До уваги суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного внеску

 

В інтересах соціального захисту Пенсійний фонд України інформує, що відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі – Закону) право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку, визначеного цією статтею, та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Статтею 24 Закону страховий стаж визначено як період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Мінімальний страховий внесок – це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Перевірити наявність та тривалість свого страхового стажу застраховані особи можуть декількома способами. Проте, найкращий із них – зареєструватись користувачем «Веб-порталу Пенсійного фонду України».

         З 1 січня 2017 року фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов`язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. 

          У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200грн х 22%). 

         Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов`язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.
       Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.
      У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

      Питання наповнення пенсійного бюджету сьогодні дуже гостре. Всі повинні усвідомити, що платити необхідно, тому що сплата внесків в повному обсязі, гарантує бажаний розмір пенсії. Адже несплата внесків не дає можливості зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу. І, як наслідок, громадяни мають пенсію, яка не відповідає їх сподіванням.
      Лише за умови офіційної зарплати, не нижче за мінімальну, ви матимете гідну пенсію. Тож, подбайте про майбутню пенсію уже сьогодні.

Начальник Тальнівського

відділу обслуговування громадян                                       Н.В. Толдонова

30053

 

Повернутись