році збережена і стабільно функціонувала мережа міських дошкільних навчальних закладів, забезпечена ефективна робота всіх структурних підрозділів Тальнівської міської ради, в межах виділених фінансових призначень працював міський Центр культури та дозвілля.

Окрім цього, в рамках реалізації міських програм соціально-економічного розвитку, благоустрою міста на 2016 рік проведені роботи по відновленню вуличного освітлення на ділянках вулиць та провулків міста, загальною протяжністю 10040 пог. м:

- пров. Героїв, пров. Свободи, вул. Чайковського, пров. Польовий, пров. Урожайний, пров. Віті Проценка, пров. Тичини, вул. Паркова, пров. Зелений, вул.Грушевського, пров. Грушевського, пров. Дорошенка, вул. Сагайдачного, вул.Святотроїцька, вул.Юрія Паращука, вул.Філатова, вул.Героїв Чорнобиля, вул.Самойлова, вул.Гагаріна, вул.Замкова, вул.Православна, вул.Лермонтова, пров.Свободи, вул.Небесної Сотні, вул.Перемоги, вул.Соборна, вул. Чехова.

За рахунок власних коштів міського бюджету був проведений:

- поточний (ямковий) ремонт ділянок вулиць Сонячна, Вокзальна, Саксаганського, Симоненка, Дзержинського, пров.Малого, Самойлова, Свободи, Гагаріна, Небесної Сотні, Глінки, Замкової, Робітничої, Чорновола, Урожайна, Гагаріна, Перемоги, пров. Суворова, Матросова, пров. Співочого, провул.Толстого, вул.Графської, вул.Паркової. Загальна площа ремонту 9936 кв. м на суму 1,366 тис. грн.;

-          капітальний ремонт вулиць Толстого та Вокзальної, загальною площею 4157 кв.м на суму 825,2 тис. грн.

Впродовж 2016 року виконувалися наступні роботи, передбачені бюджетом розвитку міста :

-  реконструкція будівлі по вул. Соборній, 26 під музей історії міста, на загальну суму 451,0 тис. грн..;

-  розчищення річки  Гірський Тікична загальну суму 200,0 тис. грн.;

інші роботи по місту, а саме:

-       поточний ремонт культурно-оздоровчого комплексу «Співоче Поле» на суму 25,1 тис. грн.;

-       захоронення померлих безрідних жителів міста на суму 3,4 тис. грн.;

-       нанесення дорожньої розмітки на суму 46,1 тис. грн.;

-       придбання та встановлення дорожніх знаків на суму – 2,2 тис. грн.;

-       придбання та встановлення залізобетонних опор ліній електропередач по місту в кількості 38 шт. на суму 130,2 тис. грн.;

-       придбання дитячих майданчиків з гірками, пісочницями, гойдалками в кількості 4 шт. на суму 381,1 тис. грн., з їх подальшим встановленням на території ДНЗ №7, ДНЗ №8,по вул. Саксаганського, в районі автостанції;

-       поточний ремонт Пагорба Слави на суму 27,9 тис. грн.;

-       вивезення ТПВ і нечистот з міць загального користування на загальну суму 5,1 тис. грн.

В рамках реалізації комплексної Програми соціального захисту населення міста надавалася матеріальна допомога малозахищеним верствам населення (на лікування  155 особам та у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем 15 особам, на поховання 16 осіб), особам без визначеного місця проживання – 2 особам, учасникам АТО та їхнім родинам – 13 особам, учасникам ліквідації наслідків ЧАЕС – 120 особам,  на загальну суму 324,9 тис. грн.

Виплата допомоги матері загиблого на Майдані Незалежності у м. Києві Ю.Паращука на загальну суму 2,5 тис. грн.

Відшкодування 50% вартості житлово-комунальних послуг з вивезення ТПВ, водопостачання, водовідведення та квартплати – 2,0 тис. грн.;

Відшкодування 50% вартості житлово-комунальних послуг матері загиблого воїна-інтернаціоналіста О. Лисюченка – 1,9 тис. грн..

Часткова оплата послуг за вивезення нечистот з вигрібної ями біля будинків №5,7 по вул.. ВітіПроценка та №5 по вул.. Чехова – 6,2 тис. грн.

Надано фінансову підтримку 18 ОСББ міста на загальну суму 140,0 тисяч гривень на проведення поточного та капітального ремонту покрівель, придбання матеріалів системи електропостачання, енергозберігаючих заходів – заміна вікон.

У 2016 році забезпечувалася своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, що фінансуються з міського бюджету, протягом року вживалися всі необхідні заходи для завершення бюджетного року без заборгованості із виплати заробітної плати.

Гуманітарна сфера міста Тального впродовж 2016 року працювала стабільно, слід відмітити якісну роботу працівників дошкільних навчальних закладів міста.

Основними проблемними питаннями, які безпосередньо впливатимуть на соціальний та економічний розвиток громади в 2017 році, залишаються ті ж самі питання, що виникали для міста в 2016 році, але в більших масштабах, а саме :

-         значне фізичне і моральне старіння основних засобів виробництва на підприємствах громади, в тому числі комунальних;

-         несвоєчасне бюджетне відшкодування ПДВ дестабілізує виробництво і не дає можливості більш повно завантажити робочі місця;

-         несвоєчасні розрахунки за відвантажену продукцію та наявність залишків готової продукції на складах підприємств;

-         збитковість комунальних підприємств не дає змоги наповнювати бюджет податком на прибуток;

-         повна відсутність надходжень по платі за надра місцевого значення внаслідок кризи в будівельній галузі, відсутність великих замовлень;

-         зростання цін на енергоносії (електроенергію, природний газ), що призводить до зростання собівартості продукції та негативно впливає на фінансові результати підприємств;

-         недостатня інноваційна активність;

-         недосконалість і нестабільність законодавчої та нормативної бази, яка регулює інвестиційну діяльність;

-         відсутність необхідних фінансових ресурсів в цілому та недостатнє фінансування гуманітарної сфери зокрема;

-         в галузі комунального господарства накопичено багато проблем, які ставлять під загрозу можливість його сталого функціонування. Навіть і при затвердженні економічно обґрунтованих тарифів низька платоспроможність населення не дасть можливості стабілізувати фінансово-економічний стан підприємств і подолати збитковість, активізувати інноваційну діяльність, проводити технічне переоснащення виробництв. Значна зношеність основних засобів є причиною високих питомих витрат енергетичних та матеріальних ресурсів. Крім того, проблемним питанням є старіння житлового фонду, значна частина якого перебуває у незадовільному стані, не забезпечується фінансування робіт з його капітального ремонту, зростає заборгованість за надані житлово-комунальні послуги;

-         потребує покращення санітарно-технічний стан наявних транспортних засобів, які забезпечують перевезення пасажирів на території громади, необхідна заміна застарілого рухомого складу та підвищення якості обслуговування пасажирів, встановлення зручних маршрутів;

-         незадовільний стан автомобільних доріг;

-            відсутність будівництва житла, об’єктів соціальної інфраструктури;

-         проблемним залишається використання земель без належно оформлених документів.

Враховуючи складність та масштабність цих проблем, їх вирішення буде забезпечуватися шляхом реалізації пріоритетних напрямів, завдань та заходів, які передбачені програмою соціально-економічного розвитку громади на 2017 рік.

 

ІІ. Основні пріоритетні напрями соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади

у 2017 році

Основною метою розвитку об’єднаної територіальної громади у 2017 році є забезпечення стійкого розвитку усіх галузей економіки на основі інвестиційно-інноваційної складової, пожвавлення підприємницької діяльності, розв’язання проблемних соціальних питань.

1.      Економічний розвиток

1.1. Розвиток промисловості

Програма соціально-економічного розвитку опирається на економічну базу громади, яка складається з активно діючих підприємств.

На території громади діє 7 промислових  підприємств  (ТОВ «Тальнівський  щебеневий  завод», ТОВ «Тальнівський  завод «Мінводи», ТОВ «КХП Талне», філія ДП «Укрветсанзавод», ДП ТРК «Влад», АФ «Корсунь», хлібокомбінат райСТ).

Крім  даних  підприємств,   виробництвом  займаються і підприємці. Це  такі  як: ФОП Лавріненко  (хліб  та  хлібобулочні  вироби),  ФОП  Назаренко (олія  соняшникова ТМ «Трипільський  скарб») , ФОП  Горбач (виробництво тирси  гранульованої, меблів)  та  ін.

Стабільно  здійснює  свою  виробничу  діяльність ТОВ «КХП Талне».     

  Сезонність  виробництва  має Тальнівський  завод «Мінводи». В  березні  2016  року  відновлено  виробничу  діяльність ДП філії «Укрветсанзавод». З  червня 2016 року ТОВ «Тальнівський  щебеневий  завод» виробляє  продукцію  (всіх  видів фракцій) для  забезпечення  потреб  населення  та  організацій. Проблемним  питанням  на  даному  підприємстві  залишається  збут  продукції.

   З  березня  2017  року  планує  свою  виробничу  діяльність   цукровий  завод  ТОВ «Панда».

Метою та основними завданнями  промислової політики об’єднаної громади на 2017 рік є:

- збільшення обсягів зростання промислового виробництва,

- підвищення конкурентоспроможності місцевого виробника,

- сприяння інноваційному, енергозберігаючому характеру виробництва.

1.2. Енергозабезпечення

Основна ціль та завдання  у напрямку енергозабезпечення на 2017 рік:

безперебійне забезпечення ( у межах повноважень громади) основними видами енергоносіїв населення громади та споживачів усіх галузей суспільного виробництва, соціальної сфери та побуту, які вчасно виконують договірні умови енергопостачання і в повному обсязі розраховуються за використані енергоресурси.

1.3. Енергозбереження та енергоефективність

Значними і постійно зростаючими в різної категорії суб’єктів господарювання є втрати води, електроенергії, тепла. Питомі витрати енергетичних ресурсів під час виробництва і надання житлово-комунальних послуг майже удвічі перевищують відповідні показники країн Європейського Союзу. Виходячи з цього, потрібно продовжувати впроваджувати енергозберігаючі технології, в тому числі й встановлення частотних перетворювачів, зокрема на об’єктах КП «Водоканал».

З метою забезпечення виконання енергозберігаючих заходів передбачається продовження робіт по заміні віконних та дверних блоків у дошкільних навчальних закладах громади.

Основні завдання та заходи:

забезпечення підвищення в різних галузях суспільного виробництва, установах і організаціях бюджетної сфери, житлово-комунального господарства ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів;

постійне впровадження новітніх енергозберігаючих технологій та обладнання.

1.4. Розвиток сільського господарства

Основними завданнями у розвитку  сільського господарства на території громади у 2017 роцєі:

-          збереження родючості ґрунтів;

-          розвиток галузей молочного скотарства та свинарства;

-          розвиток галузі овочівництва;

-          розвиток сільських територій.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

впровадження сучасних систем ґрунтозахисного землеробства;

збереження структури ґрунту і його мікробіологічної активності за рахунок поповнення органічної речовини ґрунту (внесення гною, нетоварної частини врожаю, розширення площ багаторічних бобових трав, посів сидеральних культур), застосування  бактеріальних препаратів;

підвищення рівня застосування мінеральних добрив, внесення їх раціональними способами, в оптимальних нормах і співвідношенні та на підставі даних агрохімічного паспорта земельної ділянки;

формування оптимальної площі посіву основних зернових культур та цукрових буряків у структурі посіву сільськогосподарських культур;

забезпечення потреби товаровиробників у засобах захисту овочевих рослин від хвороб, шкідників і бур'янів;

проведення боротьби із шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур;

створення і забезпечення резервного запасу сортового та гібридного насіння;

інші роботи.

 

1.5.            Розвиток торгівлі та сфери послуг

Основні завдання у 2017 році:

розвиток та формування ефективної інфраструктури торговельного та побутового обслуговування населення за рахунок створення сучасних підприємств торгівлі та побуту, розширення їх бази та оптимального розміщення в населених пунктах громади;

подальше впровадження прогресивних форм обслуговування споживачів.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

створення сучасних підприємств торгівлі та побуту, розширення їх мережі з урахуванням оптимального розміщення об’єктів, подальше впровадження сучасних стандартів торговельного і побутового обслуговування населення громади;

подальший розвиток сучасної інфраструктури для гарантованого надання населенню необхідних побутових послуг, розширення їх видів.

 

1.6.            Бюджетна політика

Основні завдання у 2017році:

забезпечення подальшого росту доходів бюджету шляхом раціонального використання існуючої податкової бази;

соціальна підтримка малозахищених верств населення, збільшення обсягу фінансування соціальних програм;

концентрація бюджетного ресурсу з метою досягнення конкретного результату в плановому або найближчих до нього бюджетних періодах;

посилення контролю за повнотою сплати платежів до бюджету діючими підприємствами, упередження створення нових боргів, посилення претензійно-позовної роботи зі стягнення боргових зобов’язань перед бюджетом;

ефективне використання природних ресурсів, раціональний підхід до використання комунального майна;

пошук додаткових шляхів наповнення бюджету громади;

забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги;

інші завдання.

1.7.Розвиток підприємництва

Основні цілі у 2017 році:

створення сприятливих умов для стабільної та ефективної роботи суб'єктів малого бізнесу

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

удосконалення взаємодії місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з громадськими організаціями суб’єктів малого бізнесу на всій території громади;

сприяння розвитку соціального партнерства влади і бізнесу;

формування позитивного іміджу малого і середнього підприємництва серед населення громади.

1.8. Залучення інвестицій

Основні  завдання у 2017 році:

залучення інвестицій у пріоритетні галузі економіки;

ефективне використання механізмів державної підтримки інвестиційного розвитку;

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

     залучення інвестицій в аграрний сектор економіки для будівництва сучасних елеваторів зберігання зернових, фруктових та інших сільськогосподарських культур,  відгодівлі молодняку ВРХ та свиней,  тощо;

         надання технічної допомоги інвесторам, проведення консультацій з інвестиційних питань;

1.9. Зовнішньоекономічна діяльність

Основні завдання у 2017році:

збереження та розширення ринків збуту продукції підприємств громади;

сприяння експорту  продукції і послуг, що виробляються на території громади;

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

презентація економічного потенціалу громади на всеукраїнських та міжнародних виставках, ярмарках, форумах .

сприяння активізації у  впровадженні підприємствами громади новітніх видів техніки та технологічних процесів, пов’язаних насамперед з енергозберігаючими технологіями, та підвищенням продуктивності праці в галузях з недостатнім технологічним рівнем.

1.10. Розвиток житлово-комунального господарства

Основнізавдання у 2017році:

Головна мета – збереження галузі, надання безперебійних якісних послуг на основі економічно обґрунтованих тарифів, поліпшення благоустрою громади, його санітарного стану, озеленення, утримання в належному стані житлового фонду.

Житлово-комунальну сферу громади, яка забезпечує територіальну громаду відповідними послугами, представляють:

-          ПрАТ„Комунальник”;

-          КП „ГірськийТікич”;

-          КП „Водоканал”;

-          КП „Ритуал”;

-          КП «Наш Дім».

Дані підприємства постійно, по мірі власних фінансових можливостей і при підтримці міської ради, розширюють сферу обслуговування, оновлюють матеріальну базу.

Основними напрямками роботи є:

виконання Програми благоустрою громади;

підвищення якості житлово-комунальних послуг, недопущення збитковості комунальних підприємств;

 залучення жителів громади до управління житловим фондом шляхом створення товариств співвласників багатоквартирних будинків, На території міста з метою забезпечення достатнього рівня обслуговування житлового фонду і вирішення наболілих питань мешканців (протікаючі дахи, капітальні ремонти систем водопостачання та водовідведення тощо) впродовж 2008-2016 років створено 29 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Майбутнє житлового фонду міста за ефективним власником, яким повною мірою можна вважати ОСББ, коли мешканці безпосередньо відповідають за свій будинок і територію довкола нього. Кошти на капітальні ремонти будинків державою не виділяються, тоді як міський бюджет не спроможний повністю утримувати житловий фонд. Стимулюючи надалі перехід контролю за якістю та своєчасністю робіт у багатоквартирних будинках від органів влади до мешканців будинку, міська рада допомагає мешканцям здійснити доволі затратні капітальні ремонти, започаткувавши заохочення мешканців будинку щодо прийняття рішення про створення ОСББ шляхом виділення новоствореним об’єднанням частини коштів, як співфінансування капітальних та поточних  ремонтів будинку при умові фінансування самими членами новостворених об’єднань не менш як половини вартості таких робіт. Так, враховуючи фінансові можливості міського бюджету, у 2017 році планується продовження  надання фінансової підтримки ОСББ на виконання капітальних та поточних ремонтів;

 розв’язання проблеми ефективного водопостачання, водовідведення та очистки стоків, забезпечення жителів громади якісною питною водою (відсутність в достатній мірі фінансування капітальних ремонтів систем водопостачання, водовідведення не сприяють вирішенню завдань технічного переоснащення житлово-комунальних підприємств та розвитку комунальної інфраструктури, громада знаходиться на межі екологічної та соціальної катастрофи. Каналізаційний очисний колектор потребує термінового капітального ремонту, але через потребу в значних обсягах фінансування цих робіт самотужки, лише за кошти міського бюджету, ці роботи виконати нереально. Наразі гостро стоїть питання очищення питної води, зокрема облаштування станції очистки води;

налагодження ефективної системи збирання, транспортування та утилізації побутових відходів, у тому числі в приватному секторі;

залучення підприємств, установ та організацій до реалізації програми благоустрою громади;

створення місць відпочинку громадян (парки, водойми для купання);

проведення капітального ремонту, в тому числі покрівель, багатоквартирних будинків;

забезпечення належного утримання існуючої мережі вуличного освітлення та будівництво нових ліній на всій території громади;

облаштування територій нових кладовищ,  у зв’язку із закінченням місць захоронень на діючому кладовище (виготовлення та затвердження земельної документації, виконання будівельних робіт).

       З метою забезпечення збереження галузі житлово-комунального господарства громади, надання безперебійних якісних послуг,  утримання в належному стані житлового фонду Тальнівська міська об’єднана територіальна громада у 2017 році надаватиме фінансову підтримку комунальним підприємствам громади  – КП «Водоканал», КП «Наш Дім», КП «Гірський Тікич».

       З радянських часів 246 об’єктів різного цільового використання, в тому числі житлові будинки, підсобні господарські споруди, гаражі індивідуального використання, середня школа з їдальнею, торгові точки та інші, розташовані на вулиці Кар’єрній та провулку Робітничому використовуючи в загальній сумі 467 кВт електроенергії,заживлені струмом від інженерної інфраструктури ТОВ «Тальнівський щебеневий завод». У зв’язку з тим, що через складний, з причини довготривалого в часі простою, фінансовий стан вказане підприємство не може забезпечити вищеназваних споживачів надійним електропостачанням, а в найближчий час через зазначену причину взагалі може припинити свою виробничу діяльність, і як наслідок – обезживити ці об’єкти від електропостачання, з’явилася крайня необхідність заживити їх з іншого джерела живлення, обминувши ТОВ «Тальнівський щебеневий завод».  Тальнівська міська рада планує виконання даних робіт провести за рахунок коштів бюджетуоб’єднаної територіальної громади.

1.11.Розвиток інфраструктури. Транспортне забезпечення.

Основні завдання у 2017 році:

підтримання на діючому рівні забезпечення транспортним сполученням населених пунктів громади;

покращення технічного стану доріг комунальної власності та під’їзних доріг до сіл громади;

сприяти адаптації послуг транспорту для потреб людей з обмеженими фізичними можливостями;

          відновлення будівництва та завершення довгобудів, будівництво нових та реконструкція діючих найбільш соціальнозначимих об’єктів із забезпеченням державної підтримки.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

реалізація на території громади заходів щодо реконструкції та утриманню автомобільних доріг;

      забезпечення господарського комплексу і населення транспортними перевезеннями, розвиток транспортного сполучення у сільській місцевості.

Кількісні та якісні критерії ефективності реалізації заходів:

        підвищення якості та безпеки обслуговування під час користування громадським пасажирським транспортом;

          збільшення обсягів перевезень вантажів та пасажирів;

будівництво, реконструкція, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах громади.

2.      Соціально-культурний розвиток та підвищення рівня життя населення

2.1. Розвиток сільських населених пунктів, що ввійшли до громади

Основні цілі на 2017рік:

розширення  підприємницьких  можливостей  сільського  населення;

розвиток соціальної, транспортної та інженерної інфраструктури;

підвищення якості освіти та поліпшення медичного обслуговування в сільських населених пунктах;

забезпечення культурного розвитку та організація дозвілля.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

розвиток тваринництва в особистих селянських господарствах в рамках виконання обласних програм розвитку галузей молочного скотарства та свинарства;

сприяння самозайнятості населення та стимулювання суб’єктів малого підприємництва у сільській місцевості до створення нових робочих місць;

збереження родючості земель сільськогосподарського призначення шляхом впровадження сучасних технологій;

знешкодження непридатних, невідомих та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин;

розвиток та надання соціальних послуг, допомоги та підтримки соціально вразливим верствам сільського населення;

будівництво, реконструкція, ремонт та утримання в належному стані доріг загального користування у сільській місцевості та під’їзних доріг з твердим покриттям до сільських населених пунктів, що ввійшли до громади;

забезпечення потреб сільського населення у послугах торговельного та побутового обслуговування шляхом відкриття нових, реконструкції та модернізації існуючих об’єктів;

забезпечення житлом медичних працівників, вчителів та дільничних інспекторів (по можливості);

забезпечення рівного доступу сільських жителів до об’єктів охорони здоров’я для отримання первинної медичної допомоги;

проведення ремонту, оснащення обладнанням та засобами зв’язку амбулаторій загальної практики-сімейної медицини для надання первинної медичної допомоги на селі;

будівництво сільських багатофункціональних спортивних майданчиків;

збереження та розвиток мережі закладів культури, дозвілля, фізичної культури та спорту.

2.2. Соціальна підтримка населення

Основні завдання та заходи  у 2017році:

своєчасна виплата заробітної плати та недопущення  її заборгованості;

контроль за виплатою заробітної плати на підприємствах не нижче прожиткового мінімуму для працездатної особи та виконання Галузевих угод.

контроль за належним оформленням трудових відносин;

забезпечення стабільних темпів росту рівня оплати праці;

запровадження дієвого контролю за своєчасним притягненням до відповідальності керівників підприємств, що не дотримуються державних гарантій в оплаті праці;

подальше здійснення обліку та виплат допомог особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО.

2.3. Регулювання ринку праці, зайнятість населення

Основні завдання у 2017році:

        сприяння створенню нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці;

        збереження ефективно діючих робочих місць;

        підвищення якості робочої сили;

        сприяння повній, продуктивній, вільнообраній зайнятості населення;

        підвищення економічної активності населення та зниження рівня безробіття.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

         забезпечення ефективного співробітництва органів громади, профспілок і працедавців з метою недопущення зростання обсягів безробіття та забезпечення соціальних гарантій громадян;

          підтримка безробітних шляхом залучення до тимчасової зайнятості -
участі   в   громадських   роботах;   розширення   видів   та   обсягів
громадських робіт, передбачення коштів місцевими бюджетами на оплату праці;

         стимулювання роботодавців до збереження існуючих робочих місць та  створення нових робочих місць шляхом виплати компенсації роботодавцю суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на них громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці;

          стимулювання розвитку малого підприємництва та працевлаштування на них безробітних у пріоритетних галузях економіки.

2.4. Розвиток охорони здоров’я

Основне завдання у 2017 році:

підвищення якості та доступності медичної допомоги.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

зміцнення матеріально-технічної бази, в першу чергу закладів охорони здоров'я у сільських населених пунктах, що ввійшли до громади.

2.5. Розвиток освіти

За рахунок міського бюджету утримувалися й успішно розвивлися сім ДНЗ. Протягом 2017 року планується розширення установ освітньої та соціально-побутової сфер обслуговування населення.

Проблемними питаннями є недостатнє виділення фінансових ресурсів на утримання дошкільної сфери.

Основними напрямками діяльності є:

забезпечення високого рівня якості й доступності освіти;

створення умов для розвитку обдарованих дітей;

модернізація матеріально-технічної бази дошкільних закладів;

          організація у сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення до місця навчання, роботи і додому учнів та педагогічних працівників;

формування мережі дошкільних закладів з урахуванням демографічної ситуації на території громади;

підвищення ефективності фінансування освіти, збільшення бюджетних асигнувань на утримання позашкільних закладів, залучення позабюджетних коштів та спрямування їх на розвиток освіти;

максимальне  охоплення дітей від 3 до 5 років дошкільною освітою;

          максимальне охоплення дітей позакласними, позашкільними заходами, гуртковою роботою;

поліпшення виховної роботи з дітьми на основі традицій і звичаїв українського народу, історичної і культурної спадщини, формування високої патріотичної свідомості, поваги до державних символів України.

Згідно Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76-VIIIвід 28.12.2014 року скасовані, починаючи з 01.01.2015 року, встановлені раніше Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (п. 1 ст. 30) та гарантовані державою компенсації та пільги щодо повного державного забезпечення дітей до вступу їх до школи (не старше 8 років) шляхом безплатного виховання (утримання) їх у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах і надання щомісячної грошової допомоги, розмір якої визначався КМУ. Внесені зміни в ч. 5 ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту», якими передбачено, що батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60 % у міській місцевості (діюча раніше норма «що не перевищує 50%»). Проектом рішенням міської ради запропоновано встановлення батьківської плати на 2017 – 60% від вартості харчування на день в м. Тальне та 40% - для сіл, що ввійшли до складу громади, при цьому до 31.12.2014 року дитина, яка мала посвідчення потерпілої внаслідок аварії на ЧАЕС 4 категорії ця плата компенсувалася за рахунок коштів з державного бюджету, а батьки звільнялися від плати. Наразі пільга скасована, батьки мають сплачувати 60% вартості харчування на день за рахунок власних коштів. З метою недопущення скорочення кількість вихованців у ДНЗ, батьки яких за соціальним статусом будуть неспроможними сплачувати батьківську плату за харчування, міською радою у 2016 році було запроваджено механізм компенсації батьківської плати за рахунок коштів міського бюджету для малозахищеної категорії населення громади. Планується продовження цієї практики і в 2017 році.

Очікувані результати реалізації заходів:

охоплення дітей 3-6 років дошкільною освітою   – 100 %;

охоплення дітей повною загальною середньою освітою – 100%;

збільшення кількості дітей, охоплених гарячим харчуванням  до 100%;

забезпечення оптимального температурного режиму приміщень шкіл;

забезпечення стовідсоткового підвозу учнів і вчителів до навчальних закладів.

 

2.6. Розвиток фізичної культури та спорту

Основні завдання у 2017 році:

розвиток фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед населення, популяризація здорового способу життя серед населення громади;

забезпечення розвитку та вдосконалення спорту;

будівництво нових, реконструкція та капітальний ремонт існуючих об’єктів спортивної інфраструктури громади.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

збереження діючих дитячих юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ), удосконалення навчально-виховного процесу у відповідності до сучасних вимог;

забезпечення сучасним спортивним інвентарем наявної мережі спортивних споруд та ДЮСШ, облаштування нових спортивних майданчиків із синтетичним покриттям та тренажерним обладнанням у місцях проживання та відпочинку населення (виходячи з можливостей бюджету);

залучення широких верств населення громади, особливо молоді, до регулярних занять масовими видами фізичної культури і спорту.

 

2.7. Підтримка дітей, сім’ї та молоді

Основні завдання у 2017 році:

забезпечення соціальної підтримки сімей, дітей та молоді та зміцнення моральних та матеріальних засад сімейного життя;

зменшення кількості безпритульних і бездоглядних дітей;

покращення якості надання оздоровчих послуг та збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення;

забезпечення зайнятості молоді та розвиток їх підприємницьких ініціатив;

створення умов для патріотичного, морального та духовного виховання молоді, формування її активної життєвої позиції, популяризація здорового способу життя та профілактика негативних явищ.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

проведення семінарів-тренінгів, випуск інформаційно-просвітницьких матеріалів, спрямованих на запобігання насильству в сім’ї та жорстокому поводженню з дітьми;

проведення профілактичних заходів з метою виявлення безпритульних і бездоглядних дітей та влаштування їх подальшої долі.

 

2.8. Розвиток культури

Збереження, розвиток, створення нових об’єктів культурного призначення, об’єктів відпочинку та спорту має на меті зростання рівня культурного розвитку жителів громади, усвідомлення громадян себе як частини громади.

Планується оновлення матеріально-технічної бази міського, підтримка та подальший розвиток  аматорських колективів, розвиток художньо-естетичної і музичної освіти дітей та підлітків, створення максимально сприятливих умов для творчого розвитку особистості, розвиток кінематографії.

З метою забезпечення проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення громади щодо життєдіяльності міста та сіл, що ввійшли до громади, необхідності висвітлення проблемних питань та шляхів їх вирішення, Тальнівська міська рада планує надавати фінансову підтримку засобам місцевої інформації (телебачення, радіомовлення, преса) на реалізацію відповідних заходів, у тому числі на придбання технічного обладнання та інвентарю, необхідного для забезпечення повноцінного функціонування.

Для реалізації державної політики у сфері культури на території громади основними завданнями розвитку на 2017 рік стануть:

забезпечення громадянам доступу до надбань національної і світової культури, створення умов для їх активної участі в художній творчості;

збереження мережі закладів культури та кадрового потенціалу галузі;

забезпечення активного функціонування української мови в усіх сферах культурного життя;

збереження і популяризація національної культурної спадщини, як основи української культури, задоволення культурних потреб національних меншин, що населяють район;

підтримка творчообдарованої молоді;

          збереження і популяризація культурної спадщини Тальнівщини;

з метою збереження історичної та культурної спадщини рідного краю планується відкриття музею історії хліборобства, завершити створення експозиції музею.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

нарощування обсягів бюджетного фінансування галузі культури, залучення позабюджетних коштів на реалізацію культурно-мистецьких проектів;

підтримка та розвитку сільських клубних закладів, проведення ремонтно-реставраційних робіт на об’єктах культурної спадщини;

створення належних умов для безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до закладів культури;

поліпшення умов творчої праці та соціальної захищеності працівників культури.

 

3.      Пріоритетами економічного і соціального розвитку об’єднаної територіальної громади в 2017 році є:

- збільшення обсягів промислового виробництва;

-                     забезпечення стабільного функціонування житлово-комунального господарства громади, благоустрій громади;

-                     залучення інвестицій;

-                     забезпечення сприятливих умов для функціонування малого та середнього бізнесу;

-                     ефективна бюджетна політика;

-                     збереження трудових ресурсів та зайнятості населення;

-                     підвищення належних соціальних стандартів життєвого рівня населення громади.

 

4.      Основні напрями досягнення поставленої мети

на 2017 рік :

У секторі економіки (в межах повноважень Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади) :

-            відновлення стабільної роботи промислових підприємств;

-            створення привабливого інвестиційного клімату та залучення інвесторів в економіку громади;

-            розширення мережі сучасних закладів торгівлі та побутового обслуговування;

-            сприяння у забезпеченні стабільної роботи транспорту із пасажирських перевезень на території громади;

-            ефективне використання земельних ресурсів та об’єктів комунальної власності міської громади;

-            подальше реформування житлово-комунального господарства через створення товариств співвласників багатоквартирних будинків у напрямку підвищення якості житлово-комунальних послуг та умов проживання.

У секторі соціальної політики (в межах повноважень Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади) :

-            послаблення напруги на ринку праці, підвищення соціальної захищеності безробітних;

-            якісне медичне обслуговування населення;

-            забезпечення подальшого розвитку дошкільної освіти;

-            залучення широких верств населення до занять фізичною культурою та спортом;

-            забезпечення соціального захисту незахищених верств населення;

-            забезпечення пріоритетного фінансування соціальних програм;

-            підвищення безпеки життєдіяльності населення;

-            врегулювання в межах чинного законодавства цінової політики, в першу чергу на продукти харчування і товари першої необхідності.

З метою збереження історичної та культурної спадщини рідного краю планується відкриття музею історії хліборобства, завершити створення експозиції музею.

 

5. Фінансове забезпечення реалізації Програми

          Програма фінансується в межах асигнувань, передбачених бюджетомоб’єднаної територіальної громади, шляхом спрямування коштів відповідним виконавцям та з інших джерел, не заборонених законодавством.

               В ході реалізації Програми можливі коригування, пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію Програми, уточненням обсягів робіт, виходячи з реальних можливостей бюджету.

 

6.  Очікуванні результати від виконання Програми

Виконання заходів Програми соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади на 2017 рік  направлені на покращення здорового способу життя, поліпшення  санітарно-епідеміологічного стану населених пунктів  об’єднаної громади: населених пунктів в м. Тальне, сіл Здобуток, Гордашівка, Соколівочка, Степна, Червоне, Тарасівка.

За секретаря міської ради                                          Т.В.Геращенкова

 

ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

від 20.01.2017  № 1/8-3

м.Тальне

 

Про програми розвитку культури

та масового спорту за місцем проживання

та у місцях масового відпочинку населення

на 2017 рік в Тальнівській міській

об’єднаній територіальній громаді

 

Враховуючи основні норми та положення Закону України «Про фізичну  культуру і спорт» зі змінами та доповненнями, відповіднопостанови Верховної Ради України «Про забезпечення сталого розвитку сфери фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади» від 19.10.2016 року №1695-УІІІ, Указу Президента України №42/2016 від 09.02.2016 «Про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація», Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2020 року, схваленої Кабінетом Міністрів України від 09.12.2015 року,розпорядження Кабінету Міністрів України №653-р від 08.09.2016 року «Про затвердження плану заходів на 2017 рік щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація», з метою забезпечення реалізації прав дитини на всебічний розвиток, оздоровлення широких верств населення Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади, створення необхідних якісних умов для занять фізичною культурою і спортом, розвитку здібностей дітей і молоді, культурно-мистецької сфери за місцем проживання і в місцях масового відпочинку населення, формування здорового способу життя, дотримання правових основ захисту суспільства від розповсюдження продукції, що негативно впливає на суспільну мораль, попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження  доступу  до  них дітей,  охорони  здоров'я  населення від  шкоди,  що  завдається їхньому здоров'ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а
також  смертності,  спричинених курінням  тютюнових  виробів  чи
іншим способом їх вживання, керуючись п.п. 22 п. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

в и р і ш и л а :

 

1. Затвердити програми розвитку культури та масового спорту за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення на 2017 рік в Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді (додатки №№ 1, 2).

 

2. Для виконання програм, зазначених у п. 1 даного рішення, використовувати виділені кошти з бюджету Тальнівської міськоїОТГ у межах асигнувань, запланованих на утримання галузі (культуру, фізичну культуру і спорт, бібліотеки, музеї), та організувати роботу щодо залучення для цієї мети коштів з інших джерел, не заборонених законодавством.

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури, спорту та соціального захисту населення (голова комісії Солошенко Т.В.) та з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку (голова комісії Михальченко А.В.).

Міський голова                                                    О.В. Юрченко                           

Додаток №1

до рішення міської ради

№ 1/8-3 від 20.01.2017

ПРОГРАМА

розвитку культури на 2017 рікв Тальнівській міській

об’єднаній територіальній громаді

 

І. Склад проблеми та обґрунтування необхідності

її розв’язання шляхом розроблення і виконання Програми

 

Розробка даної Програми зумовлена необхідністю удосконалення галузі культури Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади (далі ОТГ), спрямування її на розвиток культурних традицій, збереження історичних цінностей, забезпечення доступності закладів культури для всіх верств населення, створення максимально сприятливих умов для творчого росту особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних і естетичних потреб, відродження народної аматорської творчості, організацію змістовного дозвілля, масового відпочинку і розваг, культурного обслуговування населення, сприяння доступу глядачів до перегляду національної та світової кінематографічної спадщини.

Програма розвитку культури на 2017рік визначає перспективи  галузі культури ОТГта направлена на збереженняівдосконалення існуючої мережі закладів культури.

Загальна спрямованість модернізації культури полягає у приведенні її у відповідність до потреб сучасного життя, цілеспрямованої орієнтації на задоволення культурних запитів жителів ОТГ всіх вікових ктегорій.

Надання послуг населенню у сфері культури, в основному, здійснюється мережею комунальних закладів культуриОТГ:

- Тальнівський міський Центр культури та дозвілля;

- клубні заклади (4);

- Тальнівська дитяча музична школа;

- бібліотеки (6);

- будинок дітей та юнацтва;

- дитяча юнацько-спортивна школа;

- музей

Міський Центр культури та дозвілля

У Тальнівському МЦКД в даний час функціонує як малий, так і великий демонстраційні зали, працюють оздоровчий жіночий клуб «Лада», ВІА «Ліра» та «Каданс», дитяча хорова студія «Розмай» трьох вікових категорій, дитячий театр мініатюр «Котигорошко», гурток сольного співу,гурток гри на гітарі, гурток юних сопілкарів, хореографічний гурток, гурток вокального мистецтва, клуб любителів поезії, спортивно-тренажерний зал. 

У творчих колективах МЦКД в середньому займається близько 620осіб, в тому числі і діти.Щорічно проводяться культурно-масові заходи.

Клубні заклади

На території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громадифункціонує 4клубних заклади, які знаходяться в селах Гордашівка, Соколівочка,  селищах Здобуток і Червоне.

Працівниками клубних закладів проводиться робота спрямована на розвиток творчих здібностей дітей та молоді, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій, популяризації культурної спадщини, проведення культурно-масових заходів за місцем проживання населення присвячених до державних та народних свят: Міжнародного жіночого дня – 8 Березня, річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, Дня Перемоги, Дня Незалежності України, Дня памяті жертв голодоморів, Дня українського козацтва, Івана Купала, новорічних, різдвяних та інших заходів.

Тальнівська дитяча музична школа

У дитячій музичній школі навчається 255учнів, працює 30 викладачів. Музичнашкола має 5 відділів:фортепіанний, оркестровий, клавішних народних інструментів, струнних народних інструментів, теоретичних дисциплін та секцію сольного співу, функціонує 37 учнівських та викладацьких творчих колективів.

Учні дитячої музичної школи активно беруть участь у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях і конкурсах.

Бібліотеки

Робота бібліотек Тальнівської міської ОТГспрямована на створення образу теплого, затишного дому, де уважно прислухаються до думок і побажань різних вікових та соціальних груп, а також до одинокого голосу конкретної людини, яка має потребу не тільки в інформації, а й у психологічній підтримці. Бібліотекисталине лише тим місцем, де можна взяти і прочитати книгу, а й відпочити, прилучитися до високого мистецтва, загальнолюдських цінностей на вечорах та інших заходах, які мають, як естетичну, так і виховну роль.

Бібліотеки  надають допомогу юнацтву у засвоєнні учбової програми.Для читачів завжди гостинно відчинені двері відділу обслуговування. До їх послуг безліч історичної, педагогічної, науково-популярної, довідкової та художньої літератури, задовольняються і читацькі запити за учбовими програмами, а любителі гострих відчуттів знаходять книги пригодницького характеру та твори світової фантастики. Учбова література допомагає читачам працювати і вчитися, вдосконалювати свої знання в тій чи іншій галузі, розвивати свій творчий потенціал, готуватися до обраної професії.

Інтернет доповнює і розширює інформаційні можливості бібліотек, але людина, приходячи до бібліотеки, бажає погортати журнал або яскраво ілюстровану книгу.З метою поліпшення інформаційно-бібліотечного обслуговування населення, бібліотеки Тальнівської міської ОТГмають доступ до мережі Інтернет. Користувачі бібліотек завжди одержують консультативну, практичну та навчальну допомогу.

 Будинок дітей та юнацтва- це позашкільний навчальний заклад, який надає знання, формує вміння і навички за інтересами з різних напрямків позашкільної освіти, забезпечує потреби особистості і у творчій самореалізації створює умови для змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров’я вихованців.

Навчально-виховний процес у БДЮ здійснюється диференційовано з використанням форм роботи: заняття, гурткова робота, лекція, семінар, вікторина, змагання, концерт, екскурсія, репетиція, похід, читання, індивідуальне заняття та ін.

Будинок дітей та юнацтва організовує роботу з дітьми за принципом добровільності вибору видів діяльності за інтересами.

До навчання в БДЮ залучаються вихованці, учні, студенти віком від 5 до 18 років.В Будинку дітей та юнацтва займається 705вихованців.

Для дітей дошкільного віку створена школа естетичного раннього розвитку «Веселі каруселі». Імідж закладу підтримується успіхами вихованців, які отримали перемоги в Міжнародних конкурсах.

Тальнівська дитяча юнацько-спортивна школастворенав1983 роцідля залучення дітей до активних занять фізичною культурою та спортом, для виховання у них прагнення до здорового способу життя та популяризації спорту серед школярів і молоді.

Тальнівська ДЮСШ має свою спортивну інфраструктуру, яка забезпечує здійснення навчально-тренувального процесу. Усі спортивні споруди, які використовуються для занять, відповідно обладнані, тренери для проведення тренувань забезпечуються необхідним спортивним інвентарем.

У Тальнівській ДЮСШ культивуються такі види спорту: вільна боротьба, футбол, волейбол, бокста фітнес-аеробіка.

На базі ДЮСШ займається 346 вихованців, працює 8 тренерів-викладачів (в тому числі 4 за сумісництвом).

В останні роки в Україні відбулося ряд подій, які змінюють світосприйняття нації та її ставлення до своєї країни – Революція Гідності, жертовний подвиг Героїв Небесної Сотні, збройне протистояння на сході країни. На тлі цих подій в українців спостерігається пробудження громадянської свідомості та громадської ініціативи, виникають різні громадські рухи, розповсюджується волонтерська діяльність. Все це чітко засвідчує необхідність щодо активізації  національно-патріотичного виховання дітей, молоді та старшого покоління ОТГ.Тому зараз, як ніколи, потрібні нові підходи та шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. При цьому потрібно враховувати, що Україна має древню і величну культуру та історію, досвід державницького життя, що виступають потужним джерелом і міцним підґрунтям для виховного процесу.

ІІ. Мета та основні завдання Програми

Основною метою Програми є виховання  свідомого громадянина шляхом відродження, збереження та популяризації духовних здобутків, звичаїв та традицій українського народу, кращих традиційних цінностей нашого краю.

Досягнення цієї мети можливе за умови створення ефективних механізмів підтримки культурно-мистецької сфери, закладів культури, творчих колективів, об’єднань.

Розвиток культури в ОТГбазується на таких засадах:

-  збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури. Поліпшення стану матеріально-технічної бази, підвищення ролі закладів культури в соціально-культурному житті;

-  створення умов для функціонування мережі закладів культури, надання якісних культурних послуг для всіх верств населенняоб’єднаної громади;

-  збереження культурних традицій;

-  створення умов для розвитку аматорської народної творчості, популяризація кращих мистецьких надбань ОТГ, проведення різноманітних культурних проектів, фестивалів та конкурсів, розвиток народної творчості;

-  естетичне ідуховне виховання дітей та юнацтва, підтримка обдарованої молоді;

-  збільшення обсягів видатків на розвиток культури;

-  збереження національної культурної спадщини (рухомих та нерухомих пам’яток і цінностей, музеїв), як основи національної культури;

-  створення умов для виховання у підростаючого покоління поваги до Українського Війська та правоохоронних органів, відповідального ставлення громадян до обов’язку Захисника Вітчизни, формування патріотичної свідомості та національної гідності.

IІІ. Шляхи і засоби розв’язання проблем Програми

Сьогодні вкрай необхідно визначити місце та роль закладів культури в культурному та духовному житті ОТГ, патріотично-національному вихованнімолоді.

Програма регламентує основні напрямки подальшого вдосконалення форм і методів проведення заходів, присвячених державним та місцевим святам; реалізацію єдиної політики в сфері організації концертів, театралізованих свят, тематичних заходів, фестивалів,виявлення талановитих особистостей; подальший розвиток української культури та традицій; підтримку народної творчості, обдарованих дітей; розвиток народної аматорської творчості та популяризації національних звичаїв і обрядів, збереження та розвиток культурної інфраструктури, створення умов для розвитку туристичної сфери.

Тому основними завданнями галузі культури є:

- забезпечення на території ОТГдоступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;

- заохочення громадян та колективів ОТГдо створення нових тенденцій та творчих проектів у сфері культури;

-створення умов для розвитку культури, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості;

- організація роботи щодо вдосконалення кваліфікації кадрів;

-збереження національної культурної спадщини (рухомих та нерухомих пам’яток і цінностей, музеїв тощо) як основи національної культури;

- організація низки заходів з метою національно-патріотичного виховання.

Для вирішення поставленої мети Програми виокремлюються такі напрямки:

1. Розвиток початкової мистецької освіти.

2. Розвиток аматорського мистецтва.

3. Культурно-масові заходи.

4. Розвиток бібліотечної галузі.

5. Збереження культурної спадщини.        

6. Розвиток музейної справи.

7. Національно-патріотичне виховання.

ІV. Фінансове забезпечення Програмита етапи її реалізації

Програма розвитку культури на 2017 рік реалізується в межах загального обсягу видатків, передбачених в бюджеті ОТГ на відповідний рік, а також передбачає залучення позабюджетних коштів інвесторів, громадських фондів, бюджетів інших рівнів та інших джерел, що не суперечить чинному законодавству України.

Термін дії Програми – 2017рік.

V. Очікувані результати

Реалізація Програми сприяє:

- підвищенню ролі культури та духовності у суспільному житті;

- підвищення національної свідомості громадян;

- поліпшення культурного обслуговування населення;

- покращення матеріально-технічної бази закладів культури;

- підвищення кваліфікації спеціалістів закладів культури;

- здійснення значного обсягу робіт в проведенні капітальних та поточних  ремонтів закладів культури;

- забезпечення соціального захисту працівників культурної сфери.

VI. Заходи з виконання Програми

1. Культурно-мистецькі заходи.

Відзначення державних, професійних, народних свят та проведення  фестивалів, конкурсів, зустрічей та інше

Завдання:забезпечення інформування населення про заплановані культурно-мистецькі заходи ОТГ, розвиток та виявлення творчо-обдарованої молоді, сприяння розвитку їх талантів та активізація роботи в напрямку залучення до участі у сільських, міських, районних, обласнихта інших культурно-мистецьких і розважальних заходах.

Очікуваний результат:належне інформування населення про культурно-мистецькі заходиОТГ, збільшення їх відвідуваності. Створення спрятливого культурного середовища в для розвитку талановитої молоді та для самовираження дорослого покоління.

 

Зміст заходу

Механізм реалізації

Термін виконання

Виконавець

Орієнтовні обсяги фінансування

тис.грн

1.

Забезпечення соціально-економічних та організаційних умов для ефективної діяльності МЦКД, клубних закладів

Забезпечення збереження існуючого штату та недопущення реорганізації, перепрофілювання і ліквідації закладів;

2017

 

 

 

 

 

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

 

 

2.

Презентація здобутків закладів ОТГ

 

 

 

 

 

Відзначення державних, професійних, релігійних, обрядових та інших свят: Новий рік, Різдво Христове, День Соборності України, День Святого Валентина, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав,фестиваль патріотичної пісні «Афганістан – мій біль»,
Міжнародний жіночий день,
 Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва, заходи приурочені до дня народження Т.Г.Шевченка,
заходи до 31-річниці трагедії на ЧАЕС, День примирення та пам*яті, фестиваль «Соняшник» приурочений  до міжнародногоДня захисту дітей,

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, День конституції України, свято Івана- Купала,  День міста, День Державного Прапора України, День Незалежності України, День міста, День знань, День вихователя Всеукраїнський день бібліотек,

Міжнародний день музики,

День Вчителя,

День людей похилого віку, День українського козацтва, День Захисника України,

День визволення України від німецько-фашистських загарбників,

заходи до дня памяті жертв голодоморів,

День гідності і свободи, Міжнародний день інвалідів,  День місцевого самоврядування,

День волонтера, День збройних сил України, День святого Миколая,

Андріївські вечорниці.

Відзначення ювілейних дат та звітні концерти творчих колективів об’єднаної громади, відкриття виставок, презентації книг та творів мистецтва,  інші культурно-мистецькі заходи.

 

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Виготовлення біг-бордів, афіш, запрошень, буклетівта ін..

Прибання квітів, вінків та корзин із штучних квітів для покладання до пам’ятників, пам’ятних місць та місць поховань захисників України, жертв Голодомору та інше.

Вручення квітів під час урочистих та святкових заходів.

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Художнє оформлення сцени та залів, інших приміщень. Оформлення виставок.

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Організаціята проведеннязустрічей представників міської влади з почесними гостями культурно-мистецьких заходів та ін. 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Замовлення послуг з організації та проведення святкових концертів – виступів професійних артистів

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

3.

Участь у міських, районних, обласнихта іншихкультурно-мистецьких фестивалях, конкурсах,творчих зустрічах та інших заходах.

 

Замовлення транспорту для переїзду учасників заходів.

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

4.

Організація та проведення фестивалів іконкурсів.

 

Фестиваль патріотичної пісні “Афганістан – мій біль”, фестиваль дитячої творчості «Соняшник»та інші (друк афіш та оголошень, зустріч гостей заходів, транспорт та інше)

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

 

3. Початкова мистецька освіта.

Дитяча музична школа

Завдання:забезпечити доступність позашкільної освіти для обдарованих дітей та молоді ОТГ. Поліпшити умови організації повноцінного навчального процессу у закладі.

Очікувані результати:

- зміцнення матеріально-технічної бази школи;

-покращення забезпечення навчального закладу літературою, нотною, методичною, довідковою;

- пропагування здобутків навчального закладу на рівні ОТГ, області, участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах;

-підвищення престижу дитячої музичної школи.

 

Зміст заходу

Механізм реалізації

Термін виконання

Виконавець

Орієнтовні обсяги фінансування

тис.грн

 

1.

Забезпечення соціально-економічних та організаційних умов для ефективної діяльності музичної школи

-     Забезпечення збереження існуючого  штату та недопущення реорганізації,  перепрофілювання і ліквідації закладу;

2017

 

 

 

 

 

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

2.

Презентація здобутків навчального закладу

Проведення щорічних заходів (День знань,

Всесвітнійдень музики, День людей похилого віку, День працівників освіти, концерт з нагоди Дня захисника України, літературно-музичний вечір знавців української пісні).

Участь у районних, обласних, міжнародних всеукраїнських конкурсах і фестивалях, у загальноміських заходах до державних свят. Проведення відкритих уроків, педагогічних читань та ін.. Випуск стінгазети, проведення виставок.

Створено клас класичної гітари.

На базі музичної школи відкриті групи самоокупності (хорового співу, театрального мистецтва, хореографії та інтенсивного розвитку іноземних мов (англійська мова)).

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень, інші джерела

 

 

3.

Забезпечення утримання будівлі та приміщень школи в належному стані.

Поточний ремонт класів, кабінетівта коридорів школи.

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

4.

Забезпечення навчального закладу нотною літературою, навчально-методичними посібниками, шкільною документацієюта ін.

Закупівля нотної літератури, підручників з теоретичних дисциплін, журналів обліку відвідування, свідоцтв, грамот, дипломів, нагород та ін.

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

5.

Забезпечення навчального закладу матеріально-технічним обладнанням

Придбання:

- музичних інструментів;

- ноутбука.

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

6.

Забезпечення участі у обласних, всеукраїнських та міжнародних культурно-мистецьких заходах

Обласний конкурс «Маленький віртуоз», районний пісенний конкурс «Пісні мого серця». Міжнародний конкурс скрипалів «Золота скрипка ім. М.Ельмана»

2017

 

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

7.

Створення умов для вдосконалення знань та вмінь працівників.

 

Участь педагогів музичної школи у заняттях на курсах підвищення кваліфікації та інших заходах, спрямованих на підвищення кваліфікаційного рівня та обмін досвідом роботи (відрядження).

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

8.

Забезпечення утримання у належному стані музичних інструментів, оргтехніки

Ремонт та реконструкція музичних інструментів, заміна деталей тощо.

Ремонт оргтехніки.

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

 

4.    Бібліотечна справа.

Розвиток бібліотечної галузі в ОТГ

Завдання: реалізація прав громадян на бібліотечне обслуговування, забезпечення загальної доступності до інформації та культурних цінностей зосереджених в бібліотеках, сприяння створенню громадянського суспільства, розширенню соціокультурного простору читання, підвищення освітнього і культурного рівня населення, соціалізація людей, залучення їх до суспільного і культурного життя, організація бібліотечно-бібліографічного обслуговування жителів громади, задоволення їх загальнокультурних, освітніх, дозвіллєвих потреб на книгу та інформацію, виховання любові до читання, сприяння засвоєнню вмінь і навичок пошуку та використання інформації, через інтернет-технології забезпечувати інформаційні потреби всіх користувачів, забезпечити вільний доступ відвідувачів до книжкового фонду бібліотек.

Очікувані результати:

- створення умов для реалізації державної політики у галузі бібліотечної справи на території об’єднаної громади та задоволення культурних, інформаційних та інтелектуальних потреб населення;

- сприяння міської радиу розвитку бібліотечної галузі;

- створення належних умов для ефективного функціонування бібліотек, зміцнення матеріально-технічної бази та бібліотечного фонду;

- збільшення відвідуваності закладів.

 

Зміст заходу

Механізм реалізації

Термін виконання

Виконавець

Орієнтовні обсяги фінансування

тис.грн

1.

Забезпечення соціально-економічних та організаційних умов для ефективної діяльності бібліотек

- забезпечення збереження існуючих бібліотек та їх штату; - недопущення реорганізації, перепрофілювання і ліквідації закладів.

 

2017

 

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

2.

Забезпечення поповнення бібліотечних фондів

Придбання кращих зразків вітчизняної та зарубіжної книжкової продукції (для задоволення зростаючого попиту відвідувачів бібліотеки у сучасній художній та науковій українській та зарубіжній літературі)

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Передплата періодичних видань (урядових,розважальних сучасних газет та журналів)

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

3.

Зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази бібліотек

 

Забезпеченняформулярами, книгами обліку, каталожними картками,

канцелярськими,господарськими товарамита ін.

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

4.

Удосконалення системи підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів

Підготовка, перепідготовката підвищення кваліфікації бібліотечних працівників (відрядження);

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Участь працівниківу семінарах, практикумах, тренінгах, обмінах досвідом роботи між бібліотечними закладами (відрядження).

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

5.

Забезпечення збереження бібліотечного фонду

Забезпечення бібліотеки засобами пожежогасіння.

2017

 

 

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

6.

Проведення культурно-мистецьких,навчально-пізнавальних та інших заходів

Виставки, години пам’яті і скорботи, уроки мужності і слави, тиждень права, годин: історії, історичного портрету, народознавства, краєзнавства, патріотичні флешмоби, популяризація здорового способу життя, морально-естетичне,  родинне, трудове виховання, популяризація творчості українських та світових письменників, природних та екологічних знань. Робота з обдарованими дітьми та молоддю, робота обєднань за інтересами, заходи щодо підтримки читання, участь бібліотек у акціях, проектах, конкурсах. Проведення довідково-бібліографічної та інформаційної роботи: експрес-виставки,дні інформації, інформаційні години, бібліографічні огляди.

Забезпечення роботи клубу «Розрада», молодіжного клубу «Гармонія»

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Організація і проведення зустрічей з українськими письменниками, поетами, а також місцевими.

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Проведення круглих столів, презентацій, акцій, конкурсівта ін.

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

 

5. Позашкільна освіта

Будинок дітей та юнацтва

Завдання: створення умов длягармонійного всебічного розвитку дітей та юнацтва, виховання громадянина України, пошук та підтримка обдарованих і талановитих дітей, організація дозвілля вихованців, пошук його нових форм, профілактика бездоглядності, правопорушень.

Очікувані результати:

-  розвитокінтелектуальних і творчих здібностей у вихованців; 

- формування у дітей та  юнацтва  національної  самосвідомості,
активної громадянської  позиції,  прагнення  до  здорового способу
життя;

- розвиток дослідницької діяльності вихованців  у  різних видах мистецтва;

- задоволення потреб    учнівської    молоді   у   професійному
самовизначенні відповідно до особистих інтересів і здібностей;

- зміцнення матеріально-технічної бази закладу, збільшення його відвідуваності.

 

Зміст заходу

Механізм реалізації

Термін виконання

Виконавець

Орієнтовні обсяги фінансування

тис.грн

 

1.

Забезпечення соціально-економічних та організаційних умов для ефективної діяльності музичної школи

Забезпечення збереження існуючого штату та недопущення реорганізації, перепрофілювання і ліквідації закладу;

2017

 

 

 

 

 

Відділ освіти, молоді та спорту

Вмежах кошторисних призначень

2.

Презентація здобутків навчального закладу

Заходи: звітний концерт вихованців, виставка робіт гуртківців «Веселка дитячої творчості», всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура», свято до Дня захисту дітей «Ми діти твої, Україно!», конкурс патріотичної пісні «Пісні мого серця», гра «Лідер», новорічно-різдвяні ранки. Участь у районних, обласних, міжнародних всеукраїнських конкурсах і фестивалях, у загальноміських заходах до державних свят. Гурткова робота та ін..

2017

Відділ освіти, молоді та спорту

Вмежах кошторисних призначень, інші джерела

 

 

3.

Забезпечення утримання будівлі та приміщень закладув належному стані.

Поточний ремонт класів, кабінетівта коридорів.

2017

Відділ освіти, молоді та спорту

Вмежах кошторисних призначень

4.

Забезпечення навчального закладунавчально-методичною літературою, роздатковим матеріалом та ін.

Придбання канцелярського приладдя, матеріалів для гурткової роботи, дипломів, грамот, нагород, підписка періодичних виданьта ін.

2017

Відділ освіти, молоді та спорту

Вмежах кошторисних призначень

5.

Забезпечення участі у культурно-мистецьких заходах

Обласний огляд конкурс «Мистецький диво грай».Всеукраїнськавиставка-конкурс «Космічні фантазії»

2017

 

Відділ освіти, молоді та спорту

Вмежах кошторисних призначень

6.

Створення умов для вдосконалення знань та вмінь працівників.

 

Заняттяпедагогівна курсах підвищення кваліфікації та інших заходах, спрямованих на підвищення кваліфікаційного рівня та обмін досвідом роботи (відрядження).

2017

Відділ освіти, молоді та спорту

Вмежах кошторисних призначень

7.

Забезпечення утримання у належному стані оргтехніки

Ремонт оргтехніки

2017

Відділ освіти, молоді та спорту

Вмежах кошторисних призначень

6. Музейна справа.

Розвиток музейної справи міста

Завдання:забезпечення соціально-економічних, правових і наукових умов для ефективної діяльності музею; сприяння формуванню сучасної інфраструктури музейної справи; вивчення, збереження, використання та популяризація музейних предметів та музейних колекцій з науковою та освітньою метою; залучення громади до надбань національної культурної спадщини; включення музейного закладу об’єднаної громади до туристичної галузі; забезпечення підготовки та підвищення фахової кваліфікації музейних працівників, їх правовий і соціальний захист; забезпечення належної роботи музею.

Очікувані результати:підвищення ролімузейного закладу в суспільному житті об’єднаної громади; введення в дію постійнодіючої експозиції з історії міста.

 

Зміст заходу

Механізм реалізації

Термін виконання

Виконавець

Орієнтовні

обсяги фінансування тис. грн..

1.

Забезпечення організаційних умов для ефективної діяльності музею

Формування музейного зібрання

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

Формування матеріальної бази музею

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

Забезпечення фінансування для належного функціонування музею

2017

Виконавчий комітет Тальнівської міської ради

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

Ввведення в дію штатного розпису музею

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Відкриття музейного закладу

серпень

2017

 

 

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

2.

Пошукова та науково-дослідна робота

 

 

Поповнення фондів новими експонатами

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

Робота у наукових архівах, фондах музеїв та бібліотеках Черкащини та України (відрядження, копіювання)

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Участь  у наукових конференціях та інших мистецьких заходах (відрядження)

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

3.

Видавнича діяльність

 

Виготовлення поліграфічної продукції (путівники, книги, довідники, бюлетні та ін.)

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

4.

Комплектування  музейних зібрань

Виготовлення стендів та фото колажів;

фотокопій картин з історії міста;

фотокопій мап різних історичних періодів

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Придбання в установленому порядку предметів музейного значення

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

Поповнення музейних зібрань іншими способами, передбаченими законодавством

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

Отримання в установленому порядку предметів музейного значення, виявлених під час археологічних, етнографічних та інших експедицій, будівельних, або ремонтних робіт

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

5.

Поповнення фонду наукової бібліотеки музею

Придбання фахової наукової літератури, спеціалізованих періодичних видань

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

6.

Інформаційна політика

Створення  роботи сайту музею

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

7.

Культурно-освітня діяльність

Організація освітніх  екскурсій;

проведення стаціонарних та пересувних виставок, зустрічей та вечорів з науковцями, художниками,  поетами, письменниками та ін. видатними особами

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

8.

Виставкова діяльність

Організація виставкової зали

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

Організація виставки до Дня міста «Місто, яке ми любимо»

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

9.

Створення матеріально-технічної бази музею

Обладнання залів музею виставковим обладнанням (вітрини, подіуми)

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

Створення просторово – функціонального зонування (рекреаційна, господарська зони),  організація зеленої зони

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Придбання комп’ютерної техніки, кольорового принтера

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

Придбання канцелярських, господарчих та інших товарів

 

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

 

10.

Забезпечення підготовки та підвищення фахової кваліфікації музейних працівників

Участь працівників музею у навчаннях на курсах підвищення кваліфікації.

Участь у семінарах та практикумах.

Управління культури національностей та релігії ЧОДА

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Вмежах кошторисних призначень

11.

Організація реалізації заходів щодо вільного доступу людей з обмеженими можливостями

Облаштування пандусу для людей з обмеженими фізичними можливостями

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

 

Вмежах кошторисних призначень

Закінчення обладнання туалетної кімнати для людей з обмеженими фізичними можливостями 

 

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

12.

Забезпечення належної роботи вимірювальних приборів.

Вчасна повірка та дослідження роботи лічильників теплової енергії, води та електрики

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Вмежах кошторисних призначень

 

6. Національно-патріотичне виховання дітей та молоді

Завдання:

- виховувати повагу до Конституції України, законів України, державної символіки - Герба,  Прапора,  Гімну України;

- формувати у дітей та молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов'язку щодо захисту національних інтересів України;

- сприяти утвердженню в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України.

Очікуваний результат:

- розвиток у молодого покоління ОТГ патріотичної свідомості і відповідальності, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про спільне благо, збереження та шанування національної пам’яті;

- формування культури соціальних і політичних стосунків у молоді;

- впровадження системи заходів щодо підвищення культурно-освітнього рівня молодих громадян, їх духовногосамовдосконаленнята змістовногодозвілля;

- підвищення національної свідомості молоді, що сприятиме відродженню духовного потенціалу українського народу;

- створенню ефективної виховної системи національно-патріотичного виховання молоді;

 

 

Зміст заходу

Механізм реалізації

Термін виконання

Виконавець

Орієнтовні обсяги фінансування

тис.грн

1.

 

Виховання у молоді та дітей національно-патріотичного мислення, почуття національної гідності, прагнення до свободи та вміння знаходити порозуміння між собою. Поваги до історичного минулого держави.

Проведення заходів з вивчення культури та історії рідного краю. Засобами краєзнавства сприяти формуванню у дітей та молоді почуття патріотизму, любові до своєї малої Батьківщини

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень, інші джерела

Проводити заходи щодо підвищення рівня знань у дітей і молоді про видатних особистостей українського державотворення, визначних вітчизняних учених, педагогів, спортсменів, провідних діячів культури і мистецтва, а також духовних провідників українського народу

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень, інші джерела

Організовувати та проводитизаходи до Дня захисника України, Дня визволення України від фашистських загарбників, Дня вшанування «Небесної сотні», вшанування пам’яті жертв голодоморів,Дня загибелі місцевихгероїв АТО,Дня волонтера, Дня Соборності України, Дня гідності та свободи,Дня Державного Прапора України, Дня незалежності, загальноміське свято українського національного одягу “День вишиванки”,  та ін.

2017-2020

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень, інші джерела

 

2.

Дослідження, вивчення та вшанування історичнї пам’яті рідного краю.

 

Створення у приміщенніпо вул. Соборній, 26, яке реконструйовано під майбутній музей історії містакуточкабойової слави, присвяченого подіям Другої світової війни, Афганістану, Революції Гідності та АТО 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

Вмежах кошторисних призначень

3.

Організація та проведення заходів, фестивалів,конкурсівта ін..

Фестиваль патріотичної пісні “Афганістан – мій біль”, інші ультурно-

мистецькі заходи за ініціативи та участіжителів громади.

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень, інші джерела

 

 

За секретаря міської ради                         Т.В.Геращенкова

 

Додаток №2

до рішення міської ради

№ 1/8-3 від 20.01.2017

 

  Програма

розвитку фізичної культури і спорту на 2017 рік

 

I. Загальні положення та визначення проблеми

на розв’язання якої спрямована Програма.

Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017 рік (далі Програма ) у Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді (далі ОТГ) розроблена відповідно до  Законів України «Про фізичну культуру і спорт», «Про місцеве самоврядування в Україні»,Указу Президента  України №42/2016 від 9.02 2016 «Про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року "Рухова активність - здоровий спосіб життя - здорова нація", Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та  спорту на період до 2020року схваленої розпорядженням Кабміну України  від 09.12.2015,  Постанови Верховної Ради України «Про забезпечення сталого розвитку сфери фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади «№1695-VIII, від 19.10. 2016 та спрямована на:

- покращення умов для розвитку  фізичного виховання, фізичної культури і спорту в усіх типах навчальних закладів та навчальних закладах спортивного профілю, за місцем роботи, проживання та місцях масового відпочинку населення ОТГ;

- підтримку дитячого, дитячо-юнацького спорту; 

- поліпшення організаційного, нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науково-методичного, медичного, інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту та інше.

В ОТГ  проводиться певна робота, спрямована на стабілізацію  розвитку масової фізичної культури і спорту, збереження  всіх складових її діяльності.

Фізична культура і спорт  є складовою  частиною культури, пов’язаною з системою фізичного виховання, організації спорту, виховного процесу дітей та  підлітків, учнівської молоді, що відіграє важливу роль у зміцненні  здоров’я, підвищенні фізичних і функціональних можливостей  організму людини, забезпеченні здорового дозвілля,  збереженні тривалості  активного життя дорослого населення.

Одним із основних заходів, що запобігає захворюванням, є пропагування серед широких верств населення здорового способу життя. 

         Комплексні фізкультурно-оздоровчі  й спортивно-масові заходи за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення повинні відігравати важливу роль у покращенні фізичного стану громадян й значною мірою впливати на інші сфери суспільства - політику, економіку, культуру.

Звідси випливає гостра потреба у визначенні концептуальних підходів та   пріоритетних напрямів фізичного виховання, фізичної культури  і спорту, які б забезпечували ефективне функціонування галузі в сучасних умовах.

II. Мета Програми

Метою Програми є відведення фізичній культурі і спорту  провідної ролі як важливого фактору здорового способу життя, профілактики захворювань, формування гуманістичних цінностей, створення умов для всебічного гармонійного розвитку людини, сприяння досягненню фізичної та духовної досконалості людини, виявлення резервних можливостей організму, формування патріотичних почуттів у громадян. Також мета Програми  полягає у створенні необхідних соціально-економічних, нормативно-правових, організаційно-технічних умов для:

- здійснення  заходів щодо розвитку масового спорту, фізичної культури та спорту в ОТГ;

- залучення широких верств населення до масового спорту, популяризації здорового способу життя та фізичної реабілітації шляхом удосконалення та поширення масового спорту за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення, на підприємствах, в навчально – виховних та учбових закладах;

- створення умов для забезпечення оптимальної рухової активності кожної людини;

- максимальної реалізації здібностей обдарованої молоді у дитячо – юнацькому спорті.

Напрямки виконання програми:

- проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах, за місцем проживання, за місцем роботи, у виробничій сфері;

- збільшення в навчальних закладах усіх типів обсягів рухової активності на тиждень та виховання здорової дитини із широким залученням батьків до такого процесу;    

-  впровадження ефективних форм і методів фізкультурно-спортивної діяль­ності та розвиток видів спорту з урахуванням місцевих особливостей і економічних факторів;

- збереження наявної,  з подальшим удосконаленням матеріально – технічної бази, поліпшення умов її функціонування;

- підтримка дитячого, дитячо-юнацького спорту, підвищення якості функціонування дитячо-юнацької спортивної школи;

- підвищення рівня нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науково-методичного, медичного, інформаційного та організаційного забезпечення;

- підтримка спортивних і фізкультурно-спортивних клубів на території ОТГ для покращення належних умов та задоволення потреб населення щодо занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання;

- формування у населення ОТГ нових традицій та мотивацій до занять фізичною культурою, покращення здоров`я, як важливого чинника забезпечення здорового способу життя;

- удосконалення форм оздоровлення різних верств населення шляхом залучення до систематичних занять спортом за місцем проживання та у місцях масового відпочинку;

- підвищення рівня пропаганди масового спорту та здорового способу життя;

- сприяння  у задоволенні  потреб населення ОТГ в оздоровчій руховій активності, влаштування спортивних майданчиків та будівництва модульних спортивних споруд із застосуванням сучасних  технологій;

- сприяння  у залученні більшої кількості населення ОТГ до оздоровчої рухової активності, здорового способу життя, занять фізичною культурою і спортом;

- надання фінансової підтримки фізкультурно-спортивним товариствам, в межах кошторисних призначень та в межах вимог діючого законодавства.

IІІ. Завдання і заходи програми

 

 

Зміст заходу

Механізм реалізації

Термін виконання

Виконавець

Орієнтовні обсяги фінансування

тис.грн

1.

Забезпечення соціально-економічних та організаційних умов для ефективної діяльності спортивних закладів ОТГ

Забезпечення збереження існуючого штату дитячої юнацько- спортивної школита недопущення реорганізації, перепрофілювання  та її ліквідації.

2017

 

 

 

 

 

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

Вмежах кошторисних призначень 

2.

 

Відведення фізичній культурі і спорту  провідної ролі як важливого фактору здорового способу життя, профілактики захворювань, формування гуманістичних цінностей, створення умов для всебічного гармонійного розвитку людини, сприяння досягненню фізичної та духовної досконалості людини, виявлення резервних можливостей організму, формування патріотичних почуттів у громадян ОТГ

Проведення спортивно-масових заходів з:

- боксу різних вікових категорій;

- боротьби вільної серед юнаків і дівчат різних вікових категорій;

- волейболу серед юнаків і дівчат різних вікових категорій;

- футболу серед юнаків і дівчат різних вікових категорій.

 

 

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень, інші джерела

Проведення заходівдля підвищення рівня знань у дітей і молоді щодовидатних українських та зарубіжних спортсменів, а також спортсменів ОТГ і земляків.

Презентація здобутків закладу.

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації

 

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень, інші джерела

Організовувати,проводитита брати участь у змаганнях, чемпіонатах, кубках, першостях, турнірах, спартакіадах з:

-вільної боротьби серед юнаків та дівчат різних вікових категорій;

- фут залу серед хлопців та дівчат різних вікових категорій;

- боксу серед хлопців різних  вікових категорій;

- волейболу серед юнаків, дівчат, хлопців різних вікових категорій;

- міні футболу серед команд вихованців

дошкільних закладів ОТГ;

-  легкої атлетики серед команд вихованців дошкільних закладів ОТГ присвяченої Дню фізичної культури і спорту;

- відкритого турніру з шахів та шашок серед дітей та дорослих (День міста);

- інші спортивно-масові заходи.

2017-2020

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень, інші джерела

 

2.

Участь у районних, обласних, всеукраїнських та інших змаганнях, спартакіадах, турнірах, чемпіонатах, першостях, кубках та інших спортивно-масових заходах.

 

Замовлення транспорту для переїзду учасників заходів.

 

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень, інші джерела

3.

Забезпечення утримання будівлі та приміщень закладув належному стані.

Поточний ремонт кабінетів, зали,коридорівта ін..

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень

4.

Забезпечення закладунавчально-методичною літературою, спортивним інвентарем, оргтехнікою та ін.

Придбання необхідної для роботи методичної літератури, канцелярського приладдя, спортивного інвентаря, дипломів, грамот, нагород, кубків та ін.

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

 

В межах кошторисних призначень, інші джерела

6.

Створення умов для вдосконалення знань та вмінь працівників.

 

Заняттяпедагогів-тренерівна курсах підвищення кваліфікації та інших заходах, спрямованих на підвищення кваліфікаційного рівня та обмін досвідом роботи (відрядження).

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень

7.

Забезпечення утримання у належному стані спортивних об’єктів,обладнання оргтехніки та ін..

Ремонт спортивних об’єктів, обладнання, оргтехніки та ін..

2017

Відділ культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

В межах кошторисних призначень

               

 

 

ІV. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми,

обсягів та джерел фінансування.Строки та етапи виконання програми

Основні завдання, які випливають зі змісту Програми, можуть бути вирішені шляхом створення умов:

- для фізичного виховання і спорту в усіх типах навчальних закладів, за місцем проживання, роботи та у місцях масового відпочинку населення;

- з відродження та впровадження національно-патріотичного виховання;

-  для забезпечення об’єднання зусиль щодо розвитку фізичної культури і спорту органів місцевого самоврядування, громадських організацій, фізичних та юридичних осіб, широких верств населення;

- для поліпшення нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науково-методичного, медичного, інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту;

-  для підвищення ролі засобів масової інформації у формуванні здорового способу життя;

- для  впровадження дієвої системи фізкультурної просвіти населення, яка б сприяла закріпленню у суспільстві поняття рухової активності як невід’ємного чинника  здорового способу життя;

- для розбудови спортивної інфраструктури шляхом будівництва спортивних споруд або реконструкції та модернізації діючих, зокрема будівництва багатофункціональних майданчиків;

Розв’язання проблеми здійснюється також, шляхом:

-                дотримання у сфері фізичної культури і спорту принципів національно-патріотичного виховання щодо популяризації національних видів спорту, духовної самобутності українського народу, української мови, героїки боротьби за державну незалежність і територіальну цілісність України,

-                підтримки закладів фізичної культури і спорту;

-                проведення оздоровленняу зимовий та літні періоди учнівської молоді у спортивно-оздоровчих центрах;

-                відродження системи фізичної підготовки допризовної молоді;

-                взаємодія з громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості та іншими суб’єктами сфери фізичної культури і спорту;

-                вжиття дієвих заходів для залучення інвестицій щодо розвитку матеріально-технічної бази;

-                оновлення матеріально-технічної бази закладів фізичної культури і спорту, зокрема ДЮСШ і ЗОШ;

-                облаштування пішохідних та вело доріжок , рекреаційних зон, парків відпочинку, спортивних споруд та інших місць для активного дозвілля населення в тому числі і для людей з обмеженими фізичними  можливостями в межах бюджету ОТГ.

Термін дії Програми – 2017рік.

V. Орієнтовне  ресурсне  забезпечення  програми

 

Орієнтовний обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

Орієнтовна сума (тис. грн)

 
 
 

 

Орієнтовний обсяг ресурсівбюджету ОТГ

 

7631,00

 

За секретаря міської ради                         Т.В.Геращенкова

                              

ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від20.01.20171/8-5

м.Тальне

 

Про комплексну Програму соціального захисту населення

Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік

 

 

З метою підвищення життєвого рівня малозабезпечених громадян, інвалідів, самотніх пенсіонерів, осіб, які потрапили в тривалу екстремальну ситуацію (пожежа, руйнування житла, катастрофа, критичний стан здоров’я та інше), громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, забезпечення соціального захисту, життя та здоров’я громадян-мобілізованих військовозобов’язаних та членів їхніх родин, інших пільгових категорій населення об’єднаної територіальної громади шляхом надання цільової допомоги, послуг та виконання окремих робіт за рахунок коштів бюджету об’єднаної територіальної громади та інших, залучених до цього коштів, в рамках виконання Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», розпорядження КМУ від 26.01.2015р. № 47-р «Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації», Кодексу цивільного захисту України, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а :

 

1. Затвердити комплексну Програму соціального захисту населення Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік (додається).

 

2. Контроль за виконанням рішенням покласти на постійні комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури, спорту та соціального захисту населення(голова комісії  Солошенко Т.В.) та з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку(голова комісії Михальченко А.В.).

 

 

 

Міський голова                                          О.В.Юрченко

 

 

 

Додаток

до рішення міської ради

                                                                                               № 1/8-5від 20.01.2017       

 

Комплексна Програма соціального захисту населення

Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік

 

Вступ

Дії Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету щодо реалізації комплексної Програми соціального захисту населення Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік(далі – Програма) регламентуються  п.п. 22 п.1 ст.26 «Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад», ст. 34 «Повноваження у сфері соціального захисту населення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Мета Програми:підвищення життєвого рівня малозабезпечених громадян, інвалідів, самотніх пенсіонерів, осіб, які потрапили в тривалу екстремальну ситуацію (пожежа, руйнування житла, катастрофа, критичний стан здоров’я та інше), громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, забезпечення соціального захисту, життя та здоров’я громадян-мобілізованих військовозобов’язаних та членів їхніх родин, інших пільгових категорій населення об’єднаної громади шляхом надання цільової допомоги, послуг та виконання окремих робіт за рахунок коштів бюджету об’єднаної територіальної громади та інших, залучених до цього коштів, забезпечення охорони правопорядку, безпеки жителів міста в режимі підвищеної готовності до реагування на надзвичайні ситуації.

Категорії, які потребують соціального захисту:право на соціальний захист у межах Програми мають малозабезпечені громадяни, інваліди, пенсіонери, громадяни, які потрапили в тривалу екстремальну ситуацію, особи без визначеного місця проживання,громадяни, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, громадяни-мобілізовані військовозобов’язані та члени їхніх родин, інші пільгові категорії населення об’єднаної територіальної громади.

Заходи Програми спрямовані на підвищення життєвого рівня у першу чергу малозабезпечених непрацездатних громадян: дітей, інвалідів, пенсіонерів,громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, громадян-мобілізованих військовозобов’язаних та членів їхніх родин.

Фінансування цільових заходів для найбільш вразливих груп малозабезпечених верств населення та інших категорій населення, що потребують соціального захисту включає :

-         одноразові грошові виплати;

-         оплата лікування, яке дорого коштує;

-         оплата наборів продуктів харчування;

-         часткова або повна оплата робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків екстремальних ситуацій;

-         інші заходи.

Фінансування Програми: Програма фінансується за рахунок коштів  бюджетуОТГ та інших, залучених до фінансування цієї програми, коштів.

В разі виниклої необхідності чи потреби виконком Тальнівської міської ради має право проводити перерозподіл коштів між затвердженими розділами даної програми та подавати міській раді пропозиції щодо збільшення чи зменшення видатків на фінансування даної програми.

Надати дозвіл виконавчому комітету Тальнівської міської ради передавати придбані матеріальні цінності длязабезпечення виконання відповідних заходів Програми визначеним підприємствам, установам, організаціям для подальшого використання ними згідно затверджених Програмою заходів, про що інформувати на чергових сесіях міської ради.

Термін дії Програми:з дня затвердження до дня прийняття сесією міської ради відповідної програми на 2018 рік.

 

Розділ 1.Соціальний захист дітей, які виховуються в малозабезпечених,   неповних, багатодітних, неблагополучних сім’ях, інвалідів, самотніх пенсіонерів, осіб, які потрапили в тривалу екстремальну ситуацію, осіб без визначеного місця проживання.

Державні гарантії даній категорії громадян передбачені багатьма законодавчими та нормативними актами, а саме: Національною програмою «Діти України», законами України «Про охорону дитинства», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» із внесеними відповідними змінами, «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,  «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»,«Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку»,Указом Президента України «Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту багатодітних і неповних сімей», Постановою КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, які залишилися без батьківського піклування», Державним бюджетом на відповідний бюджетний рік.

Але треба зазначити, що рівень державної допомоги достатньо не захищає дану категорію громадян. Тому даною Програмою передбачено ряд заходів, спрямованих на підвищення їх життєвого рівня.

Планується надання матеріальної допомоги дітям-сиротам, дітям, які залишилися без батьківського піклування, малозабезпеченим багатодітним сім’ям, неповним сім’ям (одиноким матерям та сім’ям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів), сім’ям з дітьми-інвалідами та дітьми, у яких батьки-інваліди загального захворювання, неблагонадійнимсім’ям, в яких виховуються неповнолітні діти.

Особливої уваги потребують діти з малозабезпечених сімей, які знаходяться на диспансерному обліку у дитячій консультації.

На сьогоднішній день на території об’єднаної територіальної громади проживають громадяни, які є інвалідами Великої Вітчизняної, інваліди, інвалідність яких спричинена аварією на ЧАЕС, інваліди загального захворювання, інваліди з дитинства та діти-інваліди.

Найбільш вразливою категорією населення є інваліди, які отримують соціальну пенсію.Крім необхідного мінімуму продуктів харчування, інваліду постійно потрібна певна кількість ліків та гігієнічних засобів. Ця стаття видатків бюджету сім’ї, в якій проживає інвалід (а тим більше, якщо інвалід самотній), значно погіршує матеріальний стан людини.

В дуже тяжкому матеріальному становищі опинилися громадяни, які є інвалідами психічного захворювання. У зв’язку з специфікою захворювання ці люди втратили зв’язки з суспільством, не можуть раціонально організувати свій побут і використати і без того невелику пенсію.

Враховуючи аналіз особистих звернень інвалідів та результати обстеження матеріально-побутових умов їх проживання, визначилися основні нагальні проблеми інвалідів, на вирішення яких спрямовані заходи, що внесені до цієї Програми, а саме:

-   матеріальна допомога на проживання інвалідам з рівнем доходів нижче прожиткового мінімуму;

-   матеріальна допомога тяжкохворим інвалідам з рівнем доходів нижче  прожиткового мінімуму;

-   натуральна матеріальна допомога психічнохворим малозабезпеченим інвалідам;

-   екстрена грошова та натуральна допомога.

У зв’язку з недостатніми видатками на пільгове забезпечення медикаментами в населених пунктах, які увійшли до Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади дуже загострилася проблема лікування громадян, особливо інвалідів і людей похилого віку. А якщо це лікування коштує більше 1000 гривень – воно вже для більшості сімей стає недоступним.

Для того, щоб підвищити матеріальний рівень непрацездатних пенсіонерів плануються такі заходи :

-         адресна матеріальна допомога за особистими зверненнями громадян ;

-         матеріальна допомога на лікування, яке дорого коштує;

-         адресна матеріальна допомога  ветеранам праці Тальнівської ОТГ;

-         матеріальна допомога громадянам похилого віку, яким за 90 років, ці люди є ветеранами війни та праці і потребують особливої уваги.

Надання матеріальної допомоги проводитиметься на підставі Положення про надання одноразової адресної грошової допомоги малозабезпеченим громадянам об’єднаної територіальної громади (за зверненням) згідно додатку № 1.1.

Досить часто трапляються випадки, коли людина потрапляє в тяжку життєву (екстремальну ситуацію), яка , як правило, може тривати тривалий час . До визначення «екстремальна ситуація» підлягає :

-       пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого заподіяно значної шкоди майну постраждалих чи їх здоров’ю;

-       тяжка або впродовж тривалого періоду хвороба, оперативне лікування, які потребують значних фінансових витрат чи від’їзду на лікування до іншого міста;

-       смерть працездатної особи з приводу нещасного випадку, або інше, яка не мала постійного доходу, сім’я якої знаходиться у край тяжкому матеріальному становищі;

-       обставини, які можуть привести до небезпеки та значною мірою вплинути на життєдіяльність оточуючих;

-       інші непередбачені надзвичайні обставини, в т.ч. надання фінансової підтримки особам, звільненим з місць позбавлення волі на їх адаптацію в суспільстві.

В таких випадках згідно даної Програми надавати громадянам допомогу згідно Положення про надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам, які потрапили в тривалу екстремальну ситуацію (додаток № 1.2).

У зв’язку із наявною кількістю звернень громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, а також з метою створення для них належних умов життєдіяльності та соціального забезпечення постраждалих надавати їм допомогу згідно Положення про надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам, які потрапили в тривалу екстремальну ситуацію (додаток № 1.3).

Однією з соціальних проблем міста є проблема осіб без визначеного місця проживання.

На виникнення та поглиблення цієї проблеми впливають як економічні, так і моральні фактори нашого сьогодення :

-         стан економіки, який призводить до загального зубожіння населення;

-         скорочення кількості робочих місць;

-         неможливість реалізації свого потенціалу;

-         відсутність позитивних перспектив;

-         інфантильність та зневіра деякої частини населення у власних силах;

-         втрата суспільством моральних цінностей та орієнтирів;

-         алкоголізація населення при одночасному скороченні спеціальних установ для примусового лікування від алкоголізму.

Особа без визначеного місця проживання – це людина, яка втратила родинні зв’язки, житло, документи, роботу, часто хвора на хронічні захворювання.

Інваліди та пенсіонери з цієї категорії частково захищені Законами України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку», «Про основи соціального захисту інвалідів» і можуть розраховувати на проживання в соціальних установах.

Працездатна категорія залишається сам на сам зі своїми проблемами, не може скористатися гарантіями, які надаються Законом України «Про зайнятість» у зв’язку з відсутністю документів.

Визначити точну кількість таких осіб досить складно, бо це постійно мігруюча категорія населення міста.

Для забезпечення цій категорії населення користуватися правами, які Конституцією України надаються її громадянам, Програмою передбачається ряд заходів щодо надання матеріальної допомоги, надання допомоги в отриманні необхідних документів, які ідентифікують особу, сприяння в оформленні необхідних документів для перебування в лікувальних установах та територіальному центрі.

 

Розділ 2.Надання фінансової підтримки громадським організаціям.

У зв’язку із створенням на території Тальнівського району громадської організації «Тальнівська районна спілка ветеранів та учасників антитерористичної операції», з метою сприяння консолідації і координації зусиль ветеранів АТО, сімей загиблих у справі широкого, більш ефективного використання наявних можливостей у забезпеченні захисту своїх політичних, економічних, соціальних прав, наданню оздоровчої, медичної, психологічної, моральної та матеріальної допомоги, вдосконалення системи соціального захисту ветеранів та учасників АТО та членів їхніх родин, сімей загиблих учасників АТО, надавати фінансову підтримку даній громадській організації.

Надання фінансової підтримки іншим громадським організаціям, створеним та зареєстрованим на території Тальнівського району у відповідності до вимог діючого законодавства, проводити на рівних правах згідно звернень та в межах бюджетних призначень.

 

Розділ 3.Соціальний захист інших категорій населення.

Враховуючи те, що з клопотанням про підключення до центральної каналізаційної системи неодноразово звертаються мешканці будинків № 5, 7 по вул. В.Проценка  та № 5 по вул. Чехова та те, що кошторисна вартість даних робіт є досить затратною, а джерела фінансування цих робіт в повному обсязі відсутні в бюджеті Тальнівської ОТГ, доцільніше буде й в поточному році частково проводити оплату послуг за видалення рідких нечистот з вигрібної ями за мешканців цих будинків, які є соціально незахищеними (пенсіонери, малозабезпечені, непрацюючі громадяни, інші категорії).

Надавати допомогу у видаленні аварійних, сухостійних і фаутних дерев малозабезпеченим громадянам, інвалідам, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасникам бойових дій, ветеранам праці, одиноким матерям (батькам), багатодітним сім’ям, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на їх присадибних ділянках. Фінансування робіт проводити за рахунок коштів, передбачених даною Програмою.

Передбачати кошти в міському бюджеті на 100 % відшкодування батьківської плати за харчування в дошкільних навчальних закладах міста наступної категорії дітей : діти-сироти, діти-напівсироти, діти-інваліди, діти, які позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях, діти, народжені від ліквідаторів аварії на ЧАЕС, діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, діти, батьки яких перебувають на військовій службі у військових частинах, які входять до складу сил, що залучаються та беруть участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, діти, батьки яких змушені тимчасово залишити місця свого проживання у зв’язку з військовими діями, які відбуваються на Сході України та у зв’язку з анексією Криму, іншим пільговим категоріям громадян, визначених відповідними рішеннями міської ради.

З метою забезпечення організації та проведення безкоштовного навчання та освітніх заходів для людей похилого віку, що є в Україні інноваційним проектом та має на меті провадження та практичну реалізацію принципу навчання впродовж всього життя у відповідності до Наказу Міністерства соціальної політики України від 25.08.2011 № 326 «Про впровадження соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку», забезпечити у 2017 році виділення безкоштовно приміщення малого демонстраційного залу міського Центру культури та дозвілля для проведення працівниками Тальнівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) занять по впровадженню соціально-педагогічних послуг «Університет третього віку» згідно додатку, затвердженого рішенням міської ради від 03.09.2013 року № 38/6-2(4).

Виділити кошти на компенсацію витрат, пов’язаних із звільненням від квартирної плати, плати за послуги водопостачання та водовідведення, вивіз твердих побутових відходів родин учасників АТО, зареєстрованих на території Тальнівської ОТГ, по мірі надходження відповідної інформації від підприємств-надавачів відповідних послуг – КП «Наш Дім», КП «Водоканал», ПрАТ «Комунальник» та підприємств, які надають відповідні послуги на території населених пунктів, які увійшли до складу Тальнівської ОТГ.

В місті проживає матір загиблого в Афганістані воїна-інтернаціоналіста О.Лисюченка – Лисюченко Надія Григорівна, пенсіонерка. Відповідно клопотання Тальнівськоїміськрайонної Організації Української спілки ветеранів Афганістану щороку в міському бюджеті передбачаються кошти на оплату 50% комунальних послуг за Лисюченко Н.Г. у квартирі № 20 по вул. Гагаріна, 15, в якій вона мешкає, що дає змогу частково покращити життєвий рівень матері, яка втратила сина в мирний час.

Відповідні пільги пропонується надати родинам загиблих учасників бойових дій в зоні проведення АТО (батькам або дружинам загиблих, які проживають на території Тальнівської ОТГ).

Виділити кошти на пільгове перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах перевізнику, визначеному виконавцем таких перевезень згідно вимог діючого законодавства, з правом безоплатного проїздутаким категоріям населення:

-         учасникам бойових дій;

-         інвалідам війни;

-         реабілітованим;

-         батькам загиблого військовослужбовця;

-         інвалідам;

-         дітям-інвалідам;

-         дітям з багатодітних сімей;

-         громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І-ІІ категорії ЧАЕС;

-         дітям-потерпілим, дітям інвалідам ЧАЕС.

 

Розділ 4.Забезпечення соціального захисту, життя та здоров’я громадян – мобілізованих військовозобов’язаних.

З метою реалізації окремих заходів в рамках виконання Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» спрямовувати кошти на забезпечення соціального захисту, життя та здоров’я громадян – мобілізованих військовозобов’язаних, учасників АТО та членів їхніх родин, на заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення.

Мобілізація – комплекс заходів з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту – на організацію і штати воєнного часу.

Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів  державної влади, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ, і організацій.

Часткова мобілізація проводиться в окремих місцевостях держави, та стосується певної частини національної економіки, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Організація безпосередньої реалізації заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації на відповідній території чи сприяння їх виконанню здійснюється місцевими органами виконавчої влади та виконавчими органами міської ОТГ.

З метою виконання Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», забезпечення соціального захисту, життя та здоров’я громадян – мобілізованих військовозобов’язаних в разі необхідності здійснювати придбання бронежилетів та інших засобів захисту, медикаментів, спальних мішків, одягу, взуття тощо.

 

Розділ 5.Забезпечення охорони правопорядку, безпеки жителів міста в режимі підвищеної готовності до реагування на надзвичайні ситуації.

З метою забезпечення захисту населення об’єднаної територіальної громади, її території та майна, функціонування системи цивільного захисту населення, спрямованої на недопущення вчинення терористичних актів у населених пунктахоб’єднаної територіальної громади, забезпечення охорони стратегічних об’єктів, належного правопорядку та безпеки її жителів, недопущення скоєння злочинів та правопорушень, оперативного реагування на повідомлення громадян, в рамках реалізації програми соціального захисту населення в міру необхідності виділяти кошти на придбання паливно-мастильних матеріалів для вжиття заходів по забезпеченню охорони правопорядку (ПММ передавати визначеній відповідальній особі чи підприємству, установі, організації) та рятуванню населення і майна в разі виникнення пожеже небезпечних ситуацій (ПММ передавати 13-ій Державній рятувальній частині Управління ДСНС України у Черкаській області).

За секретаря міської ради                                   Т.В.Геращенкова


Додаток № 1

до комплексної Програми

соціального захистунаселення

Тальнівської міської об’єднаної

територіальної громади на 2017 рік

 

Таблиця № 1. Фінансування комплексної Програми соціального захисту населення Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік

№ п/п

Найменування розділу

Джерела фінансування

 

Необхідна сума

для реалізації,

тисяч гривень

1.

Соціальний захист:

-  дітей, які виховуються в малозабезпечених,  неповних, багатодітних, неблагополучних сім’ях;

- інвалідів;

- самотніх пенсіонерів;

- осіб, які потрапили в тривалу екстремальну ситуація

- осіб без визначеного місця проживання

 

Бюджет ОТГ

250,0

2.

Надання фінансової підтримки громадським організаціям, в тому числі :

- «Тальнівська районна спілка ветеранів та учасників АТО» та іншим

 

Бюджет ОТГ

100,0

3.

Соціальний захист інших категорій населення, в т.ч.:

оплата 50% вартості комунальних послуг

( газ, водопостачання, водовідведення, квартирна плата, телефон, вивіз ТПВ) матері загиблого воїна-інтернаціоналіста О.Лисюченка, родинам загиблих учасників бойових дій в зоні проведення АТО (батькам або дружині), часткова оплата послуг за вивезення рідких нечистот з вигрібної ями за жильців будинків № 5,7 по вул. Віті Проценка, № 5а  по вул. Чехова;

кошти перевізнику на пільгове перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах

 

Бюджет ОТГ

675,0

 

50,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

625,0

4.

Забезпечення соціального захисту, життя та здоров’я громадян-мобілізованих військовозобов’язаних. Фінансування заходів та робіт з мобілізаційної підготовки

 

Бюджет ОТГ

126,0

 

5.

Забезпечення охорони правопорядку, безпеки жителів громади в режимі підвищеної готовності до реагування на надзвичайні ситуації

 

Бюджет ОТГ

20,0

 

ВСЬОГО :

 

1225,0

 

Засекретаря міської ради           Т.В.Геращенквоа                                                           

                                                     

Додаток № 1.1

Положення

про надання одноразової адресної грошової  допомоги малозабезпеченим

громадянам Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади (за зверненням)

 

1.Загальні положення.

1.1. Одноразова адресна грошова допомога малозабезпеченим громадянам Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади (далі ОТГ), у яких виникли складні життєві ситуації, надається в межах витрат, передбачених на ці цілі кошторисом „Комплексної програми соціального захисту Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади ” на поточний рік.

1.2. Одноразова адресна грошова допомога надається малозабезпеченим громадянам – членам ОТГ (які мешкають та зареєстровані на її території) за розпорядженням міського голови, рішенням виконкому в межах сум, затверджених міською радою у межах „Комплексної програми соціального захисту населення Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік”

1.3. Підставою для розгляду питання щодо надання одноразової адресної допомоги є заява громадянами про надання йому (його сім’ї) грошової допомоги у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем.

1.4. Питання щодо надання одноразової адресної грошової допомоги розглядається при надходженні :

- заяви громадянами та розпорядження по ній міського голови чи рішення виконкому;

при розгляді питання щодо надання одноразової адресної допомоги враховується сукупний доход сім’ї членами якої є особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (ст. 3 Сімейного кодексу України).

Питання щодо надання та розміру одноразової допомоги розглядається при наявності таких документів :

-  довідка про склад сім’ї;

-копія паспорту (1. 2. 11 сторінки) заявника;

-  копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду заявника

-  інших при потребі документів.

1.5. Одноразова грошова допомога надається сім’ї не частіше одного разу на рік. У виняткових випадках, якщо всім’ї заявника виникли надзвичайні обставини, допомога може бути надана двічі на рік.

1.6. При  прийнятті рішення про розмір одноразової грошової допомоги приймається до уваги рівень забезпеченості сім’ї з урахуванням встановленого прожиткового мінімуму на кожного члена сім’ї.

2. Порядок розгляду заяв громадян щодо надання одноразової адресної грошової допомоги.

2.1. Заяви громадян щодо надання одноразової адресної грошової допомоги та документи, які підтверджують рівень матеріального стану заявника і членів його сім’ї, надходять до міського голови, в послідуючому – до виконкому для прийняття відповідного рішення. В разі екстренної необхідності виділення коштів, таке рішення приймає міський голова у формі розпорядження, яке в послідуючому затверджується виконкомом

2.2. Для вирішення розміру надання одноразової адресної грошової допомоги заявником повинні бути наданні документи, зазначенні у п.1.4. цього Положення.

2.3. На підставі поданих документів приймається  рішення, що є підставою для виплати адресної грошової допомоги малозабезпеченим громадянам ОТГ.

3. Порядок виплати одноразової адресної грошової допомоги малозабезпеченим громадянам ОТГ.

3.1. Секретар міської ради інформує заявника про прийняте рішення.

3.2. Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування на картку чи ощадну книжку заявника у відповідній установі банку суми допомоги.

За секретаря міської ради                  Т.В. Геращенкова                                                

 

                                                                                                                    Додаток  № 1.2

 

Положення

про надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам, які потрапили

в тривалу екстремальну ситуацію

 

1. Дане положення  визначає  порядок надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам, які потрапили в тяжку життєву (екстремальну ситуацію).

2. До визначення „екстремальна ситуація” підлягає :

- пожежа та інше стихійне лихо, внаслідок якого заподіяно шкоди майну постраждалих чи їх здоров’ю;

- тяжка або тривала хвороба, оперативне лікування, які потребують значних фінансових витрат чи виїзду на лікування до іншого міста (держави);

- смерть працездатної особи з приводу нещасного випадку (або інше), яка не мала постійного доходу з поважної причини), сім’я якої знаходиться у край тяжкому матеріальному становищі;

- інші непередбачені надзвичайні обставини.

3. Рішення про надання одноразової адресної грошової допомоги та її розмір приймає виконком міської ради.

4. Для розгляду питання про надання одноразової адресної грошової допомоги надаються слідуючи документи:

- особиста заява (або заява від члена сім’ї);

- довідка про склад сім’ї;

- довідка про доходи;

- довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.

Крім того, для розгляду питання  про надання одноразової адресної грошової допомоги на :

-   лікування чи операцію – виписка з лікарні;

-   на відшкодування шкоди, яка заподіяна пожежею, – акт пожежної частини про пожежу, яка сталася;

5. Розмір допомоги визначається виходячи з обставин, які склалися, та фінансових можливостей бюджету.

6. Одноразова адресна грошова допомога надається сім’ї не частіше одного разу на рік. У виняткових випадках, якщо  виникли надзвичайні обставини, допомога може бути надана двічі на рік.

7. Подані матеріали по розгляду питання щодо надання адресної грошової допомоги оформляються рішенням виконкому, в разі екстреної необхідності виділення коштів рішення приймається міським головою і оформляється у формі розпорядження, яке в послідуючому затверджується виконкомом. Прийняте рішення є підставою для виплати адресної грошової допомоги громадянам міста Тальне.

8. Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування на картку чи ощадну книжку заявника у відповідній установі банку суми допомоги.

Засекретаря міської ради                                 Т.В. Геращенкова                                    

 

 Додаток  № 1.3

 

Положення

про надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам,

які потрапили в тривалу екстремальну ситуацію

1. Дане Положення  визначає  порядок надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам, які потрапили в тяжку життєву (екстремальну ситуацію).

2. До визначення „екстремальна ситуація” підлягає переселення людей з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

3. Рішення про надання одноразової адресної грошової допомоги та її розмір приймає виконком міської ради.

4. Для розгляду питання про надання одноразової адресної грошової допомоги надаються слідуючи документи:

- особиста заява (або заява від члена сім’ї) з описанням ситуації;

- копія паспортів всіх осіб, зазначених у заяві;

- копія свідоцтв про народження дітей, зазначених у заяві;

- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду заявника в разі наявності;

- копії посвідчень осіб, зазначених у заявів разі наявності;

- акт обстеження умов проживання від депутата міської ради або голови вуличного комітету.

5. Розмір допомоги визначається, виходячи з обставин, які склалися, та фінансових можливостей бюджету.

6. Одноразова адресна грошова допомога надається сім’ї не частіше одного разу на рік. У виняткових випадках, якщо  виникли надзвичайні обставини, допомога може бути надана двічі на рік.

7. Подані матеріали по розгляду питання щодо надання адресної грошової допомоги оформляються рішенням виконкому, в разі екстреної необхідності рішення про виділення коштів приймається міським головою і оформляється у формі розпорядження, яке в послідуючому затверджується виконкомом.

8. Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахуваннясуми допомоги на картку чи ощадну книжку заявника у відповідній установі банку.

За секретаря міської ради                                     Т.В. Геращенкова

Додаток  № 1.4

 

Положення

про порядок відшкодування пільг на оплату житлово-комунальних послуг (квартирна плата, плата за послуги водопостачання та водовідведення,

вивіз твердих побутових відходів) у межах норм, передбачених законодавством, учасникам АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, які зареєстровані та проживають на території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади

 

1. Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» затверджений відповідний Порядок, який визначає процедуру надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та категорію таких осіб. При цьому посвідчення учасника бойових дій і нагрудний знак особам, яким надано статус учасника бойових дій, видаються органами Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, а також органами соціального захисту населення за місцем їх реєстрації.

2. Згідно ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» особи, яким встановлять статус учасника бойових дій, зможуть звертатися до управління праці соціального захисту населення за місцем проживання для надання пільг з оплати за житлово-комунальні та інші послуги.

3. З 01 січня 2017 року до моменту офіційного отримання посвідчення учасника бойових дій АТО але не пізніше 31 грудня 2017 року учасники АТО та члени їх сімей мають право на 100 % відшкодування пільг на оплату послуг з квартирної плати (послуги надані КП «Наш Дім»), плати за послуги з водопостачання та водовідведення (послуги надані КП «Водоканал»), вивіз твердих побутових відходів (послуги надані ПрАТ «Комунальник»), у межах норм, передбачених законодавством, учасникам АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, за рахунок коштів ОТГ. 

      До цієї категорії пільговиків у даному випадку відносяться :

      - учасники АТО та члени їх сімей до отримання статусу учасників бойових дій АТО;

      - члени сімей учасників бойових дій АТО (учасники АТО, які ще не отримали посвідчення учасника бойових дій АТО);

     - члени сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції за місцем реєстрації у ОТГ (які ще не отримали посвідчення члена сім’ї загиблого учасника бойових дій АТО).

3.1.  До членів сім’ї учасника АТО належать : дружина (чоловік), неповнолітні діти (до 18 років), неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи, непрацездатні батьки, особи, які знаходяться під опікою або піклуванням.

4. Для проведення розрахунку відшкодування пільг наоплату послуг з квартирної плати (послуги надані КП «Наш Дім»), плати за послуги з водопостачання та водовідведення (послуги надані КП «Водоканал»), вивіз твердих побутових відходів (послуги надані ПрАТ «Комунальник»), у межах норм, передбачених законодавством, учасникам АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, за рахунок коштів ОТГ, заявникам, визначеним п. 3 даного Положення, необхідно подати в підприємства – КП «Наш Дім», КП «Водоканал» ПрАТ «Комунальник» та до підприємств, які надають відповідні послуги на території населених пунктів, які увійшли до складу Тальнівської ОТГнаступні документи : 

- заява про оформлення пільги;

- копії паспорта пільговика (стор. 1, 2 та сторінка, де зазначена остання реєстрація або зняття з реєстрації);

- копія ідентифікаційного номера (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

- оригінал довідки з місця реєстрації про склад сім’ї;

- оригінал та копія довідки про перебування у зоні АТО, видана керівництво військової частини  (наявні кутовий штамп та гербова печатка військової частини (органу, підрозділу), установи, закладу);

- копія свідоцтва про шлюб (при потребі);

- копія свідоцтва про народження неповнолітніх дітей;

- додатково надаються копії документів (паспорта, ідентифікаційного номера) на кожну особу, зазначену в довідці про склад сім’ї, якщо дана особа є :

1) неодруженою повнолітньою дитиною пільговика, яка визнана інвалідом з дитинства І чи ІІ групи або інвалідом І групи;

2) непрацездатним батьком або матір’ю пільговика;

3) особою, яка знаходиться під опікою або піклуванням пільговика (з наданням копій документів, що підтверджують встановлення опіки чи піклування)

- копії інших документів при потребі.

5. Доручити виконавчому комітету Тальнівської міської ради укласти договори з КП «Наш Дім», КП «Водоканал», ПрАТ «Комунальник» на відшкодування пільг на оплату житлово-комунальних послуг (квартирна плата, плата за послуги водопостачання та водовідведення, вивіз твердих побутових відходів) та підприємствами, які надають відповідні послуги на території населених пунктів, які увійшли до складу Тальнівської ОТГу межах норм, передбачених законодавством, учасникам АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, які зареєстровані та проживають на території ОТГу відповідності з  п. 3 даного Положення.

5.1. вище названі підприємства до 10-го числа кожного місяця надають міськвиконкому реєстр пільговиків, визначених п. 3 даного Положення, із розрахунком оплати послуг з квартирної плати, плати за послуги з водопостачання та водовідведення, вивіз твердих побутових відходів, у межах норм, передбачених законодавством, учасникам АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, за попередній місяць ( за виключенням інших пільг та компенсацій, які відшкодовуються державою);

5.2. відшкодування вартості наданих послуг проводиться за рахунок коштів ОТГ. 

За секретаря міської ради                                           Т.В. Геращенкова

 

ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ (3-е пленарне засідання)

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

Від 20.01.2017                                   № 1/8-6

м.Тальне

 

Про Програму «Призовна дільниця» на 2017 рік

З метою підвищення ефективності роботи місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування по підготовці молоді та призову її на строкову військову службу, врахувавши клопотання військового комісара Тальнівського районного військового комісаріату В.О.Кудли, відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», п. 15 ст. 91 Бюджетного кодексу України,  керуючись п.п.22 п.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

в и р і ш и л а :

1. Затвердити  Програму «Призовна дільниця»   на 2017 рік (далі – Програма)  згідно  додатку.

2. При уточненні показників бюджету Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік передбачати кошти на реалізацію заходів Програми.

3. Забезпечити виконання заходів, передбачених Програмою.

4. Контроль за виконанням рішенням покласти на постійні комісії міської ради з питань законності і правопорядку, депутатської етики, регламенту та регуляторної діяльності (голова комісії Неділько О.В.), з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку (голова комісії Михальченко А.В.).

Міський голова                                         О.В.Юрченко                                                                                                  

Додаток

до рішення міської ради

від 20.01.2017 № 1/8-6          

 

Програма

“Призовна дільниця” на 2017 рік

 

1.      Загальні положення

Підготовка молоді до військової служби та призов громадян на строкову військову службу з метою комплектування військ молодим поповненням завжди були важливим елементом будівництва Збройних Сил України та підтримки їх боєздатності.

Згідно з вимогами ст.43 Закону України «Про  військовий обов`язок і військову службу» місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування для проведення медичного огляду громадян, призову їх на військову службу, відправки призваних осіб до військових частин, прийняття на військову службу за контрактом зобов'язані забезпечити районні (міські) військові комісаріати необхідною кількістю технічних працівників та обслуговуючого персоналу, обладнаними призовними дільницями, медикаментами, інструментарієм, медичним і господарським майном, автомобільним транспортом, а також забезпечувати здійснення охорони  громадського порядку на призовних дільницях.

Вирішити ці питання у сучасних економічних умовах, враховуючи, що через призовну дільницю району під час диспансеризації 14-15-літніх юнаків, приписки 17-літніх та двох призовів у рік 18-літніх до 27 років проходить понад 1500 призовників, без фінансування з місцевого бюджету неможливо. Тим більше, що таке фінансування передбачене, як додаткове, частиною першою ст.43 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу».

Витрати на військово-патріотичне виховання молоді, підготовку її до захисту Батьківщини і призов на строкову військову службу згідно п. 5 «національна оборона» ст.87 Бюджетного кодексу України не можуть  фінансуватися, тому що призовна дільниця району не належить Міністерству оборони України, а перебуває на балансі Тальнівської об’єднаної територіальної громади. На призовній дільниці працює призовна комісія району на чолі з заступником голови райдержадміністрації, а також медична комісія, до складу якої входять лікарі Тальнівської ЦРЛ. Медична комісія проводить медичний огляд не військовослужбовців, а жителів району – юнаків 14-17 та 18 років, реально проводячи, таким чином, постійну диспансеризацію чоловічої частини населення, яку, окрім військового комісаріату, ніхто не проводить, при цьому до 60 відсотків захворювань в юнаків вперше виявлені під час таких оглядів.

            Враховуючи виключну важливість роботи з підготовки молоді до військової служби і необхідність фінансування роботи призовної дільниці району, та з метою виконання Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» доцільно прийняти Програму «Призовна дільниця» на 2017 рік (далі –  Програма)  на сесії міської ради, завдяки якій буде надана можливість включення видатків на підготовку та проведення призову, до бюджетуТальнівської міської об’єднаної територіальної громадиза статтею «Місцеві програми».

ІІ  В рамках Програми передбачається здійснення таких основних заходів:

1. Сприяти належній роботі районної призовної комісії щодо:

забезпечення медичного огляду призовників;

виконання рішення про призов громадян на строкову військову службу;

об'єктивного вирішення питань про надання відстрочки від призову на строкову військову службу;

направлення до відповідних правоохоронних органів матеріалів на призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу.

Тальнівська міська рада,

райвійськкомат

Щорічно

 

2. Розробляти спільний комплексний план лікувально-оздоровчих заходів серед допризовної та призовної молоді району.

Тальнівська ЦРЛ,

райвійськкомат

Щорічно

 

3. Організувати кваліфікований підбір лікарів та середнього медичного персоналу для роботи на районній призовній дільниці під час приписки та призову.

Тальнівська ЦРЛ,

Тальнівська міська рада,

райвійськкомат

Щорічно

 

4. Вживати заходів щодо забезпечення роботи районної призовної дільниці необхідним медичним інструментарієм, медикаментами, медичним та господарським майном, необхідним для медичного огляду призовників під час проведення приписки та призову.

Тальнівська ЦРЛ,

Тальнівська міська рада,

райвійськкомат

Щорічно

 

5. Забезпечувати в установленому порядку військовий комісаріат приміщеннями для призовної дільниці.

Тальнівська міська рада,

райвійськкомат

Щорічно

 

6. Забезпечувати в установленому порядку призовну дільницю господарчим майном, канцтоварами та канцприладдям під час приписки  та призову.

Райвійськкомат

Щорічно

 

7. Сприяти проведенню передплати газет «Народна армія» та місцевих газет для проведення інформаційної та виховної роботи серед населення та молоді на призовній дільниці.

Тальнівська міська рада,

райвійськкомат

Щорічно

            8. Організувати транспортне забезпечення для доставки призовників на обласний збірний пункт під час проведення приписки та призову.

Тальнівська міська рада,

райвійськкомат

Щорічно

ІІІ. Контроль за виконанням Програми

Координацію діяльності щодо виконання заходів Програми здійснюватиме райвійськкомат.

Контроль за реалізацією заходів, передбачених Програмою, здійснюватиме у межах компетенції Тальнівська міська рада.

            Узагальнену інформацію про хід і результати виконання Програми райвійськкомат подає Тальнівській міській раді до 20 лютого.

IV. Фінансове і матеріальне забезпечення

 При формуванні бюджетуТальнівської міської об’єднаної територіальної громадина 2017 рік, передбачати виділення коштів на виконання заходів Програми, пов’язаних з матеріально-технічним забезпеченням спільної роботи місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, військового комісаріату, правоохоронних органів, громадських організацій з підготовки молоді до військової служби, приписки юнаків до призовної дільниці та їх призову на строкову військову службу.

Розрахунок потреби фінансування Програми  за рахунок коштів бюджетуТальнівської міської об’єднаної територіальної громадидодається (додаток до Програми).

За секретаря міської ради                                                 Т.В.Геращенкова

                                                                                 

 Додаток до Програми

“Призовна дільниця” на 2017 рік

 

РОЗРАХУНОК

потреби фінансування Програми «Призовна дільниця 2017 рік»

за рахунок коштів бюджетуТальнівської міської об’єднаної територіальної громади

 

п/п

Найменування

Загальна потреба на 2017 рік, гривень

1.

Оплата транспортних послуг

57200,00

2.

Придбання канцелярського приладдя

3000,00

3.

Поліграфічні послуги

2000,00

Всього :

62200,00

 

За секретаря міської ради                      Т.В. Геращенкова    

 

ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ(3-є пленарне засідання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 20.01.2017                                        № 1/8-8

м.Тальне

 

Про прийняття об’єктів із спільної власності

територіальних громад сіл і міста Тальнівського

району до комунальної власності Тальнівської

міської ради

 

Розглянувши рішення Тальнівської районної ради від 19.01.2017 № 12-2/VIIщодо передачі об’єктів із спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади, врахувавши попередню згоду Тальнівської міської ради на прийняття таких об’єктів згідно рішення міської ради від 17.01.2017 № 1/8-6, відповідно до ст. ст. 25, 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», с. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», п. 39 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України, Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», Цивільного та Господарського кодексів України, у зв’язку з утворенням на території району Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади, з метою дотримання вимог ст. 89 Бюджетного кодексу України, враховуючи пропозиції постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг,  Тальнівська міська рада

в и р і ш и л а :

 

1. Прийняти станом на 01 січня 2017 року із спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади в особі Тальнівської міської ради :

1.1. цілісні майнові комплекси згідно з додатком № 1;

1.2. майно згідно з додатком № 2;

1.3. права та зобов’язання суб’єктів, які передаються, на дату передачі.

 

2. Прийняття шкільних автобусів провести по завершенню навчального 2016-2017 року.

 

3. Утворити комісію з питань прийняття вказаних у додатках 1 та 2 до цього рішення цілісних майнових комплексів і майна у складі згідно з додатком № 3.

 

4. Комісії з питань прийняття вказаних у додатках 1 та 2 до цього рішення цілісних майнових комплексів і майна здійснити їх прийняття відповідно до вимог чинного законодавства України та акти прийняття подати до 26 січня 2017 року на затвердження Тальнівської міської ради.

 

5. Тальнівській міській раді виступити засновником об’єктів, вказаних у додатку 1 до цього рішення та подати документи для проведення державної реєстрації змін складу засновників.

5.1. Змінити назви суб’єктів, які передаються із спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади в особі Тальнівської міської ради :

- з «Гордашівський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Тальнівської районної ради» на «Гордашівський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області»;

- з «Соколівоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Тальнівської районної ради» - «Соколівоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області»;

- з «Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія» Тальнівської районної ради» - на «Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія» Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області»;

- з «Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Тальнівської районної ради» на «Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області»;

- з «Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 3 Тальнівської районної ради» на «Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 3 Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області»;

- з «Тальнівський районний будинок дітей та юнацтва Тальнівської районної ради» на «Тальнівський  будинок дітей та юнацтва Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області»;

- з «Тальнівська дитячо-юнацька спортивна школа Тальнівської районної ради» на «Тальнівська дитячо-юнацька спортивна школа Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області»;

- з «Тальнівський економіко-математичний ліцей Тальнівської районної ради» на «Тальнівський економіко-математичний ліцей Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області»;

- з «Тальнівська центральна районна бібліотека» на « Тальнівська центральна бібліотека Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області»;

- з «Тальнівська дитяча музична школа» на «Тальнівська дитяча музична школа Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області»  ;

- з «Тальнівський районний музей історії хліборобства» на «Тальнівський музей історії Тальнівської міської ради Тальнівського району Черкаської області».

5.2. Затвердити статути суб’єктів, зазначених у п.п. 5.1. п. 5 цього рішення в новій редакції.

 

6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг.

Міський голова                                                    О.В.Юрченко                                                                                                              

 

Додаток № 1

до рішення міської ради

від 20.01.2017 № 1/8-8

 

Перелік установ, які разом із цілісними майновими комплексами передаються

із спільної власності територіальних громад сіл і міста району до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади

 

№ п/п

Назва майнового комплексу

Адреса

Балансоутримувач/орган управління

1

Гордашівський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Тальнівської районної ради

20431, Черкаська обл., Тальнівський р-н, с.Гордашівка, вул.Івана Богуна, 125

 

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

2

Соколівоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів тальнівської районної ради

20432, Черкаська обл., Тальнівський р-н, с.Соколівочка, вул.Коцюбинського. 26

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

3

Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія» Тальнівської районної ради

20400, Черкаська обл., м.Тальне, вул.Небесної Сотні, 15

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

4

Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Тальнівської районної ради

20400, Черкаська обл., м.Тальне, вул.Майданецька, 1

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

5

Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 3 Тальнівської районної ради

20400, Черкаська обл., м.Тальне, провул.Робітничий, 1

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

6

Тальнівський районний будинок дітей та юнацтва Тальнівської районної ради

20400, Черкаська обл., м.Тальне, вул.Соборна, 120

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

7

Тальнівська дитячо-юнацька спортивна школа тальнівської районної ради

20400, Черкаська обл., м.Тальне, вул.Соборна, 120

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

8

Тальнівський економіко-математичний ліцей Тальніської районної ради

20400, Черкаська обл., м.Тальне, вул.Замкова, 93

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

9

Тальнівська центральна районна бібліотека

20400, Черкаська обл., м.Тальне, вул.Соборна, 49

Відділ культури Тальнівської райдержадміністрації

10

Тальнівська дитяча музична школа

20400, Черкаська обл., м.Тальне, вул.Гагаріна, 10

Відділ культури Тальнівської райдержадміністрації

11

Тальнівський районний музей історії хліборобства

 

20400, Черкаська обл., м.Тальне, вул.Замкова, 83

Відділ культури Тальнівської райдержадміністрації

Міський голова                       О.В.Юрченко                                                                                                                                                           

 

Додаток № 2

до рішення міської ради

від 20.01.2017 № 1/8-8

 

балансова вартість індивідуально визначеного майна, яке пропонується передати

із спільної власності територіальних громад сіл і міста району до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади

 

№ п/п

Назва юридичної особи

Балансоутримувач/орган управління

Основні засоби

Матеріальні запаси

Трпанспортні засоби

Всього

1

Гордашівський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Тальнівської районної ради

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

443295,70

13111,70

0

456407,40

2

Соколівоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів тальнівської районної ради

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

2042110,00

121232,72

0

2163342,72

3

Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія» Тальнівської районної ради

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

2808723,47

91784,46

1681858,00

4582365,93

4

Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Тальнівської районної ради

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

2215718,35

191047,86

300022,00

2706788,21

5

Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 3 Тальнівської районної ради

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

465341,81

27766,12

932,00

494039,93

6

Тальнівський районний будинок дітей та юнацтва Тальнівської районної ради

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

295974,00

10818,86

0

306792,86

7

Тальнівська дитячо-юнацька спортивна школа тальнівської районної ради

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

188953,00

35250,41

1777,00

225980,41

8

Тальнівський економіко-математичний ліцей Тальніської районної ради

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

196191,00

156972,00

0

353163,00

9

Тальнівська центральна районна лікарня  ФАП с.Здобуток

Тальнівська центральна районна лікарня 

0

2956,97, в т.ч. медикаменти 267,97

0

2956,97

10

Тальнівська центральна районна лікарня  ФАП с.Гордашівка

Тальнівська центральна районна лікарня 

2800,00

18221,00, в т.ч. медикаменти 953,73

0

18221,00

11

Тальнівська центральна районна лікарня  ФАП с.Соколівочка

Тальнівська центральна районна лікарня 

0

17025,53, в т.ч. медикаменти 946,73

0

17025,53

12

Тальнівська центральна районна лікарня  ФАП с.Червоне

Тальнівська центральна районна лікарня 

0

5463,16, в т.ч. медикаменти 734,26

0

5463,16

13

Тальнівська центральна районна бібліотека(приміщення надається в оренду міській раді поки не мине потреба)

Відділ культури Тальнівської райдержадміністрації

439256,26, в т.ч. бібліотечні фонд 393494,71

38438,09

0

477694,35

14

Тальнівська дитяча музична школа

Відділ культури Тальнівської райдержадміністрації

303899,60

71368,90

7644,00

382912,50

15

Тальнівський районний музей історії хліборобства(приміщення не передається)

 

Відділ культури Тальнівської райдержадміністрації

250,00

(без вартості експонатів)

10400,80

0

10650,80

 Міський голова                                          О.В.Юрченко                                                                                              

Додаток № 3

до рішення міської ради

від 20.01.2017 № 1/8-8

 

СКЛАД КОМІСІЇ

з прийняття із спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади в особі Тальнівської міської ради цілісних майнових комплексів та майна

 

1. Голова комісії Юрченко Олексій Віталійович, міський голова

         члени комісії

2. Накопюк Віталій Іванович, голова постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг

3. Маринченко Олександр Васильович, депутат міської ради

4. Івченко Раїса Василівна, депутат міської ради

5. Міщенко Володимир Васильович, депутат міської ради

6. Солошенко Тарас Васильович, депутат міської ради

7. Гурбич Микола Теофанович, депутат міської ради

8. Кибаленко Лариса Іванівна, спеціаліст 1 категорії, головний бухгалтер

9. Дзюба Вікторія Юріївна, бухгалтер групи по централізованому господарському обслуговуванню ДНЗ міста та об’єктів комунальної власності

10. Прилипко Віта Вікторівна, бухгалтер групи по централізованому господарському обслуговуванню ДНЗ міста та об’єктів комунальної власності

11. Белінська Альона Петрівна, бухгалтер групи по централізованому господарському обслуговуванню ДНЗ міста та об’єктів комунальної власності

12. Цвік Ірина Володимирівна, юрист апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету

13. Щербатюк Володимир Володимирович, в. о. старости сіл Соколівочка, Червоне, селиша Степне

14. Царенко Петро Павлович, в.о. старости села Гордашівка

15. Капець Остап Іванович, в.о. старости селищ Здобуток, Тарасівка.

   Міський голова                                       О.В.Юрченко      

                                                                                     

ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ (3-е пленарне засідання)

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

Від 20.01.2017                                    № 1/8-9

м.Тальне

 

Про  затвердження порядку та нормативів

відрахувань частини чистого прибутку

(дивідендів) підприємствами міської

комунальної власності на 2017 рік

 

У зв’язку з утворенням Тальнівської міської територіальної об’єднаної громади, з метою наповнення громади додатковими коштами, відповідно до ст. 69 Бюджетного кодексу України № 2456-VІ від 08.07.2010 року, на підставі п.12.3 ст. 12  Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, керуючись п. 29 ч. 1 ст. 26,  ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

в и р і ш и л а :

 

1. Встановити норматив відрахування частини чистого прибутку за наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності підприємствами комунальної власності або підприємствами, у статутних фондах яких є частка комунальної власності, у розмірі 15 відсотків чистого прибутку.

2. Частина чистого прибутку (доходу) сплачується комунальними підприємствами до загального фонду бюджету міської об’єднаної територіальної громади наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

3. Частина чистого прибутку, що підлягає сплаті до бюджету Тальнівської міської ОТГ комунальними підприємствами відповідно до форми розрахунку, встановленою Державною податковою службою, зазначається в декларації з податку на прибуток підприємства.

 4. Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається комунальними підприємствами до Тальнівської ОДПІ у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

5. Сплачена відповідно до цього Порядку частина чистого прибутку (доходу) комунальними підприємствами зараховується на відповідний рахунок з обліку надходжень до загального фонду бюджету міської об’єднаної територіальної громади, відкритий в управлінні державної казначейської служби у Тальнівському районі.

6. Керівникам підприємств комунальної власності Тальнівської міської ОТГ забезпечити надходження відрахувань частини чистого прибутку (доходу) до загального фонду бюджету Тальнівської ОТГ відповідно до зазначеного цим рішенням Порядку.

7. Рекомендувати Тальнівській ОДПІ здійснювати контроль за повнотою і своєчасністю сплати до бюджету Тальнівської міської ОТГ відрахувань частини чистого прибутку (доходу) комунальними підприємствами.

8. Дане рішення набуває чинності та застосовується з 01.01.2017 року.

9. Вважати таким, що втратило чинність з 01.01.2017 року, рішення міської ради від 24.06.2016 року № 11/7-2(4) «Про затвердження порядку та нормативів відрахувань частини чистого прибутку(дивідендів) підприємствами міської комунальної власності на 2017 рік».

10. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку (голова комісії Михальченко А.В.).

Міський голова                                О.В.Юрченко    

  ТАЛЬНІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1СЕСІЯ 8СКЛИКАННЯ(3-є пленарне засідання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 20.01.2017                                  № 1/8-11

м.Тальне

 

Про затвердження штатних розписів на 2017 рік

 

Керуючись ст. ст. 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування»,  Тальнівська міська рада

в и р і ш и л а :

 

1. Затвердити штатний розпис апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету на 2017 рік згідно додатку 1.

2. Затвердити штатний розпис централізованої бухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету на 2017 рік згідно додатку 2;

2.1. затвердити Положення про централізовану бухгалтерію відділу освіти, молоді та спорту апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету згідно додатку 2.1.

3. Затвердити штатний розпис групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти, молоді та спорту апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету на 2017 рік згідно додатку 3.

4. Затвердити штатний розпис міського Центру культури та дозвілля Тальнівської міської ради на 2017 рік згідно додатку 4.

5. Затвердити штатний розпис групи по бухгалтерському обліку відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації  апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету на 2017 рік згідно додатку 5.

6. Затвердити штатний розпис Тальнівського музею історії Тальнівської міської ради на  2017 рік згідно додатку 6.

7. Затвердити штатний розпис бібліотечних закладів Тальнівської міської ради на 2017 рік згідно додатку 7.

8. Затвердити штатний розпис клубних закладів Тальнівської міської ради на 2017 рік згідно додатку 8.

9. Затвердити штатний розпис сектору з питань функціонування житлово-комунального та внутрішнього господарства Тальнівської міської ради на 2017 рік згідно додатку 9.

10. Начальнику відділу освіти, молоді та спорту апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету розробити та подати на затвердження міською радою Положення про групу централізованого господарського обслуговування відділу освіти, молоді та спорту апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету.

11. Начальнику відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету розробити та подати на затвердження міською радою :

- Положення про міський Центр культури та дозвілля Тальнівської міської ради;

- Положення про групу по бухгалтерському обліку відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації  апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету.

12. Начальнику сектору з питань функціонування житлово-комунального та внутрішнього господарства Тальнівської міської ради розробити та подати на затвердження міською радою Положення про сектор.

13. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

Міський голова                                О.В.Юрченко  

Додаток 3

до рішення міської ради

від 20.01.2017 № 1/8-11

 

Штатний розпис групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти, молоді та спорту апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету на 2017 рік

 

№ п/п

Посада

Кількість одиниць

1

Начальник групи                                                                        

1

2

Інженер з охорони праці та цивільного захисту

1

2

Інженер                                                                                        

0,5

3

Інженер-теплотехнік

0,5

4

Енергетик                                                                                   

0,5

5

Водій автомобіля                                                                       

2

6

Слюсар-електромонтер                                                                        

2

7

Старший оператор газових котелень                                                                                                                         

1

8

Робітник з обслуговування й ремонту газових котелень 

2

9

Електрогазозварник

1

10

Експедитор

1

11

Завідувач господарством

1

12

Комірник

1

 

ВСЬОГО:

14,5

Міський голова                     О.В.Юрченко

  

 

Додаток 4

до рішення міської ради

від 20.01.2017 № 1/8-11

Штатний розпис міського Центру культури та дозвілля Тальнівської міської ради на 2017 рік

№ п/п

Посада

Кількість одиниць

1.       

Директор

1

2.       

Заступник директора з виховної роботи                                                

1

3.       

Інженер-енергетик

1

4.       

Керівник музичної частини

0,5

5.       

Художній керівник

1

6.       

Керівник фольклорного ансамблю

1

7.       

Хореограф

1

8.       

Керівник студії

1

9.       

Керівник гуртка                                                                                         

2

10. 

Педагог-організатор

1

11. 

Інструктор по спорту

2

12. 

Спеціаліст з культурно-освітньої роботи                                           

0,5

13. 

Кіномеханік

2

14. 

Звукооператор

0,5

15. 

Бухгалтер

1

16. 

Завідувач господарства

1

17. 

Кореспондент відео та фотозйомки

0,5

18. 

Художник

0,5

19. 

Касир квитковий

1

20. 

Прибиральниця приміщення

2

21. 

Двірник

1

22. 

Робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків, споруд і обладнання

1

23. 

Сторож

1

24. 

Старший оператор котельні

1

25. 

Оператор котельні (тимчасово на опалювальний сезон)

1

26. 

Водій

1

 

Музей

 

27

Директор

1

28

Науковий співробітник

1

29

Екскурсовод

1

30

Прибиральниця приміщення

1

 

ВСЬОГО:

31,5

Міський голова                         О.В.Юрченко  

      Додаток 5

до рішення міської ради

від 20.01.2017 № 1/8-11

 

Штатний розпис групи по бухгалтерському обліку відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації  апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого комітету на 2017 рік

 

№ п/п

Посада

Кількість одиниць

1

Головний бухгалтер

1

2

Бухгалтер 1 категорії

1

3

Бухгалтер ІІ категорії

1

 

ВСЬОГО:

3

Міський голова                                                    О.В.Юрченко                                                                                    

 

ПОЗАЧЕРГОВА 4-а

 СЕСІЯ ТАЛЬНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 8 СКЛИКАННЯ

м.Тальне                                                     07.03.2017

 

1. Про передачу об’єктів комунальної власності Тальнівської міської ради в оперативне управління виконавчого комітету Тальнівської міської ради (балансоутримувач).

2. Різне.

 

 

6 СЕСІЯ ТАЛЬНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 8 СКЛИКАННЯ

м. Тальне                                                                                   28.04.2017

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від 28.04. 2017                                  № 6/8-1

м.Тальне

Про внесення змін до рішення

міської ради від 20.01.2017 року № 1/8-7

«Про бюджет Тальнівської міської об’єднаної

територіальної громади на 2017 рік»

(із внесеними змінами)

 

Відповідно до статей 77, 78 Бюджетного кодексу України, пункту 23 частини першої статті 26 та частини першої статті 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а:

1. Внести до рішення Тальнівської міської ради від 20.01.2017 № 1/8-7 «Про  бюджет Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік» із змінами від 21.03.2017 № 5/8-2  наступні зміни:

1.1. пункти 1, 2, 4, 7, 21 викласти в новій редакції:

1. Визначити на 2017 рік:

- доходи бюджету об’єднаної територіальної громади у сумі 86 435,915 тис. грн., в тому числі доходи загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади 84 977,319 тис. грн., доходи спеціального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади 1458,596 тис. грн. згідно з додатком № 1 цього рішення;

- видаткибюджету об’єднаної територіальної громади у сумі 91 387,567  тис. грн., в тому числі видатки загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади 88 882,509 тис. грн., видатки спеціального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади 2 505,058 тис. грн.;

- профіцит загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади в сумі 199,096 тис. грн.;

- дефіцит загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади в сумі 3 905,190 тис. грн.;

- дефіцит спеціального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади в сумі 1 046,462 тис. грн., згідно з додатком 2 до цього рішення»;

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету об’єднаної територіальної громади на 2017 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами в сумі 91 387,567  тис. грн., у тому числі по загальному фонду в сумі 88 882,509  тис. грн. та спеціальному фонду в сумі 2 505,058  тис. грн., згідно з додатком № 3 до цього рішення.»;

4.Затвердити на 2017 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком  № 4 до цього рішення.

7.Затвердити в складі видатків бюджету об’єднаної територіальної громади кошти на реалізацію регіональних програму сумі 516,805 тис. грн. згідно з додатком 5 до цього рішення.»;

2.1. Додатки № 1-6 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

2.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

Міський голова                                                                             О.В. Юрченко

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від 28.04.2017                      № 6/8-3

м. Тальне

Про внесення доповнень в рішення міської ради № 3/8-8 від 17.02.2017 року

«Про   затвердження  Програми розвитку

та удосконалення організації харчування

в навчальних закладах Тальнівської міської

об’єднаної територіальної громади на 2017 рік»

 

Керуючисьст.25 Закону України«Про місцевесамоврядування в Україні», міська рада  

вирішила:

1. Внести доповнення в рішення міської ради № 3/8-8 від 17.02.2017 року «Про   затвердження  Програми розвитку та удосконалення організації харчування в навчальних закладах Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік», доповнивши:

1.1.  п. 2 розділу ІV«Організація харчування дітей» додатку 2 «Порядок організації харчування дітей та учнів у навчальних закладах освіти Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік»пільговою категорією дітей:

- дитину-напівсироту Сердегу Вікаліну Володимирівну, ученицю ЗОШ №2;

1.2. розділ 2 додатку 1 «Програма розвитку та удосконалення організації харчування в навчальних закладах Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік» абзацом:

     - дитину-напівсироту Сердегу Вікаліну Володимирівну, ученицю ЗОШ №2;

1.3. таблицю «Показники фінансування Програми по КПК 1020 «Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами, спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами» Програми пунктом 10:

 

10.

Харчування дитини-напівсиироти

Сердеги Вікаліни Володимирівни

 

 

до кінця бюджетного року

 

 

 

 

Міський голова                                                                    О.В. Юрченко

 

 

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

Від 28.04.2017                                 № 6/8-4

м.Тальне

Про затвердження рішення

виконавчого комітету Тальнівської

міської ради №66 від 14.04.2017 року

«Про виділення коштів гр. Гончар В.І.»

   Розглянувши рішення виконавчого комітету Тальнівської міської ради №66 від 14.04.2017 року «Про виділення коштів гр. Гончар В.І», керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а :

1. Затвердити рішення виконавчого комітету Тальнівської міської ради №66 від 14.04.2017 року «Про виділення коштів гр. Гончар В.І.».

2. Контроль за виконанням рішення покласти на комісію з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку (голова комісії Михальченко А.В.) та начальника фінансового управління Тальнівської міської ради Ковалишину С.О.

 

Міський голова                                                          О.В. Юрченко

 

 

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

Від 28.04.2017                                          № 6/8-5

м.Тальне

Про затвердження експертних оцінок комунального

майна у м. Тальне по вул. Гагаріна, 17, вул.  Гагаріна, 50а,

вул. Вокзальній, 116,  у с-щі Здобуток по вул. Молодіжній, 13а

      На виконання рішення міської ради від 21.03.2017 № 5/8-4 «Про результати роботи тимчасової депутатської комісії по вивченню питання ефективності використання об’єктів комунальної власності Тальнівської міської ОТГ та ділянок несільськогосподарського призначення»,  розглянувши звіти про експертні оцінки, виготовлені експертом по оцінці майна Бондаренком П.В., керуючись п.30 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а:

1. Затвердити звіти експерта по оцінці майна Бондаренка П.В. про незалежну оцінку об’єктів комунальної власності:

1.1.  нежитлове приміщення, площею 142,0 кв.м, по   вул. Гагаріна, 17 у м. Тальне Черкаської області, в сумі 544000  (П’ятсот сорок чотири тисячі ) гривень без ПДВ з метою передачі його в оренду на конкурсній основі та нарахування стартової орендної плати;

1.2. будівля лазні з прибудовою та навісом, площею 154,9 кв.м, по                                       вул. Молодіжній, 13а  в селищі Здобуток Тальнівського району Черкаської області, в сумі 139500 (Сто тридцять дев’ять тисяч п’ятсот ) гривень без ПДВ з метою передачі в оренду на конкурсній основі та нарахування стартової орендної плати;

1.3. нежитлове приміщення, площею 41,0 кв.м, по вул. Гагаріна, 17  у  м. Тальне Черкаської області, в сумі 196500 (Сто дев’яносто шість тисяч п’ятсот ) гривень без ПДВ з метою переукладання  договору оренди;

1.3.1. взяти до уваги,  що остання оцінка об’єкта була проведена більш як три роки тому;

1.4. нежитлова будівля, площею 14,2 кв.м, по вул. Гагаріна, 50а у                   м. Тальне Черкаської області, в сумі 57100 (П’ятдесят сім  тисяч сто ) гривень без ПДВ з метою переукладання  договору оренди та нарахування орендної плати;

1.4.1. взяти до уваги,  що остання оцінка об’єкта була проведена більш як три роки тому;

1.5. 49/100 частки житлового будинку садибного типу, площею 37.01 кв.м, розташованого по вул. Вокзальна,116 у м. Тальне Черкаської області, в сумі 31480 (Тридцять одна тисяча чотириста вісімдесят ) гривень без ПДВ з метою продажу на аукціоні;.

1.5.1. затвердити початкову ціну продажу 49/100 частки житлового будинку садибного типу, площею 37,01 кв.м, по вул. Вокзальній, 116 у  м. Тальне Черкаської області, в сумі 31480 (Тридцять одна тисяча чотириста вісімдесят) гривень без ПДВ;

1.5.2.  уповноважити начальника відділу житлово-комунального майна Красновську Наталію Вікторівну здійснити підготовку для проведення реалізації 49/100 частки житлового будинку садибного типу, площею 37,01 кв.м, по вул. Вокзальній, 116 у м. Тальне Черкаської області.

2. Доручити виконавчому комітету Тальнівької міської ради вирішити питання забезпечення належного використання нерухомого майна зазначеного у підпунктах 1.1, 1.2 пункту 1 даного рішення, шляхом передачі його в оренду суб’єктам господарської діяльності на конкурсних засадах.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань житлово-комунального господарства, транспо