Рішення ради

Про звернення депутатів Тальнівської міської ради до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» в частині проведення процедури за


ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

6 СЕСІЯ 7 СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від 09.02.2016                                  № 6/7-1

м.Тальне

 

Про звернення депутатів Тальнівської міської ради

до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін

до Закону України «Про здійснення державних закупівель»

в частині проведення процедури закупівлі природного газу

для бюджетних установ

 

 

Заслухавши інформацію комітету з конкурсних торгів Тальнівської міської ради щодо виникнення починаючи з 01.01.2016 року проблеми із забезпеченням безперебійного постачання природного газу бюджетним установам Тальнівської міської ради внаслідок відсутності підтверджених постачальником – ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Черкасигаз»  в установленому порядку  номінацій (планових обсягів природного газу), договорів як на постачання, так і на розподіл природного газу, що відповідно до чинного законодавства класифікується як несанкціонований відбір газу, який не підлягає оформленню, через неможливість проведення конкурсних торгів по закупівлі природного газу у зв’язку із суперечністю чинної законодавчої бази з регулювання сфери постачання природного газу з фактичним станом справ на ринку постачання природного газу  та враховуючи ймовірність відключення мережі джерел теплопостачання через несплату коштів за спожитий вже газ, чого міська рада, маючи такі згідно планових призначень та конкретно на рахунку не може зробити із зазначеної вище причини, внаслідок чого може виникнути загроза зупинення роботи дошкільних закладів,  з метою недопущення негативних економічних та соціальних наслідків, керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

в и р і ш и л а :

 

1. Прийняти звернення депутатів Тальнівської міської ради Черкаської області до Голови Верховної Ради України, народних депутатів України щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» в частині проведення процедури закупівлі природного газу для бюджетних установ (текст звернення додається).

 

2. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради І.О.Топтун.

 

Міський голова                                                                      О.Ф.Біленко

 

 

Додаток до рішення

№ 6/7-1 від 09.02.2016

 

Звернення

депутатів Тальнівської міської ради Черкаської області до Верховної Ради України щодо необхідності  внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» в частині проведення процедури закупівлі природного газу для бюджетних установ

 

Ми, депутати Тальнівської міської ради, висловлюємо своє глибоке занепокоєння ситуацією, яка склалася із укладанням договорів як на постачання природного газу, так і його розподіл для бюджетних установ Тальнівського району в цілому і міської ради в тому числі, а саме : семи дошкільних навчальних закладів та міського Центру культури та дозвілля.

Всі споживачі природного газу у м. Тальне (побутові споживачі та споживачі – фізичні особи, фізичні особи-підприємці або юридичні особи, які отримують природний газ для власних потреб) з 2009 року повністю перейшли на індивідуальне теплопостачання, що в цілому зекономило споживання природного газу споживачами міста втричі від того, який використовувався через централізоване теплопостачання. Разом з тим, розуміючи важливість питання енергозбереження, ефективності використання природного газу, міською радою вживаються заходи по забезпеченню переходу споживачів на альтернативні види палива.

Жодних проблем впродовж останніх років з постачанням природного газу і оплатою за його споживання не було, оскільки виконкомом Тальнівської міської ради забезпечувалося своєчасне проведення процедури закупівлі природного газу для підпорядкованих бюджетних установ, укладання договорів на поставку природного газу, проведення в повному обсязі та у встановлені терміни розрахунків з постачальником, не допускаючи при цьому заборгованості.

У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про ринок природного газу» починаючи з 01.10.2015 року всі споживачі природного газу, у тому числі бюджетні установи та організації, мають право вільно обирати постачальника природного газу, якщо такий постачальник отримав в установленому порядку ліцензію на право провадження даного виду господарської діяльності. Такі зміни функціонування ринку природного газу створили умови для здійснення закупівлі природного газу замовниками шляхом проведення конкурентних процедур у відповідності до вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» - конкурсні торги (запит цінових пропозицій, відкриті торги) або переговорна процедура закупівлі.

Однак, на практиці фактично у всіх споживачів природного газу Тальнівського району в цілому і у у виконавчого комітету міської ради в тому числі виникла проблема забезпечення природним газом підпорядкованих їй бюджетних закладів саме на час проведення торгів, оскільки, по-перше, процедура відкритих торгів триває до 3-х місяців , по-друге, з об’єктивних причин, які не залежать від замовника торгів, може не відбутися з першого разу.

Якщо говорити конкретно, то ситуація в даному питанні є наступною. Комітетом з конкурсних торгів Тальнівської міської ради у відповідності до вимог діючого законодавства 23 грудня 2015 року розпочату процедуру закупівлі природного газу для підпорядкованих їй бюджетних закладів. Розкриття конкурсних пропозицій мало відбутися 29.01.2016 року, проте Міністерством  економічного розвитку і торгівлі України були внесені зміни до переліку документації конкурсних торгів, що зумовило необхідність їх перенесення на 11.02.2016 року  із внесенням відповідних змін до конкурсної документації.  У зв’язку з тим, що станом на 09.02.2016 року до міської ради  не надійшло жодної пропозиції від учасників торгів, а їх має бути не менше двох, є велика ймовірність того, що дані торги будуть визнані такими, що не відбулися. Після чого має розпочатися нова процедура відкритих торгів, яка за всіма визначеними термінами її проходження може бути розпочата 11.02.2016 року та має завершитися не раніше початку квітня 2016 року.

Враховуючи значну тривалість процедури, можливість її не завершення вибором переможця, як через відсутність достатньої кількості учасників, так і відстрочення укладення договору у випадку відміни торгів або оскарження їх результатів, наразі складається негативна ситуація щодо забезпечення бюджетних закладів природним газом, яка полягає у неможливості заключити договір на початок року та забезпечити безперебійне газопостачання у розпал опалювального сезону.

Виконавчим комітетом Тальнівської міської ради від ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Черкасигаз» отримано попередження про вимушене припинення товариством відбору природного газу бюджетними закладами міської ради  внаслідок відсутності підтверджених в установленому порядку номінацій (планових обсягів природного газу), договорів як на постачання, так і на розподіл природного газу, що відповідно до чинного законодавства класифікується як несанкціонований відбір газу, який не підлягає оформленню. І це при тому, що міськвиконком закумулював на рахунку в необхідній сумі кошти та готовий повністю провести розрахунки за фактично спожитий впродовж січня та першої декади лютого 2016 року бюджетними закладами природний газ, але відсутній механізм та підстави перерахунку цих коштів постачальнику, що в свою чергу призводить до неможливості проведення ним розрахунку з НАК «Нафтогаз України». І така ситуація виникла не лише з бюджетними установами Тальнівської міської ради, а й по інших установах Тальнівського району, зокрема, та в цілому по регіону.

В разі припинення газопостачання в дошкільних навчальних закладах міста, міському Центрі культури та дозвілля, тим більше з огляду на епідемічну ситуацію, яка складається у місті та в регіоні, виникне загроза здоров’ю та епідемічному благополуччю вихованців цих закладів, що призведе до зростання соціальної напруги.

З метою унеможливлення настання негативних економічних та соціальних наслідків у разі припинення безперебійного постачання природного газу під час опалювального сезону закладів бюджетної сфери просимо внести відповідні зміни до Закону України «Про здійснення державних закупівель» в частині проведення процедури закупівлі природного газу для бюджетних установ, а саме передбачення норми щодо можливості застосування замовником переговорної процедури до закупівлі природного газу у разі нагальної потреби у здійсненні закупівлі природного газу.

 

Депутати Тальнівської міської ради Черкаської області 

Всього : 24 депутати

 

Від імені депутатів

 

Міський голова                                                                   О.Ф.Біленко